Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Tarpušvenčio metu – du medalių komplektai

2019 12 30 Erikas Petrikas/SKM.LT
„SKM Tigrai ‘10“ tapo Stonkus CUP čempionais
Nuotr. autorius: Stonkus CUP

Kalėdinis laikotarpis greitai pasibaigė, o tai reiškia, jog po truputį reikia grįžti į krepšinio ritmą. Paskutinėmis gruodžio mėnesio dienomis keturios Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) ekipos dalyvavo turnyruose, kur pasisėmė nemažai naudingos patirties bei iškovojo du medalių komplektus.

„SKM Tigrai ‘10“ (treneris Algirdas Milonas) (U10 amžiaus grupė)

„Tigrų“ ekipa dalyvavo Stonkus CUP turnyre, kur savo amžiaus grupėje iškovojo pirmąją vietą. Didžiausią pasipriešinimą vilniečiams sukėlė pajūrio krepšininkai, su kuriais teko kovoti ypač įnirtingai. Į simbolinį turnyro penketuką pateko Elijus Juška, o geriausio trenerio prizas atiteko A. Milonui.

Turnyro rezultatai:

„SKM Tigrai ‘10“ – „SKM Drakonai“ (53:35),

„SKM Tigrai ‘10“ – Kauno KA „Snaiperis-I raudonieji“ (62:15),

„SKM Tigrai ‘10“ – Kauno KA „Snaiperis-II geltonieji“ (65:5),

„SKM Tigrai ‘10“ – V. Knašiaus KM (45:34) (RUNGTYNIŲ GALERIJA),

Didysis finalas „SKM Tigrai ‘10“ – V. Knašiaus KM (42:36).

Taure

„Mūsų grupėje buvo tik penkios komandos, trys komandos buvo kiek žemesnio lygio, o mūsų ir V. Knašiaus ekipos buvo stiprios. Su klaipėdiečiais žaidėme du kartus – pirmą kartą laimėjome rezultatu (45:34), o antrąkart žaidėme su Klaipėdos ekipa finale, kadangi nebuvo jokių atkrintamųjų, o finalą žaidė pirmą ir antrą vietą grupėje užėmusios ekipos. Klaipėdos ekipa yra labai graži komanda – iki šiol jie buvo laimėję kone viską, kas yra įmanoma.

Šis turnyras pirmąkart mums davė lygiavertį varžovą – pirmąkart susitikome su tokia komanda, su kuria reikėjo labai stipriai sukovoti. Buvo ir nervinė įtampa, kai kurie varžovai buvo gerokai aukštesni ir gerai žaidžiantys. Finale po pirmojo kėlinio pralaiminėjome, reikėjo įsivažiuoti į savo roges. Vaikinams aš sakiau, jog pirmąkart yra lengviau laimėti, nei antrą. Antrajame kėlinyje perėmėme kontrolę ir galų gale pavyko laimėti. Reikėjo įvertinti, jog žaidžiame it moksleivių čempionate dėl aukščiausių vietų. Manau, kad ateityje šio turnyro finalininkės bus moksleivių krepšinio lygos ketveriukės ekipos.

Tolimais metimais mes nepiktnaudžiaujame, nes nesame dar tie, kurie gali gerai pataikyti. Pirmosiomis turnyro dienomis buvo ir neteisingų sprendimų, tačiau finale sprendimai buvo kur kas geresni. Gynyboje padarėme tai, ką galėjome. Labai gerai pavyko išnaudoti greitąjį puolimą – mūsų komanda yra labai gerai pasirengusi fiziškai. Vis dėlto klaipėdiečiai nuo mūsų labai nedaug atsilieka.

Smagiausia tai, jog turėjome žiauriai gerą palaikymą iš savo sirgalių. Į finalą buvo atvažiavę visų vaikų tėveliai. Palaikymas buvo labai didelis. Aš esu labai dėkingas už tai. Galbūt vaikai dėl to šiek tiek papildomai jaudinosi, bet galų gale palaikymas davė didžiulę naudą. Komandos bendruomeniškumas yra išaugęs. Tiek turnyrą, tiek vaikinų pasirodymą vertinu labai gerai“, – mintimis apie turnyrą dalinosi geriausias Stonkus CUP treneris A. Milonas.

SKM Tigrai

„SKM-III“ (treneris Antanas Gliožeris) (U13 amžiaus grupė)

Jaunieji SKM krepšininkai keliavo į tolimąją Kretingą, kur dalyvavo „Kalėdinio krepšinio – 2019“ turnyre. Po įtemptų dvikovų vilniečiams namo pavyko parsivežti garbingos trečiosios vietos medalius. Turnyro snaiperio titulą laimėjo Matas Kučinskas, o įgūdžių rungtį laimėti pavyko Rokui Skarulskiui. Naudingiausi turnyro žaidėjai komandoje – M. Kučinskas, Tauras Vaštakas ir Danielius Riuka.

Turnyro rezultatai:

„SKM-III“ – Mažeikių SM (41:65),

„SKM-III“ – V. Knašiaus KM (50:57),

„SKM-III“ – Plungės SRC (57:38),

„SKM-III“ – Kretingos SM (48:39).

 „Pirmąsias rungtynes pralaimėjome prieš Mažeikius, o po to paaiškėjo, kad jie laimėjo turnyrą. Antrąjį mačą pralaimėjome 50:57 prieš V. Knašiaus ekipą, o tada laimėjome prieš Plungę ir šeimininkus – Kretingos krepšininkus. Kova su kretingiškiais buvo dėl trečios vietos. Turnyro nauda buvo nemaža, prieš Mažeikių milžinus kovoti buvo be galo sunku, nes turėjo smarkų ūgio pranašumą. Geras rungtynes turėjome prieš Kretingą ir V. Knašiaus ekipas, nes kova vyko apylygiai. Tai buvo pirmasis komandos turnyras. Pamatėