„Tigriukai 06“ pergalę išplėšė tik po pratęsimo

2015 01 11 Daumantė Ereminaitė, SKM.lt
„Tigriukai 06“ per pratęsimą nepalūžo ir šventė pergalę.
Nuotr. autorius: S. Čirbos

Sausio 10 dieną „Haribo“ čempionato rungtynėse susitiko A6 diviziono lyderiai Arvydo Menkevičiaus Šeškinės „Tigriukai 06“ ir Audriaus Vilkevičiaus Pilaitės „Grifukai 06-1“.

Po įtemptos dvikovos rungtynes laimėjo A. Menkevičiaus „Tigriukai 06“ rezultatu 29:25 (2:5, 10:2, 4:9, 9:9, 4:0).

Nors „Tigriukams 06“ rungtynių antrajame kėlinyje pavyko išsiveržti į priekį, antroje rungtynių pusėje „Grifukai 06-1“ gana greitai pasivijo priešininkus.

Baigiantis ketvirtajam kėliniui komandas skyrė vos dviejų taškų persvara ir likus tik kelioms sekundėms iki varžybų pabaigos  „Grifukų 06-1“ komandos žaidėjai išlygino rezultatą 25:25. Tačiau pratęsimo metu A. Vilkevičiaus auklėtiniai į krepšį nepataikė ir susitikimą užbaigė pralaimėjimu.

„Faktas, kad varžovų treneris treniruoja rinktinę, gerai juos pažįsta, daug laiko praleidžia kartu. Aš dėl ateities progreso grupę esu perskėlęs pusiau į „Grifukai 06-1“ ir „Grifukai 06-2“. Žinau, kad dabar yra sunku, už tai moku didelę kainą, bet ateityje komandos tobulės ir gal bus lengviau.

Būtent todėl savo komandai jokių pretenzijų reikšti negaliu, vaikai stengėsi, kovodami viršijo savo galimybes, ištempė pratęsimą, kurio tikrai nesitikėjau“, -  sakė A. Vilkevičius.

[foto_2]
A. Vilkevičius džiaugėsi auklėtinių kovingumu.
Nuotr. S. Čirbos

Treneris taip pat pakomentavo priešininkų žaidimą: „Mano kai kurių žaidėjų technika yra labai gera, bet pas varžovus tokių žaidėjų daugiau. Ryte žaidėme rungtynes prieš kitą A. Menkevičiaus komandą „Haskius 06“. Vienas iš komandos lyderių į mūsų krepšį įmetė pusę komandos taškų.

Noriu pasakyti, kad vienas žaidėjas dar nėra viskas. Gerai, kad komanda turi talentą, aplink kurį buriasi. Tačiau kuomet pamatėme kitą variantą, kai lyderio nebuvo aikštelėje, likusi komanda buvo visiškai kitokia ir mes tikrai neturėjome daug vargo su varžovais laimėdami praėjusias rungtynes“.
„Tigriukų 06“ treneris A. Menkevičius apie pergalę  kalbėjo: „Tikėjomės laimėti ir pusėtinai pavyko. Prieš šias rungtynes žaidėme su kita komanda, vienas rungtynes laimėjome, kitas ne. Su šia komanda atvirkščiai. Krepšinis yra nenuspėjamas, - sakė A. Menkevičius.  Anot jo, komandos žaidimas yra geras. - Kaip jie treniruojasi, ką parodo per treniruotes, tą parodė ir per rungtynes. Nelabai kas nustebino, žaidėme taip, kaip galėjome. Taip, kaip ir buvo galima nuspėti.“

Prakalbus apie diviziono turnyrinę lentelę „Grifukų“ treneris A. Vilkevičius komentavo: „Lentelės aš visiškai nesureikšminu. Gali būti ir penkta vieta, svarbu, kad žaidėjai turėtų motyvacijos, degtų jų akys, norėtų treniruotis ir konkuruoti. Svarbiausia, kad nebūtų negarbingų dalykų, o pergalė ir skaičiai dar nėra viskas. Tai apgauna, dauguma jaunų trenerių lipa ant šito grėblio. Jeigu nebūtų sureikšmintas pradinis rezultatas, būtų galima dar labiau tobulėti.

Žinoma, stengtis būtina. Nesakau, kad reikia specialiai pralaimėti, tai irgi būtų nesąmonė. Svarbiausia dėti pastangas, kad kuo geriau pasirodytų visi vaikai“.

Audriui Vilkevičiui pritarė ir priešininkų treneris A. Menkevičius:  „Aš irgi nežiūriu į turnyrinę lentelę. Tiesiog noriu, kad vaikai ateitų į treniruotes bei  varžybas ir parodytų tai, ką mes rodome per treniruotes.

Liūdna, kad kartais kai kuriems žaidėjams atrodo per treniruotes pavyksta viskas, o per rungtynes ne. Galbūt tiesiog nepasiseka ar jaudulys pakiša koją.

Tikslas ir mano, ir trenerio yra bendras – stengtis, kad būtų kuo daugiau sportuojančių vaikų krepšinyje ir kuo geriau tai darančių.

[foto_3]
A. Menkevičius: „Žaidėme taip, kaip galėjome
Nuotr: S. Čirbos
Į turnyrines lenteles tikrai nežiūrime, tiesiog stengiamės, kad vaikai aikštelėje siekdami pergalės padarytų viską kuo geriau“.

Kitose šeštadienį vykusiose A6 diviziono kovose „Haskiai 06“ laimėjo prieš „Grifukus 06-2“ rezultatu 43:30. Sekanti A. Vilkevičiaus komanda „Grifukai 06-1“ šventė pergalę  prieš A. Menkevičiaus „Haskius 06“ 32:22 bei „Grifukai 06-2“ nugalėjo „Tigriukus 06“ 28:30.

A6 (2006 gim.) diviziono turnyrinė lentelė.