Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

A. Blanco apie SKM „Įgūdžių akademiją“: mano įspūdžiai – patys geriausi (komentarai)

2018 02 08 SKM.lt


Nuotr. autorius: SKM.lt

Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) projekte „Įgūdžių akademija“ apsilankęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris Alberto Blanco žarstė patarimus jauniesiems #skmvilnius žaidėjams.

Ispanijos krepšinio specialistas su didžiausios Lietuvoje krepšinio mokyklos talentais darbavosi trijose amžiaus grupėse, o po treniruočių sutiko pasidalinti mintimis ir su SKM.lt svetainės lankytojais.

FOTOGALERIJA

„Visų pirma, „Įgūdžių akademija“ yra puikus projektas, nes vaikai turi galimybę ištobulinti tokius dalykus, kurių galbūt nespėja įsisavinti dirbdami įprastose komandinėse treniruotėse. Be to, moksleiviai dirba su skirtingais treneriais, todėl jų įgūdžiai tampa vis įvairesni, didėja individualus meistriškumas. Mano įspūdžiai yra tik patys geriausi, nes visose trijose grupėse jaunieji krepšininkai buvo itin susikoncentravę ir stengėsi viską atlikti kuo geriau. Taip pat labai naudingas buvo ir SKM trenerių įsitraukimas. Jie man padėjo greičiau rasti bendrą kalbą su vaikais, o galbūt ir patys pasisėmė vieną kitą naują idėją”, – kalbėjo A. Blanco.

„Manyčiau, pagrindinis tokių treniruočių tikslas yra plėsti krepšinio žinias, pristatyti skirtingas žaidimo filosofijas ir visa tai daryti sukuriant pozityvią atmosferą. Žinoma, labai norisi, kad kažkas krepšininkų galvose išliktų ir jie tą pritaikytų ateityje”, – savo vizija dalinosi ispanas.  

 rsz u9a4047 a

„Treniruotėje didžiąją laiko dalį skyrėme puolimui, žaidimui „2x2“. Labiausiai įsiminė perdavimų įvairovė žaidžiant su vidurio puolėju. A. Blanco pasidalino ne tik savo kaip trenerio, bet ir NBA skauto patirtimi. Treneris atskleidė, į ką labiausiai yra kreipiamas dėmesys stebint jaunų vaikinų žaidimą ir paskatino nenustoti tobulėti“, – kalbėjo 18-likmetis Paulius Kazlovas.

„Susipažinti su tokiu žmogumi yra didelis džiaugsmas. Mums, treneriams, ir vaikams tai buvo neįkainojama patirtis. A. Blanco yra ne tik puikus krepšinio specialistas, bet ir nuostabus bei šiltas žmogus. Jis mielai pasidalijo sukauptu žinių bagažu ir tam tikrus dalykus jau taikau savo treniruotėse. Moksleiviai taip pat buvo labai motyvuoti, susidomėję, susikoncentravę. Visi pratimus stengėsi atlikti kuo geriau ir teisingiau. Iš patirties galiu pasakyti, kad toks susikaupimas, koks buvo su A. Blanco, tvyro retoje treniruotėje“, – atskleidė ispanui asistavęs SKM treneris Edvinas Adomaitis.

#skmvilnius strategas taip pat išskyrė stulbinamą „Lietuvos ryto“ trenerio atidumą detalėms ir didžiulį treniruočių intensyvumą:

„A. Blanco yra maksimalistas. Kiekvieną pratimą ir jo naudą jis išaiškina iki menkiausių smulkmenų. Jeigu konkrečioje situacijoje jam kažkas neįtiko, pratimas stabdomas ir viskas aiškinama iki smulkiausių detalių. Buvo kalbama apie mikroelementus, kurie yra labai svarbūs ir praktiški – kaip atlikti savalaikį perdavimą, kaip išvengti klaidų ir t. t. 

Įspūdį paliko treniruočių intensyvumas. Pratimai buvo atliekami dideliu tempu, be jokio poilsio. Lietuvos treneriai mėgsta krepšininkams duoti atsipūsti – po driblingavimo seka metimų serija, o čia buvo maksimalus tempas. Tuo ir skiriasi ispaniškas ir lietuviškas krepšinis. Jeigu vaikai pasiims bent dalį to, kas buvo akcentuojama, jie jau po vienos treniruotės taps geresni krepšininkai“,  – neabejojo E. Adomaitis. 

SKM „Įgūdžių akademijos“ treniruotės organizuojamos antrąjį sezoną iš eilės. Kiekvieną sekmadienį jas veda iškilūs ir puikią reputaciją krepšinio pasaulyje pelnę treneriai.

Artėjančio sekmadienio treniruotę ves Lietuvos jaunimo rinktinių fizinio parengimo treneris Tadas Jackūnas.

Daugiau apie SKM „Įgūdžių akademiją" galite sužinoti ČIA

 

Naujienų sąrašas