Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Magiškame SKM sezono atidaryme – R. Kaukėno aukcionas ir laiminga S. Babrausko ranka

2019 10 07 Balys Šmigelskas/SKM.LT
S. Babrausko ranka lėmė, jog kelionę į Veneciją laimėjo Černeckių šeima
Nuotr. autorius: Saulius Čirba/SKM.LT

Rimanto Kaukėno paramos grupė ir Sostinės krepšinio mokykla (SKM) tolia organizuoja renginius, skirtus palaikyti onkologinėmis ligomis sergančius vaikus.

RENGINIO FOTOGALERIJA

13-asis geriausios Lietuvos krepšinio mokyklos sezonas atidarytas naujajame sporto bare ir restorane „O'Learys“. Čia buvo pristatyti 2019–2020 m. SKM sezono tikslai, R. Kaukėno paramos grupės aukcionoe parduoti Rimanto Kaukėno, Eimanto Bendžiaus, Mindaugo Lukauskio marškinėliai kiti vertingi daiktai. Specialų sveikinimą renginio dalyviams tarė ir pats Rimantas Kaukėnas, prasmingo vakaro dalyvius džiugino Erikos Narkevičiūtės muzikiniai pasirodymai.

Beveik 40 šeimų dalyvavo protmūšyje, kur rungėsi dėl rėmėjų dovanų. Jo nugalėtojais tapo ilgamečio Vilniaus „Ryto“ kapitono Stepono Babrausko vadovaujama MES komanda (37 taškai). Antrąją ir trečiąją vietas, surinkusios po 36 taškus, pasidalino Mariaus Vaštako vadovaujama „Bebrų chebra“ ir „Nemindžiok žibučių“ kompanija (komandos vadovas Giedrius Gervickas).

Renginyje taip pat apsilankė krepšinio ekspertas Rūtenis Paulauskas, krepšininkai Kšištofas Lavrinovičius ir Domantas Vilys, o pastarasis džiaugėsi aukcione laimėjęs krepšinio prekių parduotuvės „Sportpoint“ dovaną.

skm 2019 atidarymas 8

SKM direktorius Justas Jankauskas ir jo šeima/Saulius Čirba, SKM.LT nuotr. 

Po juodų periodų visada prašviesėja

Šventinio vakaro kulminacija tapo burtų traukimas, kuriame visi dalyviai turėjo galimybę laimėti kelionių organizatoriaus „BOHEMA Travel“ įsteigtą kelionę visai šeimai į Italiją.

Būtent S. Babrausko ranka lėmė, kad gruodį į Veneciją palaikyti „Ryto“ klubo Europos taurės rungtynėse keliaus Černeckių šeima: „Labai džiaugiamės, kad pavyko čia sudalyvauti. Tikrai nesitikėjome kažką laimėti, norėjome tik smagiai praleisti laiką. Esame labai laimingi ir patenkinti“, – po burtų traukimo kalbėjo mama Agnė.

„Kaip tik dar neteko būti Italijoje. Eidami į renginį galvojome, kad būtų labai smagu, jeigu pavyktų laimėti. Dukra labai išgyveno ir sakė „Mama, mes tikrai nelaimėsime“ (šypsosi)“, – sakė Černeckių šeimos tėtis.

 

Įdomus sutapimas – lygiai prieš dešimtmetį S. Babrauskas kartu su „Rytu“ Europos taurę į viršų kėlė būtent Italijoje. 2009 m. finale Likus žaisti 26 sekundėms S. Babrauskas pataikė tritaškį, kuris padidino vilniečių pranašumą iki 6 taškų. Kaip paaiškėjo netrukus, tai buvo lemiamas smūgis Maskvos srities „Chimki“ ekipai.

R. Kaukėno paramos grupės direktorius Laimonas Šiaulys džiaugėsi pavykusiu paramos vakaru ir žmonių gerumu: „Esame labai pakylėti. Džiaugiamės draugyste su Sostinės krepšinio mokykla. Tai yra ne pirmas mūsų bendras renginys ir tikimės ateityje dar artimiau bendradarbiauti. Didžiausias ačiū yra rėmėjams, kurių dėka tokie renginiai ir įvyksta bei, žinoma, žmonėms, kurie rado laiko atvykti ir taip palaikyti sunkiai sergančius vaikus, – kalbėjo fondo vadovas. – Kelionę laimėjusi šeima, išgirdę savo komandos pavadinimą, trumpam buvo netekę žado ir negalėjo patikėti, kad laimėjo būtent jie. Šeima minėjo, kad jiems niekada nesisekdavo loterijose. Aš sakau, kad bumerangas visada sugrįžta. Žmonės daug atkentėjo, praėjo tą sunkų gyvenimo etapą, tačiau po tų juodų periodų visada prašviesėja.“

skm 2019 atidarymas 39

Kviestinės R. Kaukėno paramos grupės šeimos/S. Čirba, SKM.LT nuotr.  

