A divizione – du SKM komandų pralaimėjimai ir pergalė Šiauliuose

2016 10 15 SKM.lt

Šeštadienį Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionate vyko trejos A diviziono rungtynės. Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandos iškovojo vieną pergalę ir patyrė du pralaimėjimus.

Berniukų (U14) čempionate Mindaugo Noreikos treniruojama SKM I-„Aviva“ komanda išvykoje 82:70 (18:14, 17:22, 23:11, 24:23) nugalėjo Šiaulių KA „Saulė“ I ekipą. Tai jau antroji šios SKM komandos pergalė iš tiek pat galimų.

„Džiaugiamės ne tiek žaidimu, o laimėtomis rungtynėmis. Natūralu, kad su kiekvienomis rungtynėmis ir žaidimas gerės. Dar tik sezono pradžia ir viskas įsibėgėja. Žinome kur yra mūsų klaidos, žinome dėl ko dirbame. Dabar toks laikotarpis, į kurį žiūrime kaip į pasirengimo procesą. Džiaugiamės pergale, bet žaidimo vis dar norėtume kitokio. Tikiuosi, kad jis kitoks ir bus.

Vaikai dar tik antras rungtynes žaidžia, o pasirengimo metu taip pat neturėjome daug rungtynių. Todėl dar yra susižaidimo problema. Būna, kad išsiveržiame į priekį 20 taškų ir atleidžiame. Norisi, kad stabiliau ir tvarkingiau kontroliuotume rungtynes“, - sakė M.Noreika.

Nugalėtojams Lukas Pivoriūnas pelnė 20 taškų (8/13 dvitaškiai, 1/2 tritaškis, 1/2 bauda) ir atkovojo 10 kamuolių. Bartautas Linartas pelnė 14 taškų, atkovojo tiek pat kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir perėmė 3 kamuolius.

Po 10 taškų pelnė Gediminas Alisas ir Edgaras Žižys. 9 surinko Adomas Linartas, 8 – Gytis Valickas. 4 taškais pasižymėjo Rokas Maižiešius, 3 pelnė Domas Serdikauskas, po 2 pridėjo Kasparas Sideravičius ir Martynas Butrimas.

Šeimininkams Eivinas Znutas pelnė 18 taškų ir atkovojo 17 kamuolių. Titas Paražauskas pelnė 15 taškų.

Vilniečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (56-46), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (16-9), mažiau klydo (17-21) ir perėmė daugiau kamuolių (14-10).

Kitose U14 čempionato rungtynėse Algirdo Budėno treniruojama SKM II-„Mes rūšiuojam!“ komanda 58:76 (12:22, 13:24, 16:11, 17:19) nusileido Sabonio KC-I „Vytautas“ ekipai. Tai antrasis šios komandos pralaimėjimas iš tiek pat žaistų rungtynių.

20161015130904

Daugiau nuotraukų rasite čia.

„Mums labai nepalankus tvarkaraštis. Pirmąsias trejas rungtynes turime žaisti su praėjusio čempionato prizininkais. Prastai žaidžiame pirmajame ir antrajame kėliniuose, po ilgosios pertraukos jau viskas būna gerai. Mums trūksta kelių žmonių indėlio. Tačiau, pirmiausia, vaikinai turi atsikratyti baimės ir jaudulio, ir eiti dirbti aikštėje“, - sakė A.Budėnas.

Aikštės šeimininkams 16 taškų pelnė Henrikas Žukovskis. Jis per 27 minutes pataikė abu tritaškius, 2 dvitaškius iš 12 ir 4 baudų metimus iš 6. Jis taip pat atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 6 kartus suklydo.

Mantas Šipkauskas per 26 minutes pelnė 14 taškų ir atkovojo 12 kamuolių. Po 8 taškus pridėjo Tomas Patėjūnas ir Edmundas Doviltis, 5 surinko Modestas Česlevičius, 3 – Houssam Ibrahim.

Nugalėtojams 20 taškų pelnė Rokas Kabašinskas (11 atk. kam.). 18 surinko Justas Bardauskas (10 atk. kam.).

Varžovai geriau atakavo iš 2 taškų zonos (39 proc.-33proc.), tačiau SKM krepšininkai taikliau metė baudas (74 proc.-58 proc.) Kauniečiai 53-48 laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, o šeimininkai daugiau klydo 25-17.

Jaunių (U17) vaikinų čempionate antrąjį pralaimėjimą patyrė Karolio Čyžiaus treniruojama SKM I-„KPMG“ komanda, savo aikštėje 42:75 (8:14, 18:17, 3:28, 13:16) nusileidusi Šiaulių A.Sireikos KA-„Pramuštgalvis“ ekipai.

20161015151755

„Pastarąsias kelias savaites treniruojasi vos 6 – 7 žmonės, treniruotėse net negalime 5 prieš 5 pažaisti, tai kaip pasiruošti rungtynėms? Daug krepšininkų yra traumuoti arba serga. Čia nieko nepakeisi. Turime daug dirbti. Vieniems trūksta fizinio pasirengimo, kitiems supratimo, tretiems žaidimo praktikos. Reikia susižaisti“, - sakė K.Čyžius.

Aikštės šeimininkus į priekį vedė Nicolas Mezzarobba. Jis per 24 minutes pelnė 15 taškų (4/12 dvitaškiai, 7/10 baudos) ir atkovojo 14 kamuolių.

Povilas Paulavičius surinko 12 taškų, po 5 pridėjo Eimantas Drungilas ir Nojus Jucevičius. 4 pelnė Jonas Labutis, 1 pridėjo Lukas Zimantas.

Nugalėtojams 14 taškų pelnė Kristupas Lukošius, po 13 pridėjo Tadas Baracevičius (11 atk. kam.) ir Arnas Ališauskas.

Svečiai gerokai taikliau metė tritaškius, jie pataikė 6 iš 22 (27 proc.), o šeimininkai tik 1 iš 18 (6 proc.). Šiauliečiai 52-41 laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių ir atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (21-6).

Šeštadienį sužaistos ir trejos MKL B diviziono rungtynės. Jaunučių (U16) vaikinų SKM I „Fros Tec“ komanda 85:31 (21:8, 21:6, 14:8, 29:9) nugalėjo SKM III „Eurosportas.lt“ ekipą. Nugalėtojams 29 taškus pelnė G.Zaremba, R.Sventickas surinko 17 taškų. Varžovų ekipoje 8 taškus pelnė N.Užkurnis.

Jaunių (U18) vaikinų čempionate SKM komanda išvykoje 89:50 (18:17, 26:15, 27:9, 18:9) nugalėjo Švenčionėlių progimnazijos komandą. Nugalėtojams R.Lukoševičius pelnė 21 tašką. Šeimininkams A.Pechovka pelnė 23 taškus.

Berniukų (U14) čempionate SKM III komanda savo aikštėje 61:51 (10:24, 20:10, 19:6, 12:11) nugalėjo ŠMKA III „Caverion“ ekipą. Nugalėtojams 25 taškus pelnė A.Vasiliauskas. Varžovams 18 taškų pelnė I.Fominas.