MKL pirmenybėse – „SKM-I Tigrų“ pergalė prieš čempionus

2018 11 05 Erikas Petrikas/SKM.LT
K. Jakučionis su „SKM-Tigrais" įveikė MKL čempionus
Nuotr. autorius: Saulius Čirba

Šį savaitgalį papuošė net 7 Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) A diviziono Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandų dvikovos. Iš 7 rungtynių 6 baigėsi SKM ekipų pergalėmis.

Šis savaitgalis prasidėjo U15 čempionato dvikova, kurioje susitiko Algirdo Milono treniruojama „SKM I-EMSI Gorilų“ ekipa (2/0), išvykoje įveikusi 87:49 (25:19, 19:10, 19:9, 24:11) „Kauno KM II-Žalgiris“ (1/3) krepšininkus.

PROTOKOLAS

Šiose rungtynėse SKM krepšininkai nuo pat pradžių išsiveržė į priekį, demonstravo solidžią gynybą ir puikiai dalinosi kamuoliu puolime. „Gorilos“ atliko net 27 rezultatyvius perdavimus, o tuo tarpu šeimininkai atliko vos 10 rezultatyvių perdavimų.

Rezultatyviausias SKM komandoje buvo Mindaugas Ralys, kuris į varžovų krepšį įmetė 19 taškų. Jam puikiai talkino Matas Klimantavičius ir Gytis Auruškevičius, kurie atitinkamai įmetė po 14 ir 12 taškų.

U14 čempionate pirmąją pergalę šventė Vytauto Zapalskio treniruojami „SKM II-Naresta Riteriai“ (1/3), kurie savo žiūrovų akivaizdoje 88:75 (19:20, 23:11, 24:20, 22:24) įveikė svečius iš Mažeikių „Mažeikių SM-Justepa“ (1/2) ekipą.

PROTOKOLAS

Nors ir „Riteriai“ pirmąjį kėlinį pralaimėjo, tačiau antrajame kėlinyje parodę savo ginklus „Riteriai“ išsiveržė į priekį ir daugiau nesižvalgė atgal.

Šiose rungtynėse „Riterius“ į priekį vedė Kristupas Čivilis, kuris negailėjo varžovų ir įmetė 20 taškų. Puolime nesikuklino ir kiti 4 SKM krepšininkai. Ignas Šliavas įmetė 12 taškų, o Titas Juozapavičius, Deimantas Grabštunovičius ir Ignas Zagorskas įmetė po 10.

Kitas rungtynes „SKM II-Naresta Riteriai“ žais taip pat Vilniuje, kur susitiks su „Vilniaus KM I“ ekipa.

Trečiosios šeštadienio rungtynės pasibaigė kiek netikėtu rezultatu. „SKM II-Liūtai“ (1/1) susitiko su „Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos I-Jumex“ (2/1) ekipa. Šioje dvikoje SKM auklėtiniai patyrė skaudų pralaimėjimą 39:65 (6:21, 5:15, 7:9, 21:20).

PROTOKOLAS

Vienas iš šių rungtynių šviesulių buvo Gytis Gervickas, kuris įmetė 11 taškų ir atkovojo 5 kamuolius.

Sekmadienį U13 čempionate puikiai pasirodė Arvydo Menkevičiaus treniruojami „SKM I-Tigrai“ (3/2), kurie išvykoje įveikė 81:74 (20:20, 25:25, 21:16, 15:13) praėjusių metų, pirmojo iššūkio čempionus – „Panevėžio KKSC“ (4/1) komandą.

PROTOKOLAS

Pirmoji šių rungtynių pusė buvo labai įtempta. Po dvejų kėlinių vyravo šventa lygybė (45:45). Tačiau per ilgąją pertrauką A.Menkevičius puikiai nuteikė ir užmotyvavo savo krepšininkus antrajai pusei, kurioje SKM ekipa parodė savo galią ir po ilgai trukusios kovos įveikė Panevėžio ekipą. Ši pergalė buvo antroji iš eilės, tad tikėkimės, jog ši pergalių serija dar ilgai tęsis.

„Tigrus“ į priekį vedė Kasparas Jakučionis, kuris varžovams atseikėjo net 30 taškų bei sugriebė net 13 atšokusių kamuolių. Jo dešinioji ranka puolime buvo Gantas Križanauskas, kuris surinko 12 taškų.

