Pivoriūno baudos metimai išvedė „Rivile“ į RKL finalą

2021 05 01 skm.lt
Nuotr. autorius: Komandos nuotr.

27 minutes varžovus besivijusi Vilniaus „Rivile“ spurtavo trečiame kėlinyje, išgyveno dramą ir žengė į Regionų krepšinio lygos (RKL) A diviziono finalą.

Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) žaidėjų pagrindu sudaryta „Rivile“ pusfinalyje 72:68 (18:21, 16:16, 24:14, 14:17) įveikė „Tauragės“ ekipą.

Tauragiškiai jau pirmame kėlinyje susikrovė dviženklį pranašumą. Nors „Rivile“ jį greitai sumažino, bet persversti rezultato niekaip nesugebėjo.

Lūžis įvyko trečiame kėlinyje – „Rivile“ atsiliko 44:49, bet po Mindaugo Noreikos paprašytos minutės pertraukėlės pribloškė varžovus atkarpa 12:0 ir prieš lemiamą ketvirtį atitrūko – 58:51.

Pirmas keturias ketvirto kėlinio minutes „Rivile“ neleido varžovams pelnyti taškų ir patys susikrovė dviženklį pranašumą 64:53. Vis tik „Tauragė“ nepasidavė ir likus kiek mažiau nei dviem minutėm po Gvido Galinausko metimo iš po krepšio išlygino rezultatą 67:67.

Komandoms apsikeitus netiksliomis atakomis Evaldas Rastenis išprovokavo pražangą ir realizavo baudos metimus, o kitoje aikštės pusėje „Tauragės“ žaidėjas atsakė pataikydamas tik 1 iš 2.

Varžovai atsiliko 68:69 ir turėjo imtis pražangų taktikos – iki mačo pabaigos likus 16,5 sek. Luko Pivoriūno rankos nedrebėjo – 71:68. Tai buvo pirmieji ir vieninteliai SKM auklėtinio taškai rungtynėse.

Chaotiška „Tauragės“ ataka baigėsi netiksliu metimu ir „Rivile“ triumfavo.

Mūsų komandoje dvigubais dubliais išsiskyrė abu aukštaūgiai – Gedimino Povilausko sąskaitoje 15 taškų ir 13 sugriebtų kamuolių, o kapitono Karolio Brusoko – 10 taškų ir 13 atkovotų kamuolių.

Šio tandemo vedama „Rivile“ galingai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 41-28.

Rezultatyviau už juos žaidė tik Gytis Valickas, pelnęs 17 taškų ir Evaldas Rastenis, pridėjęs 16, iš kurių 13 – antroje mačo pusėje.

RKL A diviziono finalas bus žaidžiamas sekmadienį, 16 val. Laimėtojas iškovos teisę kitą sezoną varžytis Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

Kitame pusfinalyje susitiks Kretingos „Kretinga“ (2 vieta) ir Akmenės r. „Patriots“ (6 vieta).

Pusfinalyje vilniečiai vertėsi be traumuoto Augustino Kiudulo.