MKL savaitė. Vienas lauke – karys, dušas ir derbiai

2021 05 03 skm.lt
Praėjusią savaitę SKM komandos sužaidė 7 rungtynes
Nuotr. autorius: S. Čirbos nuotr.

Nors visų akys praėjusią savaitę krypo į lemiamas Regionų krepšinio lygos ir Vilniaus „Rivilės“ kovas, bet veiksmo netrūko ir Moksleivių krepšinio lygoje (MKL), kur mūsų komandos ne tik šventė keturias pergales, bet ir sužaidė tarpusavyje.

Kviečiame iš arčiau susipažinti su praėjusios savaitės įvykiais MKL aikštėse.

Sustojo. U17 pirmenybėse dramatišką pergalę šventė Sostinės KM II-„Liūtai“ (3/4), kurie po pratęsimo 58:56 palaužė Ukmergės SC (1/7).

Roko Kasparavičiaus auklėtiniai likus žaisti 5 min. ir 3 sek. pirmavo 50:43, bet per likusį laiką nepelnė nė taško, svečiai surinko 7 ir išplėšė pratęsimą.

Šio pradžioje Ukmergės SC net išsiveržė į priekį, bet pergalę galiausiai įtvirtino keturis paskutinius ekipos taškus pelnęs Dastinas Morkūnas.

Pusė komandos. D. Morkūnas minėtose rungtynėse buvo tiesiog nesustabdomas – į varžovų krepšį sumetė 32 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir surinko 39 naudingumo balus. Palyginimui, visa „Liūtų“ komanda pelnė 58 taškus ir surinko 50 naudingumo balų.

Derbis I. Galingai U16 čempionate toliau žygiuoja Sostinės KM I-„Drakonai“(7/1) – Karolio Čyžiaus auklėtiniai neturėjo problemų prieš Vilniaus KM II (0/7) krepšininkus ir juos įveikė 84:50.

Po dviejų kėlinių „Drakonai“ turėjo tik trijų taškų pranašumą, bet trečiąjį ketvirtį laimėjo net 27:5 ir ėmė triuškinti varžovus.

Derbis II. Sostinės derbyje U16 pirmenybėse pergalę šventė ir Sostinės KM II-„Riteriai“ (4/4), kurie tą pačią Vilniaus KM II ekipą nugalėjo 87:65.

Igno Pagalio krepšininkai varžovus pribloškė nuo pirmųjų minučių, pirmąjį kėlinį laimėdami 30:13. Galutinis rezultatas galėjo būti dar įspūdingesnis – vienu metu „Riteriai“ pirmavo 42 taškų skirtumu, bet vėliau atsipalaidavo ir leido varžovams kiek sumažinti atsilikimą.

Tarpusavyje. U15 pirmenybėse susitiko dvi mūsų komandos – Sostinės KM I-„GEALAN“ (6/0) 92:60 įveikė Sostinės KM II-„Tigrus“ (4/2).

Įspūdingą žaidimą rodantiems Tomo Purlio auklėtiniams pergalė 32 taškų skirtumu – mažiausia šį sezoną.

Išmaudė. Įspūdingas rungtynes T. Purlio komandoje sužaidė Dovydas Buika – pelnė 31 tašką, realizuodamas 14 iš 18 dvitaškių, atkovojo 13 kamuolių ir surinko 45 naudingumo balus.

Po mačo komandos draugai išmaudė D. Buiką apliedami vandeniu, kai šis davė interviu SKM rungtynių komentatoriui Matui.

Atsigriebė. Arvydo Menkevičiaus treniruojami „Tigrai“ ilgai neliūdėjo ir jau po poros dienų atsigriebė – 98:64 nugalėjo Alytaus SRC (0/6). Įdomu tai, kad mūsiškių komandoje atsarginiai žaidėjai pelnė daugiau taškų nei starto penketo nariai – 50.

