Namų sienos EYBL turnyre SKM jaunuoliams neša sėkmę

2016 11 25 SKM.lt

Nuotr. autorius: Saulius Čirba

Šį savaitgalį dvi SKM komandos varžosi Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) varžybose. SKM- MES RŪŠIUOJAM bando įrodyti savo vertę pirmame U-14 amžiaus grupės divizione Vilniuje, o tos pačios amžiaus grupės antroje grupėje Sankt Peterburge (Rusija) rungtyniauja SKM-AVIVA.

Šiandienos mačus abi komandos sužaidė sėkmingai.

SKM- MES RŪŠIUOJAM vs GEORGIA 2003

Aukšta nata rungtynes pradėję Algirdo Budėno treniruojami trylikamečiai nugalėjo bendraamžius iš Gruzijos rezultatu 56:31.

Visiškai uždominavę pirmą kėlinį (23:9) mūsiškiai likusių kėlinių metu šiek tiek perdegė. Antrame (9:7) ir trečiame (6:10) ketvirčiuose vaikinams koją pakišo nesuvaldytos emocijos. Kaip sakė treneris A. Budėnas, jaunuoliai norėjo greitai laimėti, tačiau šios rungtynės jiems priminė, kad greitų ir lengvų pergalių nebūna. Ketvirtąji kėlinį kietą gynybinį krepšinį žaidžiantys vilniečiai sugebėjo laimėti tik nuraminę emocijas (18:5).

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje sužaidė M. Šipkauskas, surinkęs 14 taškų ir atkovojęs 11 kamuolių. E. Doviltis pelnė 12 taškų ir atkovojo 3 kamuolius.

Gruzinų gretose individualiai geru žaidimu gali pasidžiaugti S. Murghulia, kuris pelnė 10 taškų ir atkovojo 6 kamuolius.

SKM-MES RŪŠIUOJAM vs BC Runa

Meistriškai sustyguota gynyba, kova dėl kiekvieno kamuolio ir laiku pataikyti metimai atnešė antrąją pergalę SKM komandai. Maskviečius parklupdėme rezultatu 53:69.

Jau pirmame kėlinyje į priekį šovę mūsiškiai parodė varžovams, kad veikti bus ką. 8:17 atkarpą laimėję vilniečiai puikiai provokavo varžovų pražangas ir tvitai jautėsi tiek puolime, tiek gynyboje.

Antrame ketvirtyje SKM aukėtiniai privertė varžovus šiek tiek sutrikti – beveik pusę kėlinio rusai nesugebėjo atsidurti po krepšiu – metimus metė vien iš vidutinio nuotolio. Tuščių spragų mūsiškių gynyboje atrasti jiems buvo labai sunku. Nors kėlinio gale pavyko ištirpdyti nemažą taškų deficitą, visgi, teko pripažinti  SKM-MES RŪŠIUOJAM pranašumą (21:38). Trečiame ketvirtyje abi komandos pradėjo žaisti daugiau fizinį ir kontaktinį krepšinį. Rusų komandai toks scenarijus, regis, buvo labiau priimtinas, mat jie trečią atkarpą sugebėjo laimėti 16:14.

Ketvirtame kėlinyje viena po kitos sekusios mūsiškių klaidos kūrė varžovams geras progas, tačiau ne visas jų pavyko išnaudoti. Dovanėlėmis nepasinaudoje maskviečiai pralaimėjo ir paskutinįjį kėlinį, o A. Budėno auklėtiniai šventė pergalę.

Neįmanoma mįsle rusų gynybai tapo M. Šipkauskas, aštriais prasiveržimais skrodęs varžovų gynybą ir pelnęs 17 taškų bei 9 atkovotus kamuolius. Puikiai sužaidė ir H. Žukovski, į varžovų krepšį suleidęs 13 taškų ir atkovojęs 6 kamuolius.

Varžovų gretose po 11 taškų į komandos kraitį pridėjo S. Ishchenko ir D. Tikhonovich.

Šeštadienį A. Budėno treniruojama SKM-MES RŪŠIUOJAM ekipa tęs kovą EYBL čempionate. Abiejuose šeštadienio mačuose SKM kariai kovos su Maskvos komandomis. 10:30 vaikinai susitiks su BC Dinamo ekipa, o 16:30 santykius aiškinsis su BC CSKA. Rungtynės vyks Impuls sporto salėje.

SKM-AVIVA vs BC Barsy

Prieš kazachstaniečius mūru stoję Mindaugo Noreikos treniruojami krepšninkai iškovojo gražią pergalę rezultatu 35:71.

Lemtingu tapo antras kėlinys, kurio metu mūsiškai sumetė net 31 tašką, tuo tarpu varžovams leidę įmesti viso labo 3. Žvelgiant iš statistinės pusės, Sankt Peterburge žaidžiantys SKM trylikamečiai pranašesni už varžovus buvo beveik visose kategorijose. Mūsiškai atsikovojo daugiau kamuolių, taikliau atakavo krepšį iš visų distancijų, mažiau kartų klydo. Nusileidome tik rezultatyvių perdavimų skaičiuoklėje.

Rezultatyviausiai pirmąsias šiandienos rungtynes sužaidė G. Valickas ir M. Alisas, abu pelnę po 12 taškų. Domas Kauzonas pridėjo 8, o Adomas Linartas – 7.

Varžovų gretose išsiskyrė 15 taškų ir 8 atkovotus kamuolius į savo sąskaitą įsirašęs A. Gennadiyev.

SKM-AVIVA vs BC Kalininskaya

Aikštės šeimininkė BC Kalininskaya nusileido SKM-AVIVA krepšininkams rezultatu 51:43.

Puikiai startavę ir visų rungtynių metu aukštą tempą išlaikę mūsiškiai paskutiniame ketvirtyje vos nepaleido pergalės iš rankų. Rezultatu 7:20 ketvirtą kėlinį pralaimėję M. Noreikos treniruojami jaunieji krepšininkai buvo susikrovę pakankamai nemažą pranašumą, kurio velniškai greitai besiviję varžovai ištirpdyti nesugebėjo.

Geriausiai SKM-AVIVA komandoje sužaidė L. Pivoriūnas, pelnęs 10 taškų. 9 pridėjo R. Maižiešius, o po 6 – G. Valickas ir G. Alisas.

Pralaimėtojų gretose pasižymėjo 15 taškų į mūsų krepšį sumetęs Dmitri Panchenko ir 9 pridėjęs Yan Dodeus.

Rytoj Sankt Peterburge kovojantys SKM-AVIVA krepšininkai taip pat tęs rungtynes EYBL čempionate. 9:30 jie susitiks su aikštės šeimininkais – Sankt Peterburgo BC Admiralteiskaja, o 16:30 špagas sukirs su BC Volgograd krepšininkais.

Kaip sekasi mūsų ekipoms, galite sekti čia: SKM-MES RŪŠIUOJAM, SKM-AVIVA