Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

SKM trenerio bei auklėtinio gyvenimus pakeitusi kelionė į JAV

2018 06 26 SKM.lt

Pačioje vasaros pradžioje, birželio 3-18 dienomis, Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) ir programos „Krepšinio Galia“ treneris Artūras Seržantas bei „Krepšinio Galios“ auklėtinis Albert Kartanovič kartu su dar 4 iš visos Lietuvos atrinktais vaikais turėjo neeilinę galimybę pasisemti įvairiapusės patirties. Vaikinai dalyvavo krepšinio mainų programoje ir dvi savaites praleido Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), kur lankėsi San Antonijaus mieste (Teksasas). 

„Mainų programos, kurioje dalyvavome, tikslas buvo per krepšinį mokyti lyderystės, tolerancijos ir supažindinti vaikus bei trenerius su JAV kultūra. Tai buvo nepakartojamas nuotykis. 4-iems iš 5 kartu su manimi skridusių vaikų tai apskritai buvo pirmasis skrydis jų gyvenime – įsivaizduokite, kaip jautėsi vaikai suprasdami, jog jis dar ir buvo į svajonių valstybę – JAV“,  pirmaisiais įspūdžiais vos grįžęs į Lietuvą dalijosi SKM treneris A. Seržantas.

Programa truko dvi savaites ir abi jos buvo visiškai skirtingos. Pirmoji buvo skirta susipažinimui su kultūra bei tolerancijai ugdyti, o antroji – skirta krepšiniui ir treniruotėms. 

„Pirmąją savaitę turėjome specialias paskaitas su žymių JAV universitetų dėstytojais, vykome į „Spurs“ areną, joje bendravome su „Spurs“ klubo viceprezidentu Joe Clarku, aplankėme neįgaliųjų sporto organizaciją, savanoriavome „SA Youth“ vaikų dienos centre, treniravomės kartu su „Heaven For Hope“ benamių vaikų prieglaudos vaikais ir nuveikėme bei pamatėme dar labai daug! O antrąją savaitę dalyvavome stovykloje „Basketball Embassy Assembly 2018 Camp“, kurioje iš viso dalyvavo 120 vaikų ir 20 trenerių. Kiekvieną dieną vaikai turėdavo net po 4 treniruotes, o vakare vykdavo žaisti rungtynes“, – pasakojo A. Seržantas.

rsz img 20180622 044146 

Be alinančio San Antonijaus karščio ir gausybės treniruočių vaikus bei trenerius taip pat pasitiko ir daugybė patyrusių trenerių – Chrisas Dialis, Brentas Tiptonas, Dee Davisas, Dustinas Karreras ir kt. Be to, programoje dalyvavo perspektyvūs žaidėjai bei treneriai iš Lietuvos, Estijos, Latvijos, Armėnijos, Gruzijos, Rumunijos, Kosovo, Švedijos, Kanados, Portugalijos bei Guamo, tad tiek krepšininkams, tiek treneriams tai buvo neįtikėtina galimybė pasisemti ne tik geros nuotaikos, bet ir neįikainojamos patirties.

rsz img 20180621 205112

„Į kelionę vykome lyg kietieji diskai, pasiruošę saugoti visą mums perduodamą informaciją. Manau, kad tiek aš, tiek vaikai iš šitos kelionės pasisėmėme daug patirties, žinių ir motyvacijos. Vaikai suprato, kad sunkiai dirbant ir pasitikint savimi galima daug pasiekti: išvykti į JAV, sutikti daug naujų žmonių, draugų, mokytis iš geriausių dėstytojų, puikių JAV treneriu. Ši kelionė dar labiau sustiprino jų pasitikėjimą savimi, atvėrė naujas galimybes – tai vaikams neabejotinai leis efektyviau siekti savo gyvenimo tikslų ir, neabejoju, ši kelionė jau pakeitė jų gyvenimus. Aš pats jaučiuosi labai daug ko išmokęs, iš kelionės taip pat pavyko parsivežti net du sertifikatus, bet, tai, kas svarbiausia, liko atmintyje“,  po kelionės gauta galimybe džiaugėsi SKM strategas A. Seržantas.

Naujienų sąrašas