Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

„Rytas-2“ marškinėlius vilkintis SKM auklėtinis J. Vaitkus: „Rytą“ palaikau nuo vaikystės“

2018 11 27 Erikas Petrikas/SKM.LT


Nuotr. autorius: Elvis Žaldaris

Vilniaus „Ryto“ klubas pastaraisiais metais daug dėmesio skiria piramidės kūrimui ir perspektyvaus jaunimo tobulėjimui.  Antrojoje pagal pajėgumą šalies Nacionalinėje krepšinio lygoje („Mezon–NKL“) sostinės garbę gina „Perlas“,  o Regionų krepšinio lygos (RKL) B divizione vilniečiai tobulėja  „Rytas-2“ ekipoje.

Sostinės krepšinio mokykla (SKM) ir „Rytas“ šį rudenį pasirašė bendradarbiavimo sutartį, o „Rytas-2“ gretose savo sugebėjimus šį sezoną įrodinėja SKM snaiperis Julius Vaitkus.

„Manau, kad „Ryto-2“ ekipoje pritapau labai greitai. Komandoje yra labai daug naujų ir skirtingų žaidėjų, su kuriais dar nebuvo tekę susidurti vienoje komandoje, todėl tos pirmos pergalės ir teko šiek tiek palaukti. Savo žaidimu nesu patenkintas, nes kol kas nesugebu sužaisti 2-3 rungtynių iš eilės gerai, bet svarbu dabar neprarasti pasitikėjimo ir tas stabilumas atsiras. Žaisti su „Ryto“ komandos užrašu ant marškinėlių yra žiauriai malonu, nes šią komandą labai palaikau nuo pat vaikystės. O kai palaikyti komandos į rungtynes atvyksta B Tribūnos fanai, tuomet dar labiau bandai įrodyti, jog ne šiaip atvykai pažaisti, o atėjai čia tam, jog laimėtum. Skirtumas tarp moksleivių lygos ir RKL tik toks, jog RKL lygoje žaidžia vyresni ir aukštesni žaidėjai. Taip pat pamatai, kaip kartais jie viską daro gudriau negu tu. Mano tikslas visada išlieka toks pats – laimėti, todėl niekas nepasikeitė“, – SKM.LT svetainei kalbėjo J. Vaitkus. 

J. Vaitkus 2018–2019 m. sezone žaidžia ne tik RKL, bet ir Lietuvos moksleivių krepšinio lygoje („LIDL–MKL“), kur U18 ir U17 čempionatuose atstovauja „SKM-I Electrolux“ ekipai (treneris Tomas Purlys).  J. Vaitkus U18 čempionate įmeta po 8,7 taško, atkovoja po 5,7 atšokusio kamuolio ir atlieka 1,5 rezultatyvaus perdavimo. Tarp savo bendraamžių Julius įmeta po 7,8 taško atlieka po 4,3 rezultatyvaus perdavimo, sugriebia po 4,2 atšokusio kamuolio ir renka po 11,7 naudingumo balo per 21 minutę žaidimo laiko.

Tuo metu „Rytas-2“ komandoje, kur krepšininką muštruoja rezultatyviausias visų laikų „Ryto“ krepšininkas, o dabar trenerio keliu žengiantis Andrius Šležas, J. Vaitkus vidutiniškai pelno po 6,1 taško, išprovokuoja po 2,4 pražangas, atkovoja atšokusį kamuolį ir atlieka po 2,3 rezultatyvaus perdavimo.

Paskutinėse RKL rungtynėse J. Vaitkus sužibėjo visu gražumu – įmetė 16 taškų, atliko 6 rezultatyvius perdavimus tiek pat kartų privertė varžovus prieš jį prasižengti, sugriebė 4 atšokusius kamuolius ir surinko net 23 naudingumo balus. Šis J.Vaitkaus pasirodymas prisidėjo svariai prie pirmosios „Ryto-2“ ekipos pergalės RKL čempionate, kurią pavyko pasiekti prieš „KKA Snaiperis“ ekipą (76:70).

Praėjusį sezoną, sausio mėnesį, J.Vaitkus iškovojo SKM mėnesio žaidėjo titulą, kurio prizas – treniruotė su profesionalia komanda. Tačiau sunki trauma Juliui tuomet sutrukdė atsiimti prizą.  Jau šį trečiadienį J. Vaitkus kartu su kitais trimis SKM naudingiausiais mėnesio žaidėjais gaus unikalią progą pasitreniruoti su reprezentacine „Ryto“ komanda.

Julius Vaitkus

Julius Vaitkus džiaugiasi turėdamas galimybę tobulėti „Ryto“ sistemoje

Naujienų sąrašas