„SKM-I EMSI Gorilos“ trečiąjį kartą tapo MKL čempionais!

2019 05 13 Erikas Petrikas/SKM.LT
„SKM-I EMSI Gorilos“ – iškovojo dar vieną titulą
Nuotr. autorius: Eitvydas Kinaitis/SKM.LT

Praėjusį savaitgalį Alytuje įvyko U15 finalo ketvertas, kuris puikiai iliustravo Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandų atsidavimą aikštelėje. Po sunkios kovos čempionų titulas keliauja į Vilnių.

Didžiajame U15 Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) finale jau net trečią kartą čempionų taurę į viršų kėlė Algirdas Milonas ir jo vadovaujama „SKM-I EMSI Gorilų“ kariauna. Alytuje 78:71 (16:23, 19:19, 22:15, 21:14) buvo įveikti principiniai varžovai – Kauno KM „Žalgiris-I“.

PROTOKOLAS

SKM auklėtiniai buksavo pirmojoje rungtynių dalyje. Pirmojo kėlinio pabaigoje A. Milono auklėtiniai buvo kritę į duobę, kurios metu varžovų pranašumas buvo arti dviženklio (14:23). Didžiąją likusio kėlinio dalį pirmavo kauniečiai, tačiau iki kėlinio pabaigos „EMSI Goriloms“ pavyko sumažinti savo atotrūkį beveik perpus (37:42).

2019 05 12 EK5 6710

Nuotr. autorius E. Kinaitis/Antrojoje rungtynių dalyje J. Fominas demonstravo ypač solidų žaidimą

Per ilgąją pertrauką patarimų iš A. Milono gavę „SKM-I EMSI Gorilos“ susikaupę bei trečiojo ketvirčio pabaigoje trumpam persvėrė rungtynių rezultatą savo naudai 56:55, o pasibaigus trečiajam kėliniui vyravo lygybė (57:57). Lemiamu rungtynių metu A. Milono auklėtiniai parodė savo jėgą bei patirtį ir galiausiai 78:71 nukovė principinius varžovus iš Kauno bei trečiąjį kartą tapo „LIDL–MKL“ čempionais.

Naudingiausiai „SKM-I EMSI Gorilų“ ekipoje žaidė Gediminas Alisas, kuris įmetė net 28 taškus, sugriebė 12 atšokusių kamuolių ir surinko 28 naudingumo balus. Jam kovoje po krepšiais puikiai talkino Gytis Auruškevičius, kuris įmetė 8 taškus, tačiau atkovojo net 19 kamuolių, iš kurių 9 buvo puolime.

Į simbolinį geriausių žaidėjų penketuką pateko G. Alisas ir Matas Klimantavičius.

2019 05 12 EK5 6895

Nuotr. autorius E. Kinaitis/Puikus G. Aliso pasirodymas leido čempionų taurę vežtis namo

Pusfinalyje kiek lengviau 83:61 buvo įveikti finalo ketverto šeimininkai – Alytaus krepšininkai.

„Nuotaikos po tokio finalo tik pačios geriausios. Dabar norisi tik pailsėti, nueiti po dušu ir švęsti pergalę (šypsosi). Sunku pasakyti kas lėmė mūsų pergalę šiame finaliniame ketverte, bet, manau, jog tai, kad mūsų sudėtis yra pakankamai stabili. Taip pat turime žaidėjų, kurie daro įtaką žaidimui nuo suolelio. Ši komanda nėra vieno, dviejų ar keturių žaidėjų komanda.

Būtent tuo komandiniu žaidimu mes ir pasižymime, skiriamės nuo kitų komandų. Taip, galbūt mes neturime tokių didelių talentų, tačiau mūsų komandinė dvasia, nusiteikimas, o ypač antrojoje finalo rungtynių dalyje nulėmė mūsų sėkmę.“

„Pirmojoje rungtynių dalyje šlubavo mūsų gynyba, nedarėme to, ką buvome su vaikinais sutarę, o tai leido varžovams įgyti pranašumą. Vis dėlto antrojoje rungtynių dalyje vaikinai susikaupė, susiprato ir vykdė gynybinį planą. Vienu momentu mes tris kartus iš eilės puikiai apsigynėme, kas leido perimti iniciatyvą, pavogti varžovų pasitikėjimą, kuris degė jų akyse. Mes turime gerą finalinių rungtynių patirtį, kurią galėjome išnaudoti. Tą, ką padarėme finale – išties įspūdinga.“

„Šis čempionų titulas – geriausia dovana, kurią galėjau gauti gimtadienio proga. Nereikia nieko daugiau. Tai buvo mūsų visų metų darbas, kuris galiausiai atnešė mums čempionų karūną. Esu be galo laimingas. Be tėvelių – nebūtų šios komandos, jų palaikymas buvo įspūdingas. Labai didžiuojuosi jais. Taip pat smagu, jog mūsų palaikyti atvažiavo palaikyti antroji „Liūtų“ ir trečioji komanda, kurios nepagailėjo savo laiko ir padėjo mums laimėti.“, – dėstė A. Milonas

2019 05 12 EK5 7335

Nuotr. autorius E. Kinaitis/A. Milonui auklėtiniai padovanojo geriausią dovaną, kuri tik yra įmanoma

Čempionais „SKM-I EMSI Gorilų“ komandoje tapo: Paulius Velutis, Gediminas Alisas, Adas Kačinskas, Kristupas Vigraitis, Naglis Šadreika, Jokūbas Fominas, Aurimas Maščinskas, Motiejus Maziliauskas, Mindaugas Ralys, Gytis Auruškevičius, Gvidas Laurinaitis, Matas Klimantavičius.

Vyr. treneris – Algirdas Milonas.

Ši komanda yra pirmoji SKM istorijoje, kuri iškovojo U15 čempionato čempionų taurę.

2019 05 12 EK5 6922

Nuotr. autorius E. Kinaitis/SKM auklėtinių džiaugsmas laimėjus dar vieną „LIDL–MKL“ čempionatą