Istorinė „Grizlių“ kelionė į finalinį ketvertą

SKM krepšininkai pirmąkart klubo istorijoje pateko į finalinį ketvertą
Nuotr. autorius: Elvis Žaldaris

Didžiajai daliai Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) komandų tokiu metu sezonas būna jau pasibaigęs, tačiau U14 B divizione yra Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komanda, kuri nė neketina sustoti. Ši komanda – „SKM-IV Grizliai“ (treneris Antanas Gliožeris), kuri toliau perrašinėja savo komandos istorinius metraščius.

Atkrintamųjų pradžia

„SKM-IV Grizlių“ pirmajame atkrintamųjų etape laukė Raseinių KKSC krepšininkai, kurie iki serijos su SKM sportininkais 9 kartus šventė pergalę, o 5 kartus jautė pralaimėjimo kartėlį. Vis dėlto A. Gliožerio auklėtiniai nepabūgo jaunųjų talentų iš Raseinių ir pirmajame susitikime šventė įtikinamą pergalę (94:59). NUOTRAUKŲ GALERIJA

Antrajame susitikime vyko visiškai kitokios rungtynės – pirmojoje rungtynių pusėje kiek sunkiau sekėsi „SKM-IV Grizliams“, tačiau puikus užsivedimas, fanų palaikymas ir trenerio nurodymų klausymasis leido 68:58 švęsti antrąją pergalę serijoje bei keliauti į TOP 8 etapą.

IMG 2471

Elvio Žaldario nuotr./SKM kova prieš Raseinių ekipą

„Grizlių“ iššūkis

TOP 8 etape „SKM-IV Grizlių“ laukė grėsmingas oponentas – KA „Saulė“-ASKA-I ekipa, kuri iki šios serijos nebuvo pralaimėjusi nė karto! Per 16 rungtynių šiauliečiai nėkart nebuvo atradę varžovų, kurie būtų jiems metę bent kokį iššūkį – vidutiniškai savo varžovus Saulės miesto krepšininkai triuškino net 48 taškų skirtumu.

Šiame etape – „SKM-IV Grizliai“ pirmąkart klubo istorijoje susitiko su Šiaulių ekipa. Abejos komandos nežinojo, ko būtų galima tikėtis šiose rungtynėse. Vis dėlto rungtynės parodė, jog abejų ekipų krepšininkai yra panašaus lygio.

KA „Saulė“-ASKA-I turėjo vieną lyderį, kuris išsiskyrė iš visų krepšininkų. Legendinio krepšininko, Europos čempiono, dabartinio Šiaulių klubo direktoriaus sūnų – Deividą Žukauską, kurio žaidimas, lyderio savybės, buvo viena iš šiauliečių raktų į pergales visose rungtynėse.

IMG 2470

Krepšinio akademijos „Saulė“ nuotr./Šiauliečių lyderis D. Žukauskas

Rungtynių apžvalga

Pirmajame mače apylygė kova vyko 3 kėlinius. Per pirmąsias 30 minučių keitėsi pirmaujančios ekipos. Nė vienai komandai nebuvo pavykę turėti persvaros, kuri leistų jaustis saugiai. Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje įvyko neįtikėtini dalykai. D. Žukausko vedami Šiaulių sportininkai ne tik persvėrė rungtynių rezultatą, tačiau sugebėjo ir susikrauti tokį pranašumą, kurio „Grizliams“ nepavyko panaikinti (66:81).

Atsakomosiose rungtynėse Vilniuje „SKM-IV Grizliai“ buvo ne komforto zonoje. Jie žaidė ne savo numylėtoje Lazdynu mokykloje, o žaidė VGTU sporto centre, kur jiems reikėjo šiek tiek laiko apsiprasti. Vis dėlto A. Gliožerio auklėtiniai ilgai nebuvo išsimušę iš ritmo bei greitai pasijuto it namuose.

