SKM krepšininkai karaliauja EYBL

2016 11 26 SKM.lt

Nuotr. autorius: Saulius Čirba

Šį savaitgalį dvi SKM komandos varžosi Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) varžybose. SKM- MES RŪŠIUOJAM bando įrodyti savo vertę pirmoje U-14 grupėje Vilniuje, o tos pačios amžiaus grupės antroje grupėje Sankt Peterburge (Rusija) rungtyniauja SKM-AVIVA.

Vakaryksčiuose mačiuose pergales susirinkę mūsiškiai šiandien scenarijaus perrašyti nepanoro. Tiek Vilniuje, tiek Sankt Peterburge karaliaujantys lietuviai šį savaitgalį žaidžia kosminį krepšinį ir pergales kraunasi vieną po kitos.

SKM- MES RŪŠIUOJAM vs BC DINAMO

Nuo pat rungtynių pradžios iniciatyvą savo rankose gniaužę Algirdo Budėno treniruojami trylikamečiai nugalėjo bendraamžius iš Maskvos rezultatu 56:31.

Visiškai uždominavę pirmąją rungtynių pusę (14:4) ir (11:6), SKM krepšininkai panašiu požiūriu pradėjo ir trečiąjį ketvirtį – šovė į priekį rezultatu 7:0. Varžovų atsako ilgai laukti nereikėjo. Šalto dušo nuprausti Dinamo jaunuoliai iš eilės pelnė 10 taškų ir privertė vilniečius susiimti. Rusų primestas greitesnis ir rezultatyvesnis krepšinis nepalaužė mūsiškių. Kad ir kaip gerai trečiąjį kėlinį sužaidė svečiai, praėjusių kėlinių metu susikrautas pranašumas buvo sunkiai ištirpdomas. Ketivrtasis kėlins prasidėjo taikliomis vilniečių atakomis. Likus 2:30min. iki rungtynių pabaigos, maskviečių kraityje dar nebuvo nei vieno taško, tačiau tritaškį metimą pataikęs I. Vasilev nutraukė netaiklių atakų seriją. Nors paskutinį ketvirtį komandos sužaidė vienodai (7:7), trečiąją pergalę šventė SKM krepšininkai.

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje vėl sužaidė M. Šipkauskas, surinkęs 17 taškų ir atkovojęs 8 kamuolius. A. Kiudulas pelnė 9 taškus, 7 pridėjo T. Patejūnas.

Rusų gretose rezultatyvumu neišsiskyrė nei vienas žaidėjas. 6 taškus pelnė S. Silenok, o po 4 pridėjo S. Kuravlev, P. Ismailov ir E. Smagin, taip pat atkovojęs 8 kamuolius.

SKM-MES RŪŠIUOJAM vs BC CSKA

Spurtas pirmąjame kėlinyje ir geras komandinis krepšinis likusių rungtynių metu atnešė antrąją šiandienos pergalę SKM komandai. Daug klydusius CSKA krepšininkus parklupdėme rezultatu 32:50.

Jau pirmame kėlinyje į priekį šovę mūsiškiai parodė varžovams, kad lengvos kovos tikėtis nereikia. Puikius fizinius duomenis turintys svečiai iš Maskvos pirmo kėlinio metu sumetė tik 7 taškus, tuo tarpu mūsiškiai į varžovų krepšį suleido 20 taškų. Antrą kėlinį pralaimėjome rezultatu 12:10, tačiau švieslentėje degė mums palankus rezultatas – 19:30. Trečią ir ketvirtą ketvirčius sužaidėme stabiliai. Juose pelnėme po 10 taškų, tuo tarpu varžovams leidę įmesti atitinkamai tik 8 ir 5 taškus.

Eilines geras rungtynes sužaidė M. Šipkauskas, pelnęs 18 taškų bei 8 atkovotus kamuolius. Gerai sužaidė ir M. Česlevičius, į varžovų krepšį suleidęs 10 taškų ir atkovojęs 8 kamuolius.

Varžovų gretose 18 taškų į komandos kraitį pridėjo V. Naydenov.

Rytoj A. Budėno treniruojama SKM-MES RŪŠIUOJAM ekipa sužais paskutines šio savaitgalio rungtynes EYBL čempionate. Sekmadienį, 12:00, susitiksime su bendraamžiais iš Lenkijos. Kol kas visas rungtynes pralaimėję BC Pomerania krepšininkai gali pateikti staigmeną mūsiškiams. Rungtynės vyks Impuls sporto salėje.

SKM-AVIVA vs BC Trinta

Taip pat pristatome Jums ir dar vieną mačą. Vakar rungtynes prieš BC Trinta sužaidę SKM-AVIVA krepšininkai iškovojo pergalę rezultatu 57:43.

SKM-AVIVA vs BC Admiralteiskaja

Šiandien namų aikštėje žaidę BC Admiralteiskaja jaunuoliai turėjo pripažinti SKM-AVIVA ekipos pranašumą, rungtynes pralaimėję rezultatu 36:74.

Sankt Peterburge žaidžiantys SKM trylikamečiai nesulaukė rimto pasipriešinimo pirmoje rungtynių pusėje (14:30).  Maskviečiai dantis parodė trečiame kėlinyje, kurį laimėjo (14:13). Kai kurios komandos po tokio išsišokimo gali sutrikti ir pasimesti, o kai kurios –  supykti. SKM-AVIVA krepšininkai pasirinko antrą variantą ir ketvirto kėlinio metu, parodę nugalėtojų mentalitetą, pelnė net 31 tašką. Pasimetimą ir sutrikimą jie paliko varžovams, kurie sugebėjo įmesti tik 8 taškus.

Rezultatyviausiai pirmąsias šiandienos rungtynes sužaidė B. Linartas, pelnęs 19 taškų ir surinkęs 22  naudingumo balus. A. Linartas, sumetė 13 taškų. K. Sidaravičius atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir prie komandos pergalės prisidėjo 10 taškų.

Varžovų gretose daugiausiai – 9 taškus – pelnė I. Zaitcev.

SKM-AVIVA vs BC Volgograd

Iš Volgogrado (Rusija) atkeliavę BC Volgograd nusileido SKM-AVIVA krepšininkams rezultatu 31:71.

Puikiai startavę ir visų rungtynių metu aukštą tempą išlaikę mūsiškiai geriausiai sužaidė antrame kėlinyje, kurio metu pelnė net 26 taškus. M. Noreikos treniruojami jaunieji krepšininkai visų rungtynių metu buvo priekyje ir nė akimirkai neprisileido varžovų arčiau. Net 41 tašku nugalėję vilniečiai dominavo visose kategorijose.

Geriausiai SKM-AVIVA komandoje sužaidė A. Linartas, pelnęs 14 taškų. Po 8 pridėjo R. Maižiešius ir B. Linartas, o G. Alisas atliko 6  rezultatyvius perdavimus.

Pralaimėtojų gretose pasižymėjo 11 taškų į mūsų krepšį sumetęs I. Pivtsov ir po 8 pridėję Yan A. Burdakov bei A. Goncharov.

Sankt Peterburge žaidžiantys SKM-AVIVA krepšininkai kovas šio savaitgalio EYBL varžybose jau baigia. Iškovoję penkias pergales, namo vaikinai grįžta neabejotinai pakilios nuotaikos prieš kovas vietiniame fronte – MKL.