Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

SKM auklėtinis Jakučionis – apie debiutą NKL ir įspūdingą trigubą dublį

2021 02 23 skm.lt
K. Jakučionis spėjo debiutuoti ir NKL
Nuotr. autorius: E. Petriko nuotr.

Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) auklėtinis Kasparas Jakučionis šį sezoną prisimins ilgai, nepaisant to, kad krepšinio jame – ne tiek ir daug.

14-metis 187 cm ūgio įžaidėjas gruodžio pradžioje papildė Vilniaus „Perlo Energijos“ gretas ir tapo jauniausiu Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) žaidėju.

„Dėl koronaviruso SKM nutraukė visas treniruotes sporto salėje – tuomet „Ryto“ vadovybė parodė dėmesį. Klubo vadovas su „Perlo Energijos“ vyr. treneriu pasiūlė prisijungti prie komandos treniruočių proceso. Kadangi „Perlas Energija“ kaip aukšto meistriškumo komanda sportavo įprastu, reguliariu grafiku, iš karto sutikau ir dėl to labai džiaugiuosi. Esu dėkingas „Ryto“ administracijai už suteiktą galimybę“, – bendraudamas su skm.lt sakė mokyklos auklėtinis K. Jakučionis. 

NKL K. Jakučionis spėjo sužaisti vienerias rungtynes – per 12 minučių pelnė du taškus.

„Susidūriau su didesne jėga, didesniais greičiais, intensyvumu. Varžovai gerokai aukštesni, fiziškai stipresni, bet prie visko priprantama. Supratau, kad norint pilnavertiškai žaisti šioje lygoje, reikia dar daug dirbti. Pati lyga yra aukšto meistriškumo, joje žaidžia daug individualiai stiprių žaidėjų“, – patirtį įvertino jis. 

Nors NKL pasirodė tik kartą, K. Jakučionis patirties gavo pakankmai vien iš treniruočių su žymiai vyresniais kolegomis: „Kolektyvas draugiškas, priėmė geranoriškai. „Perlo Energijos“ treniruočių procesas buvo kur kas intensyvesnis – treniruočių trukme bei kiekiu. Daugiau fiziškumo, atletiškumo. Susipažinau su varžybų analizės sistema – buvo įdomi ir naudinga patirtis“.

Krepšininkas nesureikšmina paties fakto, kad tapo jauniausiu NKL žaidėju šį sezoną.

„Smagu buvo pabandyti, įdomi patirtis, pirma pažintis su vyrų krepšiniu. O ar tai ką nors reiškia – manau ne. Tik tai, kad į mano istoriją įrašyta, kad 14-os metų debiutavau NKL, taip pat didelį trenerių pasitikėjimą manimi. Aš suprantu, kad aš dar per jaunas tam, bet tai savotiškas mano darbo įvertinimas“, – teigė jis. 

K. Jakučionis galės prisiminti ne tik tai – nors Moksleivių krepšinio lygos (MKL) sezonas buvo sustabdytas dar lapkritį ir su SKM komandomis jis spėjo pasirodyti tik dvejose rungtynėse, vienas iš tų pasirodymų įsimins ilgam.

U15 čempionato rungtynėse keturiolikmetis Sostinės KM „Tigrų“ komandai surinko įspūdingą trigubą dublį – 25 taškai, 18 atkovotų kamuolių, 17 rezultatyvių perdavimų ir 55 naudingumo balai.

Minėtose rungtynėse „Tigrai“ 118:75 nušlavė Vilniaus KM I-„Rytas“ ekipą. Visa varžovų komanda surinko 70 naudingumo balų – vos 15 daugiau už vieną K. Jakučionį.

„Malonu prisiminti šias rungtynes ne tik dėl to, kad jos buvo vienintelės U15 čempionate šį sezoną, bet ir dėl gero asmeninio pasirodymo. Sužaidėme taip, kaip leido varžovas, o jis leido mums daug. Nors tai tikrai stiprus varžovas – atkrintamųjų komanda – bet šį kartą mes buvome gerokai pranašesni. 

Kas lėmė tokį mano pasirodymą? Manau, keletas dalykų – pirmiausiai intensyvus darbas vasarą, rudenį buvau geros fizinės formos. Antra, tai bendras komandinis darbas, didelis komandos draugų indėlis. Be jų pagalbos nebūtų ir mano tokio pasirodymo. Taip pat pasitikėjimas savo jėgomis ir pastangos aikštėje. Skaičių prasme tikrai šias rungtynes galima būtų pavadinti vienomis iš asmeniškai įspūdingiausių“, – prisiminė K. Jakučionis.

Sėkmingai jaunasis krepšininkas pasirodė ir vienintelėse žaistose U16 čempionato rungtynėse – pergalingame mače Sostinės KM I-„Drakonų“ komandai jis pelnė 12 taškų, atkovojo 11 ir perėmė 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 27 naudingumo balus.

„Sustabdžius sezoną buvo labai gaila, nes pradžia buvo labai daug žadanti. Buvau tikrai gerai pasiruošęs sezonui. Sustabdžius treniruočių procesą, teko imtis netradicinių būdų, ieškoti kaip išlaikyti fizinę formą. Tai buvo ir nuotolinės treniruotės su komanda ir asmeninis darbas tiek namie, tiek lauke“, – neslėpė SKM auklėtinis.

K. Jakučionis tik šį sezoną pradėjo rungtyniauti įžaidėjo pozicijoje – ateityje jis save mato tiek „pirmu“, tiek „antru“ numeriu aikštėje. 

Tad nenuostabu, kad bando lygiuotis į šias dvi pozicijas puikiai suderinantį slovėnų vunderkindą Luką Dončičių.

„Krepšininko idealas turbūt būtų L. Dončičius, o kiti mėgstamiausi žaidėjai, kuriais žaviuosi –  LeBronas Jamesas, Giannis Antetokounmpo, Damianas Lillardas ir Ja Morantas“, – įvardijo K. Jakučionis.

Naujienų sąrašas