Pirmajame kėlinyje kiek geriau žaidė Šiaulių sportininkai, kurie po pirmojo kėlinio turėjo solidų 9 taškų pranašumą, tačiau „Grizliai“ nepasimetė, dalinosi kamuoliu puolime, kas galiausiai vedė prie to, jog po dviejų kėlinių jų SKM vyrukai atsilikinėjo vos 1 taškeliu (34:35). Trečiajame bei ketvirtajame kėliniuose vyko ypač agresyvi kova. Lemiamu metu „SKM-IV Grizlius“ į priekį timptelėjo Kajus Bartkus, kuris įmetė net 5 taškus iš eilės, o tai padėjo išplėšti trečiąsias rungtynes Šiauliuose.

Lemiama dvikova

Trečiosios rungtynės buvo vertos B diviziono finalo. Pirmajame kėlinyje vyko apylygė kova, tačiau dvejais greitais išpuoliais pirmąjį kėlinį baigę šiauliečiai pirmavo (15:19). Antrajame kėlinyje „Grizliai“ pabudo iš miego, pradėjo agresyviau gintis, kas lėmė, jog po pirmųjų 20 minučių A. Gliožerio auklėtiniai minimaliai pirmavo (34:33).

Antrojoje rungtynių pusėje vyko tikras trileris. Trečiojo kėlinio pradžioje KA „Saulė“-ASKA-I buvo išsiveržę 6 taškais į priekį, tačiau greitai šią situaciją pagerino D. Žukausko nesportine pražanga. Vis dėlto po 30 minučių kovos 49:50 pirmavo aikštės šeimininkai.

Ketvirtajame kėlinyje vyko kova taškas į tašką, tačiau fortūna šypsojosi SKM krepšininkams. Lemiamo kėlinio viduryje 5 asmenines pražangas surinko šiauliečių lyderis D. Žukauskas, o be jo KA „Saulė“-ASKA-I auklėtiniams buvo kur kas sunkiau. Paskutinėmis akimirkomis kiek geriau sužaidę A. Gliožerio auklėtiniai 59:58 išplėšė kelionę į finalinį ketvertą iš šiauliečių rankų bei į Vilnių grįžo geromis nuotaikomis.

IMG 2472

Krepšinio akademijos „Saulė“ nuotr./Mažųjų įžaidėjų akistata

Komandinis darbas – raktas į pergalę

Po rungtynių buvo pakalbintas vienas „SKM-IV Grizlių“ lyderių – Deividas Pavliukoit: „Mintys po rungtynių – geros. Šiose (trečiosiose – aut. past.) rungtynėse dažnai klydome lygioje vietoje, o ir šiauliečių gynyba buvo labai gera. Pergalę šiose rungtynėse leido džiaugtis begalinis komandos užsivedimas ir gera gynyba.

Finaliniame ketverte toliau reikės išlaikyti tokį gerą užsivedimą bei toliau demonstruoti solidžią gynybą. Komandai palinkėčiau neprarasti optimizmo ir to gero užsivedimo, kurį turėjome serijoje su Šiauliais.“

Mintimis apie TOP 8 etapą pasidalino ir „Grizlių“ vyriausiasis treneris A. Gliožeris: „Tai turbūt pačios smagiausios rungtynės, kokias tik gali turėti treneris. Šios rungtynės kainavo daug nervų, bet įgyta patirtis – milžiniška. Sužaidėme kaip tikra, stipri komanda. Išnaudojome šiauliečių klaidas dvigubinimo stadijoje ir radome Beną (Šimanauską – aut.past.), kuris pelnė 3 paskutinius komandos taškus.

Smagu, kai gali pasikliauti visa komanda, o ne tik pavieniais žaidėjais. Tai mūsų stiprioji pusė. Kaip sakoma: puolimas laimi rungtynes, bet gynyba – titulus. Šiaulių komanda mums pateikė daug pamokų, su kiekvienomis serijos rungtynėmis mes judėjome į priekį. Trečiose serijos rungtynėse nebuvo aš ar tu, tądien buvome viena didelė jėga, o ta jėga mus nubloškė į finalinį ketvertą. Ten yra nauji horizontai, neištyrinėtos erdvės ir dar papildomos dvi rungtynės, kurios mums suteiks dar daugiau patirties. Kaip ten jau bus, tik Krepšinio Dievai žino, bet kažkuris jų yra su „Grizlių“ apranga ir mus palaiko – tai matėsi visos serijos metu.“