Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

„Skills Academy“ stovyklautojus pakerėjęs T. Parkeris išskyrė neeilinę lietuvių savybę (interviu)

2019 07 23 Balys Šmigelskas/SKM.LT
T. Parkeris greitai užsitarnavo „Skills Academy“ krepšininkų ir trenerių meilę
Nuotr. autorius: Dmitrijus Radlinskas/SKM.LT

Visuomet motyvuojantis, užkrečiantis savo energija ir pozityvumu. Tikras profesionalas. Tokį įspūdį „Skills Academy“ stovyklos dalyviams paliko treneris Tomas Parkeris. Iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) atvykęs krepšinio specialistas individualių įgūdžių stovykloje dirbo su labiausiai motyvuotais Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) auklėtiniais.

FOTOGALERIJA

Alantoje kartu su Tomu Parkeriu plušėjo ir kiti krepšinio specialistai – Rūtenis Paulauskas, Ignas Pagalys, Tomas Urbelionis, Vidas Svetikas.

„Skills Academy“ stovyklos dalyviai dirbo dvejose grupėse ir kasdien turėjo po dvi intensyvias individualių įgūdžių treniruotes. Tarp jų krepšininkai su kamuolių šaudykle atlikdavo ne mažiau kaip 1000 metimų, treniruodamiesi olimpinių rinktinių principu, konsultuodamiesi su treneriais bei sekdami savo rezultatus specialia išmaniesiems telefonams pritaikyta programėle.

SKM.LT pradeda straipsnių ciklą, skirtą kuo tiksliau perteikti jaunųjų krepšininkų ir trenerių įspūdžius apie itin daug susidomėjimo sukėlusią „Skills Academy“ stovyklą.

Pirmuoju pašnekovu tapo Ohajo valstijoje dirbantis T. Parkeris. Amerikietis – vienas iš „Push Thru Athletics“ programos trenerių, padedančių krepšininkams pasiruošti NCAA studentų krepšiniui ir NBA naujokų biržai.

DSC04220

– Kokį įspūdį paliko darbas su „Skills Academy“ stovyklautojais? – SKM.LT paklausė T. Parkerio.

– Įsimylėjau šiuos vaikus. Jie į save sugeria visą informaciją, yra labai lengvai treniruojami, nebijo sunkaus darbo. Yra darbščių, bet ir labai talentingų vaikų. Esu tiesiog sužavėtas ir galimybe padirbėti su jais.

– Ką apskritai manote apie Lietuvos krepšinį?

– Man jis patinka. Tai pas jus yra labai rimtas reikalas. Krepšinis jums yra viskas. Teko būti Palangoje, Kaune, dabar esu Alantoje. Visi kalba apie krepšinį ir tai yra žavingas dalykas. Žvelgiu į stovyklos dalyvius ir matau, kad jūs, lietuviai, turite daug potencialo. Man taip pat labai patiko bendravimas su „Skills Academy“ treneriais. Pavyzdžiui, Ignas Pagalys pasižymi ypatinga aistra šiam žaidimui ir yra sutvertas būti lyderiu. SKM yra puikiose rankose.

– Galbūt žinote ir keletą Lietuvos krepšininkų? 

– Su Žydrūnu Ilgausku Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) treniravome vidurinės mokyklos komandą. Ji yra puikus vyrukas, turintis labai daug žinių apie krepšinį. Žinau Arvydą Sabonį, jis yra legenda. Taip pat žinau Šarūną Jasikevičių, kuris buvo tikras žvėris būdamas žaidėju, rungtyniavo NBA, o dabar sėkmingai treniruoja Eurolygos klubą. Taip pat žinau Norbertą Gigą, jis pasižymi įspūdingu šuoliu. Kol kas tiek, bet aš vis dar mokausi (šypsosi).

– Kokius matote panašumus ir skirtumus tarp JAV ir Lietuvos krepšinio mokyklų?

– Krepšinis yra universalus, todėl yra daug panašumų. Ryškiausias skirtumas tas, kad amerikiečiai daugiau ir galbūt geriau žaidžia „1 prieš 1“. Tačiau tie skirtumai tikrai nėra didžiuliai, ypač kalbant apie jaunimą, su kuriuo ir dirbu.

DSC04076

– Ką Lietuvoje spėjote nuveikti laisvu metu?

– Buvau prie Baltijos jūros. Tai buvo maloni, linksma patirtis. Ten labai gražu. Alantoje man patinka, nes esame apsupti gamtos ir galime susitelkti į krepšinį. Šalia yra parduotuvė, tad galiu išbandyti ir atrasti lietuvišką maistą. Taip pat šiek tiek mokausi lietuvių kalbos, jau moku tokius žodžius kaip „labas rytas“, „ačiū“, „dešimt“. Noriu tapt artimesnis lietuviams. Dieną praleidau Vilniuje. Tai labai gražus miestas, pilnas gyvybės. Man patinka čia vyraujanti kultūra, mane čia priėmė kaip savą ir tuo labai džiaugiuosi.

– Ką manote apie laisvųjų agentų vasarą NBA lygoje?

– Žmogau, aš negaliu sulaukti naujo NBA sezono! Vakarinė pakrantė bus išprotėjusi. Los Andželas bus išprotėjęs dėl Kawhi Leonardo, Paulo George‘o, LeBrono Jameso, Anthony Daviso, DeMarcuso Cousinso. Matote, aš esu LeBrono gerbėjas, todėl tai labai intriguoja. Visa lyga bus tiesiog magiška, ne tik Vakarai. Rytuose turėsime Bruklino „Nets“ su Kyrie Irvingu ir Kevinu Durantu. Nors jis dėl traumos praleis sezoną, mūsų laukia labai daug smagių reikalų (šypsosi).   

– Už gero mėnesio mūsų laukia pasaulio krepšinio čempionatas. Kaip vertinate JAV ir Lietuvos rinktinių galimybes?

– Žinau, kad mūsų rinktinė turėtų būti pakankamai gera ir turėti daug talentingo jaunimo. Žinoma, tikiuosi, kad JAV laimės čempionatą. Žinau, kad Lietuva FIBA reitinge yra viena iš geriausių komandų ir tai tęsiasi jau ilgus metus. Jaučiuosi artimas jūsų šaliai, todėl norėčiau, kad jums taip pat pasisektų ir ji nužygiuotų kuo toliau. Galbūt susitiksime finale (šypsosi).

– Kokią žinutę norite palikti jauniesiems Lietuvos krepšininkams?

– Visiems čia sakau tą patį dalyką. Kiekvienas atvykdamas į stovyklą turi savo konkrečių tikslų. Mano moto – atrakinti ir išlaisvinti tuos tikslus. Jeigu sunkiai dirbsi, tapsi geriausia savo įmanoma versija. Kad ir ką darytumėte gyvenime, nepasiduokite, būkite susikoncentravę ties savo tikslais, išlaikykite energiją, veržlumą, būkite atkaklūs. Nevenkite kartoti tų pačių dalykų daug kartų, nes kartojimas suteikia pasitikėjimą savimi ir komfortabilumą aikštėje. Mūsų riba – tik dangus. Išlaisvinkime tai, ką turime viduje.    

Naujienų sąrašas