Tarp tikslų – geriausios krepšinio mokyklos vardo išlaikymas

Vienas iš SKM steigėjų Andrius Čerškus atkreipė dėmesį, kad kiekviena šeima iš renginio išėjo pasisėmusi gerų emocijų:

„Komandos laimingos ne tik dėl to, kad sužinojo kažką naujo apie SKM, krepšinį, bet ir todėl, kad sudalyvavo paramos akcijoje, nes kiekviena į renginį atėjusi šeima savo registracija parėmė fondo veiklą. Labai noriu padėkoti sporto barui ir restoranui „O'Learys“, kuris pasirūpino, kad visi jaustųsi gerai. Ačiū 7DAYS, AUGA, „BOHEMA Travel“ ir kitiems partneriams, kurių dėka visos šeimos iš renginio išėjo su gera emocija, naujomis žiniomis ir pilnu maišu dovanų, – džiaugėsi vienas iš SKM vadovų. – Šiemet esame numatę daug tokių renginių ir norime būti geriausia krepšinio mokykla ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų. Norime visoms Lietuvos sporto organizacijoms parodyti pavyzdį, kaip reikia dirbti, kaip reikia žiūrėti ne tik savęs, bet ir dalintis.“

Paprašytas pristatyti SKM tikslus, A. Čerškus įvardino kelias kryptis, kuriomis sėkmingiausiai Lietuvoje dirbanti krepšinio mokykla judės artimiausiu metu:

Pagrindinis mūsų tikslas – toliau būti geriausiais ir išlaikyti tą toną, kurį uždavėme praėjusių metų sezone. Norime toliau skinti titulus, deleguoti žaidėjus į įvairaus amžiaus Lietuvos jaunimo rinktines. Norime auginti savo trenerius ir darbuotojus, kad jie tobulėtų ir kiltų į naujas karjeros aukštumas tiek mūsų, tiek kitose organizacijose. Norime daryti prasmingus renginius ir padėti tiems, kam labiausiai reikia. Be abejo, norime turėti ir savo bazę link kurios artėjame ir gali būti, kad greit turėsime gerų žinių, – intrigavo pašnekovas. – Visiems norėčiau palinkėti sveikatos. Jeigu esi sveikas, gali labai daug ką padaryti. Būkite sveiki, sportiški, o pergalės ir visa kita ateis. Reikia tik noro, užsispyrimo ir atkaklumo.“

Tuo metu SKM rinkodaros vadovė Sandra Mockutė užtikrino, kad šį sezoną sostinės šeimos galės džiaugtis renginių gausa: „Buvo labai smagu stebėti aukcioną, kurio metu netgi vaikai kėlė rankutes ir sakė „Aš iš savo pinigėlių perku, aš žinau, kad tiems vaikučiams šiandien reikia pagalbos labiau.“ Labai gražu, kad jau nuo mažų dienų tėvai savo vaikams skiepija tai, kas yra svarbu gyvenime. SKM 13-ąjį sezoną tokiu šeimų susibūrimu pradeda neatsitiktinai. Turėsime įvairiausių renginių šeimoms, nes mūsų šio sezono akcentas – mes visi kartu esame šeima. SKM auklėtiniai treneriai, tėvai, vadovai, administracija – visi kartu judėsime link pergalės.“

skm 2019 atidarymas 56

SKM Jurkų šeima (treneris Tomas Gaškas) aukcione įsigijo R. Kaukėno marškinėlius, kuriuos jis vilkėjo paskutinėse savo karjeros rungtynėse/S. Čirba, SKM.LT nuotr. 

S. Babrauskas džiaugiasi sėkminga „Ryto“ sezono pradžia

Lietuvos čempionu 2009 ir 2010 m. su „Rytu“ tapęs S. Babrauskas džiaugėsi, kad pagrindinis vakaro prizas atiteko būtent Černeckių šeimai.

