„Capital Liūtai" antrajame EYBL ture finišavo trimis pergalėmis iš eilės

2018 01 19 SKM.lt

Nuotr. autorius: Elvis Žaldaris

Roko Kasparavičiaus vadovaujama Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) „Capital Liūtai“ komanda baigė pasirodymą jau antrajame šį sezoną Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) ture.

Liepojoje (Latvija) vykusiame U14 turnyre liūtai per penkias rungtynes iškovojo tris pergales ir turnyre užėmė trečiąją vietą.

Nors SKM ekipa startavo dvejomis nesėkmėmis – 64:73 pripažino Ostravos „Snakes“ (Čekija) auklėtinių pranašumą ir 40:59 nusileido Arvydo Sabonio krepšinio centro auklėtiniams, vėliau sugrįžo į pergalių kelią ir šventė tris pergales iš eilės.

Šeštadienį vilniečiai nugalėjo 70:29 Katovicų (Lenkija) ekipą ir bendraamžius iš Alytaus (61:44). EYBL turą liūtai užbaigė įtkinama pergale prieš Samaros (Rusija) krepšininkus (77:27).

REZULTATAI, STATISTIKA

Pirmajame mače su čekais su dviženkliu naudingumo balų skaičiumi rungtynes baigė Paulius Matulionis (16 tšk., 5 atk. kam., 21 naud. bal.), Rokas Čepononis (12 tšk., 5 per. kam., 14 naud. bal.,) Jokūbas Fominas (13 tšk., 3 rez. perd., 4 per. kam., 13 naud. bal.) ir Gytis Gervickas (13 tšk., 10 naud. bal.).

Sostinės krepšininkai nesėkmingai atakavo iš toli (1/12, 8 proc. prieš varžovų 4/11, 36 proc.), perėmė daugiau kamuolių (12:8), tačiau pralaimėjo kovą po krepšiais (19:30).

Antroje dienos dvikovoje dviženkliu naudingumo balų skaičiumi SKM gretose galėjo pasigirti J. Fominas (16 tšk., 14 naud. bal.) ir Arnas Drozdovas (6 tšk., 6 atk. kam.,  3 rez. perd., 12 naud. bal.).

Akistatoje su kauniečiais „Capital Liūtai“ vėl pristigo pataikymo iš toli (1/11, 9 proc. prieš varžovų 5/17, 29 proc.) ir nežymiai nusileido kovoje dėl atšokusių kamuolių (32:36).

Mače su lenkais išsiskyrė 14 taškų pelnęs, 5 kamuolius atkvojęs, 2 varžovų metimus blokavęs ir 21 naudingumo balą surinkęs A. Drozdovas.

Kiek lygesnių varžovų akistatoje su alytiškiais komandą į priekį vedė R.  Čepononis (15, 5  atk. kam., 18 naud. bal.).

Susitikime su Samaros krepšininkais įspūdingą taiklumą pademontravo J. Fominas (19 tšk. (9/10 dvit., 4 per. kam., 21 naud. bal.)

R. Kasparavičiaus komentaras: „Su čekais rungtynės buvo labai keistos. Pirmąjį kėlinį lyg ir neblogai žaidėme, tačiau sunkiai sekėsi apsiginti. Varžovų komanda labai aukšta, 4 žaidėjų ūgis 190 cm ir daugiau. Antrąjį kėlinį sužaidėme tikrai gerai, ir susikrovėme 10 taškų persvarą. Trečiajame kėlinyje varžovai metė į aikštę savo tris aukštaūgius. Negana to, du iš jų pataikė keturis tritaškius, o liūtai, deja, visiškai išsijungė – protas ir nuovoka paliko kūną... Pralaimėjome atkarpą 0:20. Nors pabudome ir bandėme kabintis, tačiau varžovai sėkmingai išlaikė 10 taškų persvarą iki rungtynių pabaigos.

A. Sabonio KC komanda ne tik turo favoritė, bet ir viena iš favoričių visoje lygoje, tad kovoje prieš juos savo vyrukus tikrai galiu pagirti. Du su puse kėlinio žaidėme lygiai, gerai ir protingai kovėmės abejose aikštės pusėse. Deja, kelios klaidos tiek puolime, tiek gynyboje prieš tokią komandą neatleistinos – varžovai greitai susikrovė saugią persvarą ir ramiai užbaigę rungtynes. Nors pralaimėjimai niekam džiaugsmo nekelia, reikia pripažinti, kad per dieną sužaisti su vienomis stipriausių turnyro komandų nėra lengva. Stengiamės mokytis ir semtis patirties ateities rungtynėms. Prieš stiprias komandas žaisti visada malonu ir naudinga. Vėliau padarėme tai, ką ir turėjome padaryti – iškovojome tris pergales ir laukiami kito  EYBL turo."

Pirmajame EYBL ture gruodžio mėnesį Taline (Estijoje) „Capital Liūtai" per penkerias rungtynes iškovojo keturias pergales. EYBL sezoną sudaro trys turai, po kurių geriausios komandos susirungia finaliniame etape.