Galingi dubliai. „Tigrus“ į pergalę vedė galingus dvigubus dublius surinkę Kasparas Jakučionis ir Faustas Aleknavičius. Pirmasis pelnė 14 taškų ir atkovojo 15 kamuolių, antrasis atitinkamai – 16 ir 18.

Pirmoji. Pirmąją nesėkmę U14 čempionate patyrė Tomo Urbelionio vadovaujama SKM I  (7/1) komanda, kuri išvykoje 68:77 nusileido Tornado KM I-„Meistro kodas“ (4/4).

Varžovai mačą pradėjo spurtu 13:0 ir nors mūsiškiai greitai atsilikimą panaikino ir net išsiveržė į priekį, kauniečiai dar kartą atitrūko trečiame ketvirtyje, susikrovė 19 taškų pranašumą ir džiaugėsi pergale.

Mūsų komandai fatališkai nekrito baudos metimai – realizuoti vos 6 iš 21.

Išbarstė. U14 pirmenybėse apmaudų pralaimėjimą patyrė ir SKM II (2/6) krepšininkai, kurie 60:62 išvykoje pripažino Kauno KM „Žalgiris“ I (1/7) pranašumą, nors vienu metu varžovus triuškino 22 taškų skirtumu.

Įpusėjus antram kėliniui SKM II buvo priekyje 31:9, bet žalgiriečiai keliais spurtais – 9:0, 8:0 galiausiai deficitią ištirpdė ir patys nurūko į priekį.

Mačo pabaigoje žalgiriečiai pirmavo 62:55, bet Gintauto Vileitos auklėtiniai pelnė 5 taškus be atsako ir turėjo progą išlyginti ar persverti rezultatą, bet lemiamoje atakoje suklydo.

Savaitės „Sportpoint MVP“. Šios savaitės MVP – visą komandą paskui save tempęs Dastinas Morkūnas. Nors D. Buika ir surinko daugiau naudingumo balų, bet D. Morkūnas galima sakyti buvo vienas karys lauke.

Jis ištempė Sostinės KM II-„Liūtus“ į labai sunkią pergalę, o pats užfiksavo neeilinius skaičius – 32 taškai ir 39 naudingumo balai, kai likę žaidėjai kartu surinko 26 taškus ir 11 naudingumo balų.

Savaitės žaidėjų TOP5. Dastinas Morkūnas (Sostinės KM II-„Liūtai“) – 1 rungtynės, 32 tšk., 13 atk. kam., 4 per. kam., 39 naud. bal.

Dovydas Buika (Sostinės KM I-„GEALAN“) – 31 tšk., 13 atk. kam., 5 per. kam., 45 naud. bal.

Kasparas Jakučionis (Sostinės KM II-„Tigrai“) – 14 tšk., 15 atk. kam., 7 rez. perd., 7 per. kam., 30 naud. bal.

Orestas Katiliauskas (Sostinės KM II-„Riteriai“) – 24 tšk., 4/6 trit., 27 naud. bal.

Adomas Pocius (SKM I) – 31 tšk., 11 atk., 26 naud. bal.

Visi rezultatai ir statistika:

U17. Sostinės KM II-„Liūtai“ – Ukmergės SC 58:56 (14:12, 13:13, 18:12, 5:13, 8:6)

U16. Vilniaus KM II – Sostinės KM I-„Drakonai“ 50:84 (20:22, 10:11, 5:27, 15:24)

U16. Vilniaus KM II – Sostinės KM II-„Riteriai“ 65:87 (13:30, 14:22, 11:26, 27:9)

U15. Sostinės KM I-„GEALAN“ – Sostinės KM II-„Tigrai“ 92:60 (25:12, 17:21, 28:11, 22:16)

U15. Sostinės KM II-„Tigrai“ – Alytaus SRC 98:64 (19:14, 32:15, 14:23, 33:12)

U14. Tornado KM I-„Meistro kodas“ – Sostinės KM I 77:68 (14:12, 27:17, 18:11, 18:28)

U14. Kauno KM „Žalgiris“ I – Sostinės KM II 62:60 (9:21, 14:13, 18:13, 21:13)