„Aišku, visos šeimos buvo vertos kelionės, bet laimėtojai – dar vertesni. Jie turėjo rimtų problemų. Šiandien su jais teko kalbėtis, kad jie kaip tik galvojo apie kelionę į Italiją. Smagu, kad viskas taip gavosi. Ačiū Rimantui, kuris prisideda prie visų tų žmonių gerovės ir yra puikus žmogus. Aš pats su šeima gerai praleidau vakarą – gera vieta, naujas restoranas. Pavyko kartu su sūnumi ir draugų šeima laimėti protmūšį. Nusisekęs vakaras, vaikai patenkinti, tėvai ir visi kiti, manau, irgi laimingi. Reikia palinkėti SKM gero 13-ojo sezono, kad tų pergalių nemažėtų, rėmėjų daugėtų ir viskas būtų gerai.“

Protmūšyje triumfavusi S. Babrausko komanda pademonstravo gilias žinias. Per keturis turus, kuriuos sudarė klausimai apie SKM, Vilniaus miestą, Lietuvos krepšinio lygą (LKL) ir R. Kaukėno fondą, nugalėtojai teisingai atsakė net į 37 iš 40 klausimų.

2005 m. pasaulio čempionu su U21 Lietuvos rinktine tapęs S. Babrauskas turi svarbią priežastį atidžiai sekti SKM naujienas. Jo sūnus Dovydas pluša mokyklos trenerio Gintauto Vileitos treniruotėse. G. Vileita šiuo metu vadovauja ir talentingiausiems sostinės krepšininkams Vilniaus „Perlo“ komandoje.

„Tai puikus žmogus, geras treneris. Aš senai pažįstu Gintą, o dabar jis treniruoja mano sūnų ir mane patį (šypsosi). Kol neturiu komandos, sportuoju su „Perlu“. Kiek tenka stebėti, G. Vileita tikrai gerai treniruoja vaikus. Treneris patyręs – buvęs Amerikoje, žaidęs Europoje ir Lietuvoje“, – apie G. Vileitą atsiliepia S. Babrauskas.

skm 2019 atidarymas 104

S. Babrausko komanda MES triumfavo SKM protmušyje/S. Čirba, SKM.LT nuotr. 

35-erių gynėjo ir lengvojo krašto pozicijoje galintis žaisti Stepas praėjusį sezoną atstovavo Alytaus „Dzūkijai“, o šį rudenį pasitiko neturėdamas komandos. Pasak jo, tai netrukus turėtų pasikeisti: Kadangi Lietuvoje pasiūlymų negaunu, mano variantas – važiuoti į užsienį. Manau, greitu metu išvažiuosiu, viskas ten dėliojasi gerai.“

Iš viso 7 sezonus „Ryto“ ekipoje praleidęs vilnietis pozityviai atsiliepė apie dabartines mylimo klubo aktualijas ir teigė, jog ateityje norėtų sugrįžti į sostinės klubą.

S. Babrauskas taip pat atkreipė dėmesį į neeilinį įvykį – Europos taurės starte rytiečiai į Krasnodaro „Lokomotiv“ krepšį susmaigstė 40 taškų, taip pademonstruodami rezultatyviausią puolimą antrajame rungtynių ketvirtyje per visą turnyro istoriją.

„Matosi, kad žaidėjai gerai sutaria tarpusavyje, yra geras mikroklimatas. Treneris liko tas pats, vadovybė atliko gerą darbą, parinko tam tikrus žmones, kurie reikalingi. Man pačiam gal ir yra tekę žaidžiant „Ryte“ matyti ir pajausti, ką reiškia varžovams per kėlinį įmesti 40 taškų, bet tikrai ne Europos taurėje. To noro grįžti į sostinės klubą yra. Pažiūrėsime, kaip netolimoje ateityje viskas susidėlios“, – pokalbį mįslingai užbaigė Stepas.

Iš viso SKM sezono atidarymo vakaro metu surinkta beveik 2000 eurų, kurie bus skirti R. Kaukėno paramos grupės globojamiems vaikams.

Po renginio visi dalyiai buvo kviečiami neformaliai pabendrauti su treneriais ir paragauti 13-ojo SKM sezono startą žyminčio torto. 

 skm 2019 atidarymas 91

13-asis SKM sezonas oficialiai atidarytas/S. Čirba, SKM.LT nuotr. 

Naujienų sąrašas