Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

MKL A div. apžvalgos. Išsišokėliai „Tigrai" ir titulo medžioklę pradedančios „Gorilos"

2020 10 10

Nuotr. autorius: Sostinės krepšinio mokyklos nuotr.

Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) kovos startavo pilnu pajėgumu. Skubame pristatyti dar dvi mūsų mokyklos komandas, kurios varžysis A divizione.

Šį kartą aptarsime:

Sostinės KM-II „Tigrai” (2006m. gim.) U15 čempionatas (tr. Arvydas Menkevičius)

Sostinės KM-I „EMSI Gorilos” (2004m. gim.) U17 čempionatas (tr. Algirdas Milonas)

Prizines vietas medžiojantys Sostinės KM-II „Tigrai”. Šios komandos praėjęs sezonas buvo itin solidus ir daug žadantis – trenerio A. Menkevičiaus auklėtiniai iki sezono sustabdymo žygiavo trečioje turnyrinės lentelės vietoje ir per 17 susitikimų buvo iškovoję 12 pergalių bei patyrę 5 nesėkmes. „Tigrai” lygoje buvo antri pagal atkovotus kamuolius (vid. 55 atk. kam. per rungtynes), treti pagal rezultatyvius perdavimus (vid. 16,5 rez. perd. per rungtynes) ir efektyvumą (90 naud. bal. per rungtynes). Tokie rezultatai leidžia daryti prielaidą, jog „Tigrai” ir šį sezoną rikiuosis viršutinėje turnyrinės lentelės dalyje, o prasidėjus lemiamoms kovoms gali pateikti ne vieną malonią staigmeną.

Prognozuojami komandos lyderiai. Neabejotinai dalį komandos naštos ant pečių prisiims praėjusiame sezone siautėjęs Kasparas Jakučionis. Jis vos per 24 žaidimo minutes vidutiniškai pelnydavo po 19 taškų, atkovodavo po 14 kamuolių ir atlikdavo po 7 rez. perdavimus. Jam puikiai talkino Matas Šablevičius, kuris per rungtynes pelnydavo po 12 taškų ir atkovodavo po 10 kamuolių. Panašią statistiką demonstravo ir Titas Dabriega (11tšk., 8 atk. kam.).

Trenerio A. Menkevičiaus komentaras apie artėjantį sezoną. „Esame po ilgos pertraukos be oficialių rungtynių, todėl labai to pasiilgome ir nekantraujame vėl varžytis su geriausiomis komandomis. Džiaugiamės ir priešsezoniniu pasiruošimu, labai gerai pasirodėme turnyre Palangoje (komanda iškovojo 3-iąją vietą). Nedrįstam kelti tolimų tikslų, tačiau pažadame, jog stengsimės demonstruoti pergalingą ir gražų krepšinį.”

Pirmoji „Tigrų” dvikova jau šį sekmadienį 11:00 prieš Vilniaus KM-I „Rytas” komandą.

Neabejotini čempionato favoritai– Sostinės KM-I „EMSI Gorilos”.Praėjusiame sezone be pralaimėjimų žygiavusios „Gorilos” (17 pergalių iš tiek pat galimų), šį sezoną neplanuoja mažinti apsukų ir yra neabejotini čempionato favoritai. Trenerio A. Milono auklėtiniai demonstravo įspūdingą žaidimą abiejose aikštelės pusėsė – visoje lygoje pelnydavo daugiausiai taškų (vid. 90) ir atitinkamai praleisdavo mažiausiai (vid. 67). Negana to, ši komanda buvo pirma pagal rezultatyvius perdavimus (vid. 21,5 per rungt.) ir mažiausiai klysdavo. Tikėtina, jog ir šį sezoną „Gorilos” bus sunkiai įkandamas riešutas varžovams ir yra realiausias pretendentas laimėti čempionatą.

Prognozuojami komandos lyderiai. Geriausius asmeninius statistinius rodiklius turėjo Gediminas Alisas. Jis vidutiniškai per rungtynes pelnydavo po 16 taškų, sugriebdavo 10 atšokusių kamuolių bei rinkdavo 23,5 naudingumo balų. Be Gedimino komandoje solidūs ramsčiai buvo Kristupas Vigraitis (13,5 tšk.), Jokūbas Fominas (11tšk, 5rez. perd.), Aurimas Maščinskas (12,5 tšk.), Gytis Auruškevičius (10 tšk., 8atk. kam.) ir Matas Klimantavičius (11 tšk.). Šį sezoną prie „Gorilų” taip pat prisijungia praėjusiame sezone Sostinės KM-II „Liūtai” rungtyniavę Laurynas Stravinskas, Mantas Jančiauskas, Tomas Išaras ir Adas Kačinskas, todėl treneris A. Milonas turės labai solidų pastiprinimą ir ilgą bei pajėgų atsarginių žaidėjų suolelį.

Trenerio A. Milono komentaras apie artėjantį sezoną. „Esame be proto išsiilgę sezono kovų ir labai tikimės, kad jis ne tik sėkmingai prasidės, bet ir sėkmingai baigsis. Eilę metų esame viena stipriausių savo amžiaus komandų Lietuvoje, todėl ir šiais metais keliame sau tik pačius aukščiausius tikslus.

Šiame sezone turime neeilinę situaciją: sudėtyje daug pokyčių nėra, tačiau nemažai žaidėjų šį sezoną deda pirmuosius žingsnius vyrų krepšinyje, todėl tikėtina, jog kai kurie iš mūsų negalės padėti visose sezono dvikovose. Dėl to labai džiaugiamės sulaukę keletos žaidėjų papildymo, kurie neabejotinai sustiprins mūsų ekipą.

Šiuo metu komandoje vyrauja itin darbingos nuotaikos. Žinome, jog sezono pradžia nebus lengva, kadangi daugumai žaidėjų reikės priprasti prie naujų vaidmenų ir atsakomybių. Nepaisant to, aš jais tikiu ir žinau, kad jiems pavyks. Daugybę metų mūsų komanda pasižymėjo čempionišku charakteriu, todėl esu įsitikinęs, kad komandos mentalitetas per šią ilgą pertrauką niekur nedingo.”

Pirmoji „Gorlių” dvikova taip pat įvyks šį sekmadienį 13:30 prieš Klaipėdos KM-I „Tobula instaliacija” komandą.

Naujienų sąrašas