Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

SKM direktorius J. Jankauskas apie praėjusį sezoną: 10 balų!

2017 06 11 SKM

SKM direktorius Justas Jankauskas sezono uždarymo renginyje
Nuotr. autorius: Elvis Žaldaris

Birželio 1 dieną oficialiai baigėsi jubiliejinis, dešimtasis, Sostinės krepšinio mokyklos sezonas. Tačiau administracija, treneriai ir mokyklos galva toliau pluša – ruošia pamatus kitiems metams. Šiuo metu SKM direktorius Justas Jankauskas vieši Italijoje, prestižinėje jaunų krepšininkų stovykloje „AdidasEurocamp“. Mintimis apie praėjusį sezoną J. Jankauskas pasidalino su SKM.lt svetainės lankytojais.  

Baigėsi dešimtasis Sostinės krepšinio mokyklos sezonas. Kaip jį vertinate Jūs, pagrindiniai administracijos žmonės?

-  Tiesą sakant, dešimtasis sezonas dar nesibaigė. Iki birželio 23 dienos vyksta dieninės stovyklos. Bet realiai pagrindinė dalis jau pasibaigus, o vertinimas labai paprastas: dešimtam sezonui – 10 balų (šypsosi). Žiūrint nuo pradžių, turėjome tikrai smagius ir gausius renginius – rugsėjį „Krepšinio maratonas” ir 3x3 turnyras ošė Gedimino prospekte, SKM Kalėdų šventė vos tilpo į „Lietuvos ryto” areną, Vilniaus darželinukų čempionatas stebino gausiai susirinkusiais žiūrovais, „Haribo” čempionate buvo sužaista daugiau nei pusė tūkstančio rungtynių, na ir, žinoma, jubiliejinio sezono uždarymo šventė, kuri nepaliko abejingų. Dalyvavo ne tik vaikai, tėveliai, bet ir treneriai, administracijos darbuotojai. Šventėje maloniai paprakaitavau ir aš.

Džiugina rezultatai moksleiviu krepšinio lygoje: dvi komandos iškovojo čempionų titulus, dvi - iš „Pirmojo iššūkio” turnyro pateko į aukščiausią MKL divizioną. Matosi augimas, vaikai stiprėja. Dirbame, kad rezultatai kiltų. Kol kas jie kyla. Tad darau išvadą, kad einame teisingu keliu.

- Dvi SKM komandos tapo Lietuvos moksleivių krepšinio lygos čempionais. Tikėtina, organizacija palypėjo Lietuvos krepšinio mokyklų reitinge. Ar pavyko įgyvendinti  visus pagrindinius prieš sezoną išsikeltus tikslus?

-  Dalis tiklų ne tik įgyvendinti, bet ir viršyti. Giliai širdyje tikėjomės, kad tapsime čempionais, bet apie du titulus garsiai net kalbėti nedrįsome.

Kai kurie sportiniai tikslai liko neįgyvendinti, bet tikrai to nesureikšminame. Augame ir matome, kad ne viskas vyksta taip kaip suplanuoji. Augame, tiek iš savo klaidų, tiek iš kitų patirties. Kamuolys apvalus ir ne visuomet žinai, kur jis nuriedės.

 - Ambicijos jaunai mokyklai - bene pagrindinis variklis eiti toliau. Kokios jos? 

 - Ambicijų turime daug. Norime tapti ne tik didžiausia, bet ir stipriausia krepšinio mokykla Lietuvoje. Kol kas tendencingai augame ir per kelis artimiausius metus ši užduotis yra reali. Žinoma, tam tikslui pasiekti reiks įdėti daug darbo. Labai džiaugiuosi, kad turime tikrai profesionalų, darbštų, kūrybingą ir savarankišką kolektyvą. Todėl ir tikiu, kad tai galime pasiekti. Žinoma, norime matyti ir kuo daugiau SKM vaikų savo amžiaus rinktinėse. Durys šiuo klausimu pamažu atsiveria.

 - Šį sezoną užėmėte SKM vadovo pareigas. Ar galite teigti, kad šis darbas - svajonių?

 - Žinoma, tai svajonių darbas. Manau daug kam aplinkui atrodo, kad krepšinio mokyklos direktorius tik šėlsta su vaikais, žiūri rungtynes ir bendrauja su bendruomene. Kol nebuvau SKM administracijos dalis, man irgi taip atrodė, bet tiesa yra kitokia. Reikia ir rytais ankščiau atsikelti ir pavakaroti, dažnai tenka padirbėti savaitgaliais. Bet kad ir kiek darbų bebūtų, šiuo metu aš mėgaujuos šiuo darbu. Nuo pat vaikystės esu su krepšinio, todėl ir toliau tęsti kelionę su krepšiniu – vienas malonumas.

 - Birželio 1 dieną didžiuliu renginiu uždarėte sezoną. Kokie darbai laukia vasarą?

 - Vasara – tikrai ne atostogos. Daug darbų laukia. Vasarą vyksta stovyklos, reikia ruoštis ateinančiam sezonui. Todėl vasara ir pirmieji rudens mėnesiai – pakankamai aktyvūs. Jei pasidarome namų darbus pavasarį ir vasarą, tuomet ir sezono startas paprastesnis, todėl šią vasarą liekame po pamokų ir darome namų darbus. (juokiasi)

- Gal jau turite viziją 2017-2018 metų sezonui?

- Turime, bet ją atskleisti kol kas per anksti.

- Ko palinkėsite jau atostogaujantiems SKM vaikams ir SKM abiturientams?

- Labiausiai noriu, kad visi atostogaujantys pailsėtų. Linkiu, kad poilsyje atsirastų vietos sportui. Ir, žinoma, į savo komandas grįžti aukštesniems, tvirtesniems, dar labiau motyvuotiems. Geros vasaros visiems SKMauklėtiniams, jų tėveliams bei SKM kolektyvui!

 

 

Naujienų sąrašas