Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Iš turnyro Klaipėdoje – su medaliais ir patirties bagažu

2019 09 30 Kamilė Vinnikaitė/SKM.LT
„SKM-I #TRVLTM”
Nuotr. autorius: Klaipėdos KM

Skaičiuojant paskutines dienas iki Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL-MKL”) starto, penkios Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandos išvyko į „Tobula instaliacija-2019” turnyrą uostamiestyje. Tris dienas vykusioje krepšinio fiestoje jaunieji krepšininkai žaidė su Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Rusijos atstovais. Visose amžiaus grupėse dėl medalių varžėsi 8 komandos.

Didelę dalį rezultatų galėjote sekti @skmvilnius „Instagram” paskyroje. SKM.LT skaitytojams, kurie nespėjo pamatyti kaip Klaipėdoje sekėsi sostinės krepšininkams, pristatome specialią savaitgalio įvykių apžvalgą. 

U12 grupėje – bronzos medaliai

Jauniausiųjų, 2008 m. gimusių krepšininkų divizione SKM atstovavo Donato Sabaliausko vadovaujama „SKM-I 2008” ekipa. Pirmąją turnyro dieną, penktadienį, rungtynėse su Klaipėdos KM-II komanda vilniečiai pranoko turnyro šeimininkus net 16 taškų pranašumu 41:25. Šeštadienį jauniesiems krepšininkams teko priimti net du išbandymus. Nors ir su Šilutės atstovais bėdų nekilo (56:44), antrojo iššūkio metu D. Sabaliausko kariauna patyrė pirmąjį pralaimėjimą 33:62 prieš Maskvos CSKA-I.

Dvi pergalės ir vienas pralaimėjimas lėmė antrąją turnyro lentelės vietą, tad pusfinalyje „SKM-I 2008” teko varžytis prieš Klaipėdos KM-I atstovus. Čia vilniečiai neatrado tinkamo priešnuodžio prieš klaipėdiečius. Rezultatu 21:29 buvo patirtas antrasis pralaimėjimas. Sportinio pykčio kupini D. Sabaliausko auklėtiniai kovoje dėl trečios vietos įveikė Maskvos CSKA-II (58:26) bei džiaugėsi bronzos medaliais.

Artūro Leščinsko vadovaujamai ekipai sekėsi kiek sudėtingiau. Penktadienį 10 taškų skirtumu buvo nusileista Maskvos CSKA-II komandai (33:43), šeštadienį vaikinai susikaupė bei įveikė metais jaunesnius Klaipėdos KM-2009 atstovus 49:34. Visgi antros pergalės paeiliui iškovoti nepavyko. Klaipėdos KM-I įveikė A. Leščinsko auklėtinius rezultatu 42:32.

Viena pergalė ir du pralaimėjimai A grupėje lėmė trečiąją vietą bei kovą dėl 5-8 vietos susitikime su Klaipėdos KM-II. Nors ir šioje kovoje pavyko iškovoti pergalę 47:42, paskutinėje turnyro kovoje dėl 5 vietos buvo patirtas pralaimėjimas. Šilutės SM ekipa šventė pergalę rezultatu 54:34. „SKM-II 2008” komanda turnyre užėmė šeštąją vietą.

U13 grupėje – finalo pakartojimas 

2007 m. gimusių krepšininkų divizione SKM atstovavo „SKM-I #TRVLTM” (treneris Tomas Urbelionis). Tarptautinės patirties turinti komanda savo vertę įrodė ir šiame turnyre. Net 55 taškų skirtumu (76:21) įveikta Ventspilio „Spars” ekipa užtikrino gerą turnyro startą. Vilniaus KM taip pat neprilygo „SKM-I #TRVLTM” bei turėjo pripažinti SKM atstovų pranašumą 21:59. Didesnį pasipriešinimą bandė sukelti Šiaulių KA „Saulė-ASKA”, tačiau 47:36 taip pat krito prieš vilniečius.

Trys pergalės užtikrino pirmąją vietą turnyro lentelėje. Vos 3 taškų skirtumu (50:47) pusfinalyje įveikta Mažeikių SM užtikrino kelialapį į turnyro finalą. Tačiau... pirmąjį ir skaudžiausią pralaimėjimą T. Urbelionio auklėtiniai patyrė finale, kuriame 47:51 nusileido Klaipėdos KM. 