Kitas rungtynes „SKM I-Tigrai“ žais namų tvirtovėje, kur priims svečius iš Šiaulių „I Saulė–ASKA“.

Kasparas Jakucionis

Niekur nepabėgame ir liekame U13 čempionate, kur principiniame Vilniaus mūšyje susitiko Tomo Purlio vadovaujami „SKM II-GEALAN“ krepšininkai (4/1) ir „Vilniaus KM I“ ekipa (1/4). Šias rungtynes 78:47 (25:14, 19:10, 18:10, 16:13) laimėjo SKM auklėtiniai.

PROTOKOLAS

Šiose rungtynėse beveik visose kategorijose geresni buvo „SKM II-GEALAN“ sportininkai. Viena iš pergalės priežasčių buvo dideliu skirtumu laimėta kova po krepšiais (61:29). Taip pat SKM ekipa puikiai dalinosi kamuoliu ir atliko dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų nei varžovai (18:9).

Rezultatyviausias „SKM II-GEALAN“ ekipoje buvo Mantas Buteliauskas, kuris įmetė 17 taškų bei atkovojo 11 atšokusių kamuolių. Jam puikiai talkino Aurimas Bosakas, kuris surinko 12 taškų ir „sugriebė“ 7 atšokusius kamuolius.

Kitas rungtynes „SKM II-Gealan“ žais išvykoje, kur susitiks su „V.Knašiaus KM I-Grepo“ ekipa.

A.Bosakas

Prieš paskutinėse šio savaitgalio rungtynėse susitiko dvi SKM ekipos – A.Milono treniruojama „SKM I-EMSI Gorilų“ (3/0) ekipa ir Roko Kasparavičiaus treniruojami „SKM II-Liūtai“ (1/2).

Pirmoje rungtynių pusėje kova vyko taškas į tašką ir nė vienai ekipai nepavyko pabėgti į priekį ir susirinkti didesnio pranašumo. Tačiau per ilgąją pertrauką trenerio patarimų ir pastabų gavę „EMSI Gorilų“ krepšininkai susikaupė ir trečiajame kėlinyje padidino savo atotrūkį nuo varžovų. Ketvirtajame kėlinyje „Liūtai“ buvo sumažinę savo atsilikimą iki 7 taškų, tačiau jiems nepakako jėgų dar labiau sumažinti persvaros ir „Gorilos“ džiaugėsi dar vieną pergale „LIDL–MKL“ čempionate (79:66), (19:16, 20:19, 20:12, 20:19).

PROTOKOLAS

FOTOGALERIJA

„Gorilų“ ekipą į pergalę vedė M.Klimantavičius, kuris įmetė 23 taškus, taip pat jam puikiai talkino G.Auruškevičius, kuris pelnė 17 taškų.

„Liūtų“ komandoje rezultatyviausias buvo Paulius Matulionis, kuris surinko 18 taškų. Puolime taip pat agresyvus buvo Paulius Neverdauskas, kuris įmetė 14 taškų bei atkovojo 7 atšokusius kamuolius.

Kitose rungtynėse „EMSI Gorilos“ susitiks su „Palangos SC-Žemaitija“ ekipa.

„Liūtai“ išvykoje ginklus surems su „Kauno KM I-Žalgiris“ komanda.

Gytis Auruskevicius

Paskutinėse šio savaitgalio rungtynėse susitiko T.Purlio vadovaujama „SKM I-Electrolux“ (5/0) ekipa, kuri namuose priėmė svečius iš Kauno „Tornado KM I-Fudo“ krepšininkus.

PROTOKOLAS

Šiose rungtynėse kova vyko iki paskutiniojo kėlinio, kur savo nežymią persvarą SKM krepšininkai padidino ir galų gale šventė pergalę (84:72), (22:22, 22:16, 21:22, 19:12).

Į pergalę SKM krepšininkus vedė Julius Vaitkus, kuris įmetė 18 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Jam puikiai puolime talkino Edvinas Volodkovičius, kuris įpurtė 17 taškų ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei tiek pat kartų sugriebė atšokusį kamuolį.

Kitas rungtynes „SKM I-Electrolux“ žais išvykoje, kur susidurs su „V.Knašiaus KM II“ ekipa.

SKM savaitės rungtynių įrašas: „SKM I-EMSI Gorilos“–„SKM II-Liūtai“