Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

MKL A div. apžvalgos. Čempionato favoritai – Sostinės KM-I „GEALAN”

2020 10 17

Nuotr. autorius: Sostinės krepšinio mokyklos nuotr.

Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL– MKL“) kovos įgauna pagreitį, o dauguma Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandų sezoną pradėjo pergalingai. Pristatome paskutinę A diviziono komandų apžvalgą.

Neabejotini čempionato favoritai – Sostinės KM-I „GEALAN”. Ši komanda varžysis U15 (2006 m. gim.) čempionate. Praėjusio sezono pasirodymas daugiau nei įspūdingas – 16 pergalių iš tiek pat galimų, vidutiniškai rungtynes laimint 26 taškų skirtumu. Trenerio Tomo Purlio auklėtiniai yra tikri gynybos specialistai – vidutiniškai per rungtynes praleisdavo vos 56 taškus. Tai yra geriausias rezultatas visoje lygoje. Kalbant apie puolimą, Sostinės KM-I „GEALAN” ekipa dvitaškius ir baudų metimus realizuodavo aukščiausiu procentu lygoje, atitinkamai 46,3 ir 68,1 proc. taiklumu. Taip pat, šios komandos efektyvumas buvo didžiausias (vid. 102 efekt. bal. per rungtynes), o pagal pelnomus taškus ir rezultatyvius perdavimus komanda buvo antroje vietoje (vid. 82 tšk. ir 17 rez. perd. per rungt.). Jeigu pavyks trenerio T. Purlio auklėtiniams išlaikyti tokius solidžius rodiklius tiek puolime, tiek gynyboje, neabejotinai ir šį sezoną tai bus ryškiausia favoritė laimėti titulą.

Prognozuojami komandos lyderiai. Neabejotinai dėmesį reikėtų atkreipti į Dovydą Buiką. Šis jaunuolis praėjusiame sezone vidutiniškai pelnydavo po 20 taškų, sugriebdavo 8 kamuolius, atlikdavo 3 rezultatyvius perdavimus ir perimdavo net po 4 kamuolius per rungtynes. Šiuos statistinius duomenis vainikuoja Dovydo naudingumas komandai – vid. 24 naud. balai per rungtynes. Tikėtina, jog ir šį sezoną Dovydas bus sunkiai sustabdomas. Dar vienas ryškus šios komandos lyderis turėtų būti Aurimas Bosakas. Jaunasis krepšininkas praėjusiame sezone vidutiniškai pelnydavo 19 taškų ir atkovodavo po 7 kamuolius. Dėmesį taip pat reikėtų atkreipti ir į Steponą Žilakauską. Jis vidutiniškai per rungtynes pelnydavo po 10,6 taško, akovodavo 4,4 kamuolio ir atlikdavo net po 5 rezultatyvius perdavimus per rungtynes.

Trenerio T. Purlio komentaras apie artėjantį sezoną. „Pasiruošimas sezonui nebuvo lengvas – turėjome sudėtingą turnyrą Palangoje, o ir pati komanda yra išretinta traumų. Labai tikiuosi ir linkiu savo komandai kiek įmanoma greičiau pasveikti tam, kad galėtume grįžti į normalų treniruočių procesą. Taip pat džiaugiuosi patobulėjusiais senbuviais ir komandą papildžiusiais žaidėjais, kurie neabejotinai sustiprins mūsų ekipą. Apie patį sezoną galvoju optimistiškai ir tikiuosi, jog kovosime tik dėl aukščiausios pakylos.”

Pirmoji Sostinės KM-I „GEALAN” dvikova jau šį sekmadienį 12:00 prieš Alytaus SRC komandą.

Naujienų sąrašas