Prabėgusią vasarą – rekordinė SKM delegacija Lietuvos rinktinėse

2019 08 20 SKM.LT
L. Pivoriūnas ir G. Valickas atstovavo Lietuvai U16 Europos čempionate
Nuotr. autorius: FIBA

Baigėsi Lietuvos jaunimo krepšinio rinktinių vasara. Šiemet Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) garbę įvairiose amžiaus grupėse ir čempionatuose gynė 8 krepšininkai ir 4 treneriai. Tai – rekordinė SKM delegacija Lietuvos jaunimo rinktinėse.

FOTOGALERIJA

SKM trenerio Gintaro Razučio vadovaujama Lietuvos kurčiųjų rinktinė pasaulio krepšinio čempionate pasipuošė sidabro medaliais. Į priekį G. Razučio auklėtiniai praleido tik Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) krepšininkus, taip pratęsdami gilias tradicijas turinčius Lietuvos kurčiųjų rinktinės pasiekimus.

DSC07724

U14 rinktinė Baltijos taurės keturių komandų turnyre užėmė trečiąją vietą, o vienu iš rezultatyviausių rinktinės žaidėjų buvo Dominykas Neverbickas. Kartu su juo Lietuvos rinktinėje žaidė ir dar vienas SKM auklėtinis Danas Kazakevičius.

Abu krepšininkus „SKM-I Drakonų“ ekipoje treniruoja Karolis Čyžius. Strategas rinktinės trenerių štabe darbavosi su Remigijumi Bardausku. „SKM-I Drakonai“  pastaruosius du sezonus iš eilės elitiniame Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) sezone iškovojo vicečempionų vardus.

IMG 4613

D. Neverbickas ir D. Kazakevičius gynė Lietuvos U14 rinktinės garbę/Krepsinionamai.lt nuotr.

Tuo metu U15 Lietuvos rinktinei Ramūno Šiškausko turnyre atstovavo net 4 SKM žaidėjai – Gytis Auruškevičius, Gediminas Alisas, Kristupas Vigraitis ir Matas Klimantavičius. Donato Mikulevičiaus ir Karolio Abramavičiaus vadovaujama Lietuvos rinktinė įveikė Kroatijos, Vokietijos ir Turkijos bendraamžius bei į viršų kėlė R. Šiškausko taurę.

Visi keturi SKM žaidėjai yra Algirdo Milono auklėtiniai „SKM-I EMSI Gorilos“ komandoje. Šį ekipa yra laimėjusi U12, U13 ir U15 MKL čempionatus.

M Lithuania Turkey 2019 06 23 37

G. Auruškevičius, G. Alisas, K. Vigraitis ir M. Klimantavičius iškovojo R. Šiškausko taurę/Krepsinionamai.lt nuotr.

Tuo metu Europos jaunučių (iki 16 metų) čempionate Lietuvos rinktinės spalvas gynė Gytis Valickas ir Lukas Pivoriūnas. Mindaugas Noreika talkino vyriausiam rinktinės treneriui Rolandui Rakučiui, o fizinio parengimo treneriu rinktinėje dirbo auksines SKM komandas ruošęs Tadas Jackūnas.

Tiesa, šiai rinktinei į Europos aukštumas šiemet užkopti nepavyko – aštuntfinalyje lietuviai pripažino graikų pranašumą ir galutinėje rikiuotėje užėmė 9 vietą.

L. Pivoriūnas ir G. Valickas rungtyniauja M. Noreikos vadovaujamoje „SKM-I Warranty Expert“ komandoje, kuri tapo U12 ir U14 MKL čempionatų nugalėtoja, o pastaruosius du sezonus iškovojo bronzos medalius.

SKM sveikina visus auklėtinius ir trenerius, šią vasarą užsivilkusius Lietuvos rinktinės marškinėlius. Tai – didžiausia kiekvieno krepšininko svajonė.

Sėkmingiausia krepšinio mokykla Lietuvoje kviečiame ruoštis naujiems iššūkiams ir jau rugpjūčio 29 d. susitikti SKM naujokų dienoje. Ji vyks specializuotoje krepšinio prekių Sportpoint parduotuvėje, o DAUGIAU INFORMACIJOS RASITE ČIA.