EYBL turas sostinėje: kaip atrodys rungtynių maratoną išgyvenančios SKM ekipos? (interviu)

2018 03 22 Ieva Marija Černiauskaitė, SKM.lt

Jau šį savaitgalį Vilniuje šurmuliuos Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) trečiasis pirmojo diviziono vaikinų turas. Jame susirungs 15-likmečiai iš Minsko (Baltarusija), Maskvos, Sankt Peterburgo (Rusija) Rėzeknės bei Adažų (Latvija), Klaipėdos ir Vilniaus miestų. Šiame etape Vilniui atstovaus net dvi Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) ekipos.

Trijų dienų EYBL turas „Ekinstos“ arenoje (Vytenio g. 46) startuos penktadienį 09:00 val.

TVARKARAŠTIS IR NUOLAT ATSINAUJINANTYS REZULTATAI 

Algirdo Budėno treniruojama SKM „Vichy“ komanda iki šiol EYBL yra iškovojusi 7 pergales ir patyrusi 3 pralaimėjimus bei rikiuojasi penktoje turnyrinės lentelės vietoje. Šiai ekipai kiekvienas taškas gali būti ypatingai svarbus – tokį patį taškų skaičių (17) turi ir Maskvos CSKA bei Rėzeknės „Ezerzeme“ ekipos. Su pastarąja SKM „Vichy“ susitiks jau artėjantį sekmadienį.

Kiek aukščiau, trečioje turnyrinės lentelės pozicijoje, su 18 taškų rikiuojasi Mindaugo Noreikos treniruojama SKM „Warranty Expert“ ekipa (8/2). Komandos strategas dar visai neseniai sėmėsi patirties projekto „Talentų U15 karta“ stovykloje Palangoje. EYBL turo išvakarėse SKM.lt su M. kalbėjosi apie artėjančias EYBL kovas, talentingiausius Lietuvos 15-likmečius bei krepšinio taisyklių vaikams pakeitimus Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).

VIENAS TIKSLAS – LAIMĖTI

Kol kas EYBL pavyko iškovoti 8 pergales ir suklupote vos 2 kartus. Kaip vertinate tokį komandos pasirodymą?

Pasirodymą vertinu gerai, visada norisi geriau, bet pralaimėjimai yra proceso dalis, todėl jų nesureikšminame, po jų stojamės ir einame kautis toliau. Komandos pasirodymu iki šiol esu patenkintas.

Jau penktadienį Vilniuje prasideda vienas iš EYBL turų. Kokios nuotaikos prieš jį, kaip vyksta pasiruošimas?

Pasiruošimas, tiesą pasakius, nevyksta. Tiesiog neturime tam galimybių, nes pastarąsias savaites turime labai daug rungtynių – žaidžiame ir savo metų, ir dviem metais vyresnių vaikinų čempionatuose, tad tiesiog daug žaidžiame ir mokomės iš klaidų, specialiai turui ruoštis neturime kada.

Šiuo metu turnyrinėje lentelėje užimate 3-iąją vietą. Kas komandai bus svarbiausia artimiausiose kovose?

Sportas yra ta sritis, kur rezultatas yra pergalė arba pralaimėjimas. Tad, manau, svarbiausia bus kaip ir visada – laimėti. Taip jau išėjo, jog kiekviename etape patyrėmė po vieną pralaimėjimą, tad šiame ture bandysime tą pataisyti ir laimėti visas rungtynes.

U9A0384

GALIMYBĖS IR ŽAIDĖJAMS, IR TRENERIAMS

Teko dalyvauti „Talentų U15 kartos“ projekte. Kokie jūsų įspūdžiai po jo? Kuo dalyvavimas šiame projekte svarbus jums kaip treneriui?

Aš labai palaikau tokius projektus. Manau, kad kiekvienam dalyvaujančiam – tiek žaidėjui, tiek treneriui – dalyvavimas yra svarbi patirtis. Smagu susitikti ir dirbti su tais vaikinais, kuriuos pažįsti, ypač, kai jie dar susirenka dirbti visi kartu. Be vaikinų ir tų trenerių, kurie su jais dirba kasdien krepšinio mokyklose, į projekto stovyklas atvyksta ir įvairių rinktinių, profesionalių komandų, daug patirties ir laimėjimų turintys treneriai, tad yra labai puiki proga stebėti jų darbą, diskutuoti su jais, bendrauti ir iš to mokytis, semtis žinių.

Kokios naudos tokie projektai gali atnešti jaunimui kaip žaidėjams ar asmenybėms? Ar projektas yra svarbus jaunimui ir Lietuvos krepšiniui?

Tiek krepšinio mokyklose, tiek tokiuose projektuose kaip „Talentų U15 karta“ svarbiausias dalykas, ką mes darome – tai suteikiame galimybę. Ir čia jau nuo kiekvieno žaidėjo asmeniškai priklauso, ką jie galės ir norės pasiimti iš tų suteiktų galimybių. Manau, jog vienareikšmiškai tokie projektai yra puikūs tiek žaidėjams, tiek treneriams – tai yra puiki terpė gauti informaciją ir ja pasinaudoti.

Pats treniruojate 15-likmečius. Kuo išsiskiria tokio amžiaus vaikinai žaidžiantys krepšinį?

Neišskirčiau šio amžiaus žaidėjų, manau, jog kiekviename amžiaus tarpsnyje vaikinams ir merginoms yra svarbu daug ir sunkiai dirbti. Projektas išskiria 15-likmečius todėl, jog tai yra metai prieš žengimą į tarptautinę areną – pirmasis oficialus jaunimo Europos krepšinio čempionatas yra U16 čempionatas. Tad iki šiol daug dirbę vaikinai gauna šansą tiek pasirodyti, tiek gauti daug naudingos informacijos prieš pat žengiant į Europos čempionatą.

JAV buvo nuspręsta keisti vaikų žaidimo taisykles – 7-11 metų vaikams buvo panaikinta tritaškio linija, atsižvelgiant į tai, jog stebėdami NBA vaikai dažnai neieško kitų atakos variantų, o meta tolimą metimą pirmomis atakos sekundėmis. Ką manote apie tokį sprendimą? Ar jis būtų efektyvus Lietuvoje?

Manau, jog visų pirma tai yra trenerio darbas reguliuoti procesą bei organizuoti žaidimą ir, ypač, tokio amžiaus vaikams. Antra, Lietuvoje situacija buvo koreguojama kiek kitaip – buvo nuspręsta vaikams duoti žaisti su penkto dydžio kamuoliu metais ilgiau, nei iki šiol, prieš tai, kol jie pradės žaisti su didesnių – šešto dydžio kamuoliu. Taip siekiama, jog vaikai, o, ypač, aukštesni, taptų universalesni ir mestų ne tik iš baudos aikštelės. Dar labiau man patinka sprendimas, kai kitose šalyse už metimą ne iš baudos aikštelės iš karto skiriami trys taškai. Tad, manau, jog tritaškio linijos panaikinimas būtų efektyvus tik jei vaikai žaistų su septinto dydžio kamuoliu, o mes Lietuvoje šį dalyką sprendžiame kitu būdu – žaidimu mažesniu kamuoliu.

U9A9977

Naujienų sąrašas