- Pradžia
- Naujienos
- SKM naujienos
- Gatvės krepšinyje – profesionalaus žaidimo kontūrai
Gatvės krepšinyje – profesionalaus žaidimo kontūrai
Krepšinį, kaip ir daugelį kitų sporto šakų, galima skirstyti į griežtomis taisyklėmis apibrėžtą žaidimą, kuris paprastai įvardijamas kaip profesionalus, ir į tokį žaidimą, kuris nėra taip griežtai reglamentuojamas. Tai – gatvės krepšinis.
Paskutinį rugsėjo savaitgalį Ispanijoje, Madride, vyko FIBA organizuojamas pirmasis Pasaulio gatvės krepšinio jaunimo (iki 18 metų) čempionatas, kuriame formatu tris prieš tris rungėsi 32 komandos. Turnyro organizavimo tikslas – su laiku įtraukti gatvės krepšinį į olimpinių žaidynių programą.
Madride - ir Lietuvos atstovai
Lietuvai čempionate atstovavo mišri merginų ir vaikinų delegacija. Vyrų komandai, pavadinimu „Nieko gero“, priklausė ir buvęs Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) auklėtinis Justinas Gečas bei vienas naujų SKM trenerių – Ričardas Prybylskis.
„Išties turnyras buvo tarsi eksperimentas, nes šiemet jame buvo taikoma daug taisyklių iš profesionalaus krepšinio. Tikrai buvo naujovių. Viena jų, pavyzdžiui, gatvės krepšinyje kamuolį tu gali valdyti kiek nori laiko, o turnyre buvo įvesta nauja taisyklė, kad kamuolį gali valdyti vos 12 sekundžių“,- nauja patirtimi dalinosi R. Prybylskis.
Pasak žaidėjo, tai spartina žaidimą, reikia labai greitai orientuotis situacijoje ir mąstyti apie kitą žingsnį žaidime. „Gauni, meti, žaidi – viskas labai greitai vyksta, keitimų daug daryti negali“,- prisimena žaidimo akimirkas SKM treneris.
Baudos – dar viena sritis gatvės krepšinyje, į kurią nusitaikė FIBA. „Anksčiau gatvės krepšinyje iš esmės galėjai baudų kiek nori turėti, o šiame turnyre 4 baudos ir iškrenti“,- naujoves vardino R. Prybylskis.
Dabar žaidimo sąlygos, anot žaidėjo, yra kur kas sunkesnės nei buvo anksčiau, tas veikiausiai liudija, kad gatvės krepšinis žengia link profesionalaus žaidimo gairių.
Turnyras paliko įspūdį
Ispanijos turnyras skyrėsi nuo kitų turnyrų. „Ispanijoje turnyre teisėjavo du teisėjai, du sėdėjo prie švieslentės. Be to, neįprastai žaidėme su 6 numerio krepšinio kamuoliu, kas papiktino daugelį turnyro dalyvių. Taip pat Ispanijoje yra tokia taisyklė, kad kai varžovai įmeta taškus ir pasiimi kamuolį iškart po krepšiu, laikas pradedamas skaičiuoti nuo tos akimirkos. Kitaip tariant, apie derinius gali nė negalvoti, nes turi skubėti žaisti“,- čempionato įspūdžius pasakojo SKM treneris.
[foto_2]
Čempionate tik paskutinę dieną komandos varžėsi lauke. |
Vis dėlto, R. Prybylskio teigimu, čempionato organizavimas buvo išties aukšto lygio, kitų šalių žaidėjai atrodė labai subrendę ir kartais net gerokai vyresni, ne tos pačios amžiaus grupės. Didžiausią įspūdį Lietuvos atstovui čempionate paliko kiti žaidėjai, bauginanti jų išvaizda – aukšti, stiprūs, gero sudėjimo, ir, žinoma, dėjimų konkursas, kokio Lietuvoje dar nėra tekę matyti. Žaidėjas įsitikinęs, kad šį čempionatą vadinti gatvės krepšinio čempionatu yra per drąsu, kadangi dvi dienas dėl prastų oro sąlygų komandos rungėsi salėje. „Jei tai būtų buvęs gatvės krepšinio čempionatas, tai nesvarbu, ar lyja, ar sninga, mes vis vien žaistume gatvėje“,- kalbėjo turnyro dalyvis. Net ir turėdamas 39 laipsnius temperatūros, R. Prybylskis mišrioje (vaikinų ir merginų) komandoje savo grupėje pelnė III vietą. Tuo tarpu vaikinų komanda „Nieko gero“ savo grupėje liko ketvirta. Čempionate po pratęsimo auksinę pergalę išplėšė Serbijos komanda, palikdama amerikiečius užnugaryje. |