Pirmasis protestas SKM istorijoje pergalę lėmė „GRIZLIAMS 02/03“

2014 05 21 Lina Skersytė, SKM.lt
B diviziono III grupės finalas nebuvo žaidžiamas garbingai.
Nuotr. autorius: E. Kniežausko
B diviziono III grupės „Haribo“ čempionato finalas pateko į Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) istoriją, mat nugalėtojas paaiškėjo tik po protesto pateikimo. Nugalėtojais po teisėtu pripažinto protesto tapo trenerio Antano Gliožerio auklėtiniai „GRIZLIAI 02/03“.

Finalinėse rungtynėse „GODZILOS 00/02“ bei jų treneris Karolis Griškus pažeidė turnyro nuostatų VI skyriaus 6 punktą, kuriame teigiama, jog „pirmi du kėliniai žaidžiami dviem skirtingais penketais“.

Šiose rungtynėse K. Griškaus auklėtiniai antrąjį kėlinį pradėjo tuo pačiu penketu, kuriuo žaidė ir pirmajame bei ignoravo varžovų komandos trenerio prieštaravimus dėl daromų pažeidimų. Nors rungtynės buvo žaidžiamos iki pabaigos ir nuaidėjus finalinei sirenai švieslentėje buvo užfiksuotas rezultatas 41:33, kuris nugalėtojais skelbė K. Griškaus auklėtinius „GODZILAS 00/02“, po teisėtai priimto protesto, jiems buvo įskaitytas pralaimėjimas 0:20, o B diviziono III grupės nugalėtojais pripažinta A. Gliožerio komanda „GRIZLIAI 02/03“.

Grupės nugalėtojais pripažintų „GRIZLIŲ 02/03“ treneris A. Gliožeris pasakojo, kad panašių nusižengimų buvo pastebėjęs jau ne kartą, manė, kad finale pavyks to išvengti. Nepaisant nusižengimų bei nesąžiningo žaidimo, „GRIZLIŲ 02/03“ komandoje buvo vienbalsiai nutarta, kad finale jie kovos garbingai:

[foto_2]
A. Gliožerio auklėtiniams liūdėti dėl pralaimėjimo teko neilgai.
Nuotr. E. Kniežausko

„Tokių nusižengimų jau yra buvę ir ankščiau, bet kai prasidėjo finalinės kovos, tikėjausi, kad kova bus garbinga.

Trenerio K. Griškaus auklėtiniai buvo vyresni, todėl net žaisdami sąžiningai, jie tikrai galėjo laimėti.

Kai į antrąjį kėlinį buvo išleisti starto penketo žaidėjai bei nesilaikoma taisyklių, sustabdžiau žaidimą antrojo kėlinio pradžioje bei paprašiau, kad mano komandos vaikai atsisėstų ant suolelio.

Bandžiau aiškintis šią situaciją su teisėjais, bet jie nelabai galėjo padėti, todėl paklausiau savo auklėtinių: ką norime daryti? Ar žaisime garbingai ir kovosime, nors galbūt tektų pralaimėti, ar ir mes žaidžiame negarbingai bei leidžiame į aikštę tik pagrindinius žaidėjus? Vaikai pasakė, kad nori žaisti garbingai, todėl sąžiningai į aikštę išleidau žaisti antrąjį penketą.“

„GRIZLIŲ 02/03“ strategas A. Gliožeris džiaugėsi, kad protestas buvo pripažintas teisėtu bei pagrįstu, o jo auklėtiniai tapo grupės čempionais:

„Pralaimėjome rungtynes, bet pralaimėjome jas sąžiningai. Pasibaigus rungtynėms pateikiau protestą, pasikviečiau vaikų tėvelius bei paaiškinau jiems visą situaciją.

Pasakiau, kad negalime nei liūdėti per daug, nei džiaugtis, reikėjo sulaukti sprendimo. Šiandien sužinojome sprendimą ir džiaugiamės, kad auksas atiteko mums.“

Treneris A. Gliožeris pabrėžė, kad visą sezoną jo komanda labai stengėsi ir pelnytai užkopė ant aukščiausios pakylos: „Pati komanda per šį sezoną labai patobulėjo.

[foto_3]
„GODZILŲ 00/02“ triumfą apkartino protesto skandalas.

Aš „GRIZLIŲ 02/03“ komandos vairą sezono pradžioje perėmiau iš Roko Kasparavičiaus, jau tada jie buvo pasiruošę kovoti. Tačiau naujas treneris vis tiek išmuša šiek tiek iš vėžių. Stengėmės, dirbome sunkiai ir tai lėmė, kad žaidėme finale bei kovojome.“

Patvirtinus protestą, antroji vieta atiteko trenerio K. Griškaus auklėtiniams „GODZILOMS 00/02“, kurie finale nesilaikė čempionato vykdymo nuostatų. Pats treneris atsisakė komentuoti šią situaciją ir į kalbas nesileido.

B diviziono III grupėje trečiąją vietą iškovojo Arvydo Menkevičiaus „TIGRAI 02/03“, kurie kovoje dėl bronzos medalių rezultatu 36:28 nugalėjo Tado Lukausko treniruojamus „RYKLIUS 02/03“.