„SKM-98-Jūsų spurtas“ - finale, „SKM-99/00” keliauja į pusfinalį

2012 01 06 Artūras Dijakovskis
„SKM-98-Jūsų spurtas“ ir „SKM-99/00” pretenduoja į aukso medalius.
Nuotr. autorius: S.Čirbos nuotr.

Įvyko antroji „Nestle Aquarel“ Rudens čempionato 2000 – 2001 m. gimimo berniukų amžiaus grupės ketvirtfinalio dvikova. Trečiadienio vakarą Vilniaus Gerosios Vilties vidurinėje mokykloje susitiko Edvino Dūdos vadovaujama „SKM-99/00” komanda ir Pauliaus Budėno auklėtiniai„SKM-01 II”.

Pirmą kėlinį D.Kancleris pradėjo pelnydamas tris taškus, kurie išvedė svečius į priekį, tačiau E.Dūdos komanda nepasimetė ir, vedama E.Kazlausko, kuris iš 14 ekipos taškų pelnė net 10, laimėjo pirmą ketvirtį, 14:9.

Antrame kėlinyje įvyko lūžis – „SKM-99/00” komanda ketvirtį pradėjo išties galingai. Į aikštelę žengęs R.Lisauskas pelnė 4 taškus iš eilės, po to tritaškį pridėjo A.Sutkaitis ir šeimininkai po truputį tolo nuo varžovų. P.Budėno auklėtiniams taškus pelnyti pavyko tik nuo baudų metimo linijos. Prieš didžiąją pertrauką svečiai susikrovė ženklią persvarą, 32:19.

Trečias ketvirtis vyko apylygiai. „SKM-01 II” ekipą į priekį vedė lyderis A.Valčiukas, pelnęs beveik visus komandos taškus, tačiau laimėti kėlinio tai nepadėjo, rezultatas – 44:29.

Ketvirtas ketvirtis buvo tik formalumas. Pergale patikėję šeimininkai visiškai nepaliko vilčių P.Budėno komandai ir dvikovą laimėjo rezultatu 56:41.

Ši pergalė užtikrino E.Dūdos auklėtiniams vietą pusfinalyje.

„Džiaugiuosi, kad mano auklėtiniai šiandien kovojo, stengėsi, tačiau varžovai buvo vyresni ir aukštesni, todėl vaikams neužteko jėgų. Rungtynes, galima sakyti, nulėmė antras kėlinys, kurį stipriai pralaimėjome“,- teigė svečių komandos strategas P.Budėnas.

„Viską lėmė antras ketvirtis. Kadangi mūsų komandoje yra daug žaidėjų, kiekviename kėlinyje žaidžia skirtingi penketai. Džiaugiuosi vaikų darbu, ypač antrojo penketo, kuris, išėjęs į aikštelę, nudirbo sunkų darbą“, - patenkintas buvo E.Dūda.

„SKM-99/00”: E.Kazlauskas ir R.Lisauskas – 12, A.Vaikšnoras – 8.

„SKM-01 II”: A.Valčiukas – 18, D.Kancleris – 8, A.Kuzmickas – 5.

***

Taip pat įvyko pirmasis „Nestle Aquarel“ čempionato 1998 – 1999 m. gimimo vyrukų amžiaus grupės pusfinalis. Ketvirtadienį susitiko „SKM-98-2“, vadovaujama Pauliaus Šermukšnio, ir Algirdo Budėno auklėtiniai - „SKM-98-Jūsų spurtas“.

Pirmus rungtynių taškus pelnė A.Budėno komandos lyderis Mantas Bagdonas, pataikęs baudos metimą. Varžovų atsakas – taiklus Roko Lukoševičiaus tritaškis. Visą ketvirtį ekipos apsikeisdavo taikliais metimais, tačiau persvarą, nors ir minimalią, po pirmo kėlinio turėjo „SKM-98-Jūsų spurtas“, 8:9.

Antras ketvirtis buvo identiškas pirmam – A.Budėno auklėtiniai vis dar nerado savojo žaidimo. Deja, tuo pasinaudoti P.Šermukšnio komandai nepavyko ir kėlinį vėl praktiškai minimalia persvara laimėjo svečiai, 17:19.

Po didžiosios pertraukos „SKM-98-Jūsų spurtas“ griebė vadeles į savo rankas. Du iš eilės taiklūs Edgaro Stuko tritaškiai, penki iš eilės Manto Bagdono taškai ir A.Budėno auklėtiniai tapo nebepavejami, rezultatas – 23:42.

Ketvirtame kėlinyje geležinę gynybą parodę svečiai priešininkams leido pelnyti vos 3 taškus ir žlugdė varžovus greitomis atakomis.  Netrukus šeimininkų komandos žaidėjas T.Vileikis gavo nesportinę pražangą, taip panardindamas savo komandą dar giliau. Rungtynes užbaigė taiklus Manto Sakalausko tolimas metimas, tad neabejotinais rungtynių favoritais laikyti „SKM-98-Jūsų spurtas“ vyrukai kovą laimėjo rezultatu 26:61.

A.Budėno auklėtiniai žengia į finalą, kuriame susitiks su „SKM-99-1” ir „SKM-97/98” dvikovos nugalėtojais.

P.Šermukšnio „SKM-98-2” ekipa dar turės šansą pasidabinti „Nestle Aquarel“ Rudens krepšinio čempionato bronzos medaliais.

„SKM-98-2”: R.Lukoševičius, Š.Nacevičius ir D.Kandrotas – 5.

„SKM-98-Jūsų spurtas“: M.Sakalauskas –  13, M.Bagdonas ir P.Kasteckas – 9.