Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Su „Rytu" rankomis sukirtęs E. Naruševičius: „Iš SKM laikų liko tik geriausi prisiminimai"

2018 09 10 SKM.LT ir bcvilnius.lt

E. Naruševičius SKM lankė 2014–2015 m.
Nuotr. autorius: SKM.LT

Vilniaus „Rytą“ papildė dar vienas buvęs Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) auklėtinis. Ernestas Naruševičius, kurį 2014–2015 m. treniravo Povilas Kirdeika, su reprezentaciniu Lietuvos sostinės klubo pasirašė ilgalaikę sutartį.

2001 m. gimęs vidurio puolėjas šį pavasarį su „Ryto“ ekipa triumfavo Eurolygos jaunimo turnyre, o kur jos garbę gynė ir kitas SKM auklėtinis Marek Blaževič.

Ernestas Naruševičius vėliau krepšinio paslapčių sėmėsi Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje (ŠMKA), o dabar atstovauja Vilniaus krepšinio mokyklai (VKM).

Praėjusią savaitę E. Naruševičius ir M. Blaževič Suomijoje teko garbė vilkėti Lietuvos rinktinės marškinėlius, kuri buvo sudaryta „Ryto“ dublerinės komandos „Perlas“ pagrindu.

„Noriu padėkoti Povilui Kirdeikai, pas kurį pradėjau lankyti krepšinį. Jis mane išmokė krepšinio pagrindų ir tikrai buvo smagu su juo dirbti bei žaisti. Vėliau perėjau į kitą SKM komandą, kurią treniravo Paulius Budėnas. Jam taip pat noriu padėkoti už viską, ko jis mane išmokė. Didelis ačiū tuometiniam SKM direktoriui Andriui Čerškui, dabartiniam vadovui Justui Jankauskui bei visai SKM organizacijai, kuri tikrai labai stengėsi sudaryti man sąlygas sportuoti ir tobulėti! Iš SKM laikų liko tik geriausi prisiminimai. Tikrai buvo smagu žaisti šioje krepšinio mokykloje!“, – SKM.LT svetainei kalbėjo E. Naruševičius.

„Džiaugiamės susieję savo ateitį su dar dviem perspektyviais žaidėjais, kurie užaugo „Ryto“ sistemoje, – teigė klubo sporto direktorius Linas Kleiza. – Manau, kad jie dar labiau sustiprins mūsų jaunimo gretas ir ateityje turės visas galimybes įrodyti savo vertę bei atstovauti pagrindinei komandai.“

„Tenka apsilankyti abejose Nemenčinės mokyklose – Konstanto Parčevskio ir Gedimino gimnazijose. Pamenu, pamačiau aukštą moksleivį ir paklausiau, ar jis norėtų lankyti krepšinį. Ernestas nedrąsiai atsakė: „Gal ir norėčiau“. Vėliau jį padrąsino tėtis, kiti šeimos nariai ir jis pradėjo lankyti SKM treniruotes. Vaikinas buvo ramaus būdo, viską pasiekė per savo darbštumą ir dabar turime rezultatą. Dabar svarbu nenuleisti rankų, toliau tobulėti. Noro Ernestui netrūksta, tad viskas turėtų būti gerai“, – kalbėjo pirmasis E. Naruševičiaus treneris P. Kirdeika.

Specialistas džiaugiasi, kad Nemenčinėje atsiranda vis daugiau talentingų krepšininkų, kurie garsina miestą ir išlaiko ryšį su šio krašto bendruomene: „Džiugu, kad Ernestas praėjusią vasarą rasdavo laiko pažaisti už SK „Nemenčinės“ komandą GEALAN–Sostinės krepšinio lygoje „GEALAN–SKL“. Manau, tai buvo paskutiniai tokie kartai (šypsosi). Smagu, kad Ernestą pavyko sudominti krepšiniu ir įdiegti tam tikrus pagrindus, o dabar jam reikia eiti profesionalumo keliu. Jeigu pamatau, kad vaikas talentingesnis, visuomet siūlau jam prisijungti prie stipresnių komandų ir siekti profesionalumo. Tik bėda ta, kad ne visi tėveliai gali sau leisti vežioti jaunuosius krepšininkus į Vilniuje vykstančias treniruotes, – atkreipia dėmesį SKM strategas. – Beje, savo antrąjį sezoną Italijoje netrukus pradės Nemenčinėje krepšinį lankęs Titas Klevinskas, todėl labai smagu, kad tokių talentų vis daugėja. Tai yra puikūs pavyzdžiai kitiems krepšininkams, kaip reikia siekti savo tikslo. Dabar Nemenčinėje turime puikią sporto infrastruktūrą – krepšinio, tinklinio aikštelės, futbolo stadionas, bėgimo takai, treniruokliai. Tik norėk sportuoti.“

naruseviciusjermolajevaskleiza

„Ryto" nuotr.

Sostinės klubas rūpindamasis Vilniaus krepšinio piramide sustiprino ne tik žaidėjų gretas, bet ir trenerių štabą. Nuo šiol „Ryto“ jaunimo programos koordinatoriumi taps Aurimas Jasilionis, kuris užims ir individualių įgūdžių trenerio pareigas.

„Labai smagu sugrįžti į Vilnių, kuriame turime labai daug pajėgaus jaunimo, – džiaugėsi A. Jasilionis. – Ketiname toliau sunkiai dirbti, ieškoti pačių geriausių ir auginti krepšininkus pagrindinei sostinės ekipai bei Lietuvos rinktinei.“

A. Jasilionis į Vilnių sugrįžta po sezono Šakių „Vyčio“ komandoje, kurioje užėmė vyriausiojo trenerio pareigas. Praėjusį sezoną Nacionalinės krepšinio lygos („Mezon–NKL“) favoritų treniruotėje plušėjo ir du #SKMVilnius naudingiausi mėnesio žaidėjai – Paulius Kazlovas ir Rokas Čepononis.

32555003 1965747943436764 3176723000858771456 o

„Ryto" nuotr.

Naujienų sąrašas