Tris dienas trukusiame EYBL U-17 ture SKM ekipa užėmė 6 vietą

2014 01 26 Ignė Viskontaitė, SKM.lt
„SKM-Leoviros“ naudingiausiu žaidėju buvo išrinktas Augustinas Venckus, kuris vidutiškai per rungtynes pelnydavo po 11.5 taško.
Nuotr. autorius: S. Čirbos

Sausio 24-26 d. Vilniuje didžiausia Lietuvoje Sostinės krepšinio mokykla (SKM) pirmą kartą surengė Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) turo varžybas, kurių šeimininke tapo trenerio Gintaro Šerkšno treniruojama 1997 m. gimusių vaikinų komanda „SKM-Leovira“.

U-17 II diviziono kovose tarpusavyje susirungė aštuoni klubai. Lietuvos vardą gynė „SKM-Leoviros” komanda, o jų varžovais tapo ekipos iš trijų užsienio valstybių: Vroclavo WKK (Lenkija), Rygos „BS Ridzene“, „BS Riga“, „BS Jugla“, Liepojos „BS Liepaja“, Maduonos BJSS (Latvija) ir Helsinkio „HBA PHYK Cadets“ (Suomija).

Svečiai iš Lenkijos „WKK Wroclaw‟ kovoje dėl pirmosios vietos susitiko su Rygos „BS Ridzene“ ekipa. Visas rungtynes pirmavę Lenkijos krepšininkai dideliu taškų skirtumu (104:55) įveikė latvius ir tapo turnyro nugalėtojais.

[foto_2]
„WKK Wroclaw‟ ekipa iš Lenkijos tapo turnyro nugalėtoja.
Nuotr. SKM.lt

„WKK Wroclaw‟ ekipai šiame U-17 II diviziono EYBL ture lygių nebuvo. Jie įveikė visus savo priešininkus. Nugalėtojų komandos gretose naudingiausiu žaidėju buvo išrinktas Wiktor Sewiol.

Sidabro spalvos medaliais pasidabino ir II vietą turnyre užėmė Rygos „BS Ridzene“ komanda.

Latviai įveikė keturis varžovus ir suklupo tik finalinėje kovoje. Rygos komandoje naudingiausio žaidėjo statulėlę pelnė Arnoldas Krauklis.

Dėl trečiosios vietos turnyre akistaton stojo lietuvių ir latvių ekipos. Penkis tritaškius metimus pirmąjį rungtynių ketvirtį pataikę „SKM-Leoviros” krepšininkai įgijo persvarą ir pirmąjį kėlinį laimėjo rezultatu 21:12.

Antrą rungtynių atkarpa „SKM-Leoviros” žaidėjams priešininkai pradėjo lipti ant kulnų ir turėta persvara sumažėjo vos iki 2 taškų (32:30).

Trečiojo kėlinio 6-ąją minutę rezultatas tapo lygus 32:32. Ilgai netrukus latviai persvėrė rezultatą ir po trijų kėlinių pirmavo 44:36. Situacija nesikeitė ir ketvirtajame kėlinyje. Galiausiai rezultatu 61:48 rungtynes laimėjo „Madonas BJSS” ekipa.

Nugalėtojų gretose naudingiausiu komandos žaidėju buvo išrinktas Ernestas Lazdups, o „SKM-Leoviros” – Augustinas Veckus, kuris savo ekipą gelbėjo ne vieną rungtynių akimirką.

Bendroje įskaitoje garbingą 3-ąją vietą užėmė „BS Riga/Jugla” ekipa su Edvardas Jasuks priešakyje, kuris tapo naudingiausiu komandos žaidėju.

[foto_3]
Prizą naudingiausiui „SKM-Leoviros” žaidėjui A. Venckus įteikė UAB „Leovira” vadovas Donatas Virbickas.
Nuotr. S.Čirbos

Ketvirtą vietą pagal surinktą taškų santykį užėmė  „HBA PHYK Cadets“ iš Suomijos, penktoje -„Madonas BJSS” ekipa,  šeštieji išsirikiavo Gintaro Šerkšno „SKM-Leoviros” krepšininkai, septintą vietą užėmė „BS Liepaja”, o paskutinieji liko „BS Riga” krepšininkai.

45.0/68.2

Išvis lietuviai laimėjo dvi rungtynes ir patyrė tris nesėkmes. Kalbėdamas apie lemiamą kovą dėl trečiosios vietos „SKM-Leoviros” treneris Gintaras Šeršnas sakė: „Komanda įveikiama, tačiau probema išlieka aikštės gynyboje, nekrito metimai, nesugebėjome išpildyti derinių, o po krepšiu jėgos niekada neturėjome.”

[foto_4]
G. Šerkšno teigimu, SKM ekipos silpnoji pusė - aikštės gynyba.
Nuotr. S. Čirbos

Anot G. Šerkšno laimėtos rungtynės prieš „BS Riga/Jugla” ir „BS Liepaja” nuteikė optimištiškai: „Šios komandos žaidžia Latvijos aukščiausiame divizione.”

Treneris pastebi, kad komandos lyderis Augustinas Venckus sumetė savo metimus, tik, deja, gale jų pritrūko. „Geriau sužaidus buvo galima iškovoti dar dvi pergales.

Pasirodėme geriau nei praėjusiame ture, kur pelnėme vos 1 pergalę, tad, kaip ir planauvau, šįkart pasirodėme geriau.”

„Dėkoju mūsų mokyklos vadovams ir rėmėjams, už tai, kad sugebėjo surengti tokį turą, bei tėvams už palaikymą. Visi tokie renginiai daro teigiamą įtaką.”

Įmonės „Leovira”, kuri tapo viena pagrindinių rėmėjų šiame turnyre, atstovas Donatas Virbickas sakė: „Labai džiaugiuosi, kad Sostinės krepšinio mokykla sugebėjo ir geba organizuoti tokius tarptautinius turnyrus, tai parodo jos profesionalumą. Be abejonės, tobulėjimui ribų nėra, bet tai parodo, kad mokykla bręsta, stiprėja ir, manau, ateityje suorganizuos dar ne vietą tokį turnyrą.”

EYBL turą Sostinės krepšinio mokyklai surengti padėjo ir pagrindiniu turo rėmėju tapo įmonė „Leovira”. Savo geranoriškumą parodė Vilniaus miesto savivaldybė, įsteigusi suvenyrus dalyviams, vandens tiekėja „Nestlé Aquarel”, įmonė UAB „Vilandra”, apdovanojusi turnyro dalyvius saldžiomis „Haribo” dovanomis.

Taip pat didelę paramą turnyrui skyrė uždarosios akcinės bendrovės: „Elenos vairavimo mokykla‟, „Melgos servisas‟, „Novaturas‟ bei „Kelionių ir turizmo agentūrų servisas‟.

Sostinės krepšinio mokykla širdingai dėkoja savo rėmėjams ir partneriams bei visiems, kurie palaikė SKM ekipas! Daugiau užfiksuotų EYBL turo akimirkų galite rasti mūsų  „Facebook‟ tinklapyje.