Tai buvo savotiškas „Pirmojo iššūkio“ finalo pakartojimas, kuriame gegužę vos taško skirtumu triumfavo SKM krepšininkai.

71496474 2764900323542117 2801872063583748096 o

„SKM-I Drakonai” prieš „SKM-II Naresta Riterius”/Klaipėdos KM nuotr.

U15 grupėje – mažasis finalas tarp SKM komandų  

2005 m. gimusių krepšininkų divizione SKM atstovavo Karolio Čyžiaus „SKM-I Drakonai” bei Igno Pagalio „SKM-II Naresta Riteriai” ekipos. 

„SKM-I Drakonai“ turnyrą pradėjo solidžia pergale, 50 taškų skirtumu įveikdama Klaipėdos KM-II. Jaunieji talentai apsukų nemažino ir antrąją turnyro dieną, kuomet tokiu pačiu skirtumu (86:36) įveikė Šiaulių KA „Saulė-ASKA” komandą. SKM talentus grupės etapo finiše įveikė Vilniaus KM-I (44:53). Dvi pergalės iš trijų „SKM 2005-I” B grupėje lėmė antrąją vietą. Pusfinalyje SKM susitiko su A grupės nugalėtoja Klaipėdos KM-I bei suklupo 55:57. Kovoje dėl 3 vietos K. Čyžiaus auklėtiniai susitiko su I. Pagalio „SKM 2005-II” komanda. Visgi antroji komanda nepranoko pirmosios, tad trečiaja vieta džiaugėsi „SKM 2005-I” – 75:35.

K. Čyžius apibendrino savo pasirodymą savaitgalio turnyre: „Šiuo metu esame pasiruošimo fazėje, tad matome, kad yra daug ką taisyti. Netekome vieno žaidėjo, tad turime mažą rotaciją. Svarbu, jog pamatėme didžiausias klaidas, kurias išsiryškinsime, tobulinsime ir judėsime toliau. Pradinis šių metų tikslas yra patekti į „LIDL-MKL” finalinį ketvertą. Galutiniai tiksliai patys aukščiausi, tačiau visų pirma reikia įgyvendinti pirmąjį tikslą.“

I. Pagalio „SKM-II Naresta Riteriai” pirmąją turnyro dieną susitiko su Rygos „East Ball” komanda bei ją įveikė rezultatu 70:56. Antrąją turnyro dieną sekėsi sunkiau – teko patirti du pralaimėjimus. 7 taškų skirtumu (71:77) buvo nusileista Vilniaus KM-II komandai, o po to ir turnyro šeimininkei Klaipėdai (48:70). I. Pagalio auklėtiniai turnyro lentelėje A grupėje užėmė antrąją vietą ir susitiko su B grupės laimėtoja Vilniaus KM-I ekipa bei nusileido jai 38:43. Kaip jau minėjome anksčiau, kovoje dėl trečios vietos susitiko abi šio amžiaus grupės SKM atstovės, o pergalę šventė „SKM 2005-I” 75:35.

Treneris I. Pagalys apie pasirodymą kalbėjo trumpai ir aiškiai: „Smagu išvažiuoti su komanda į kelionę-turnyrą prieš sezoną. Gera galimybė pasitikrinti jėgas prieš kitą savaitę prasidedanti „LIDL-MKL” sezoną, kuriame startuojame rungtynėse prieš Plungę. Rezultatai gal ir ne geriausi, bet pamatėme savo klaidas, svarbiausius akcentus, kuriuos reikia taisyti. Buvo privaloma išvažiuoti į turnyrą, kad jas pamatyti. Turime savaitę pasiruošti, ištaisyti klaidas ir keliauti į čempionatą su didesne jėga”.

Pamatyti visus „Tobula instaliacija-2019” turnyro rezultatus galite ČIA. 

Didžiuojamės, jog komandos pasiekė aukštus rezultatus, suprato savo klaidas bei aktyviai ruošiasi „LIDL-MKL” sezono startui.

13-ojo sezono atidarymui ruošiasi ir SKM, kuri organizuoja atidarymo vakarą „O‘Learys” sporto bare ir restorane. Užsiregistruoti į šventę bei paskaityti plačiau galite ČIA. 

 

Naujienų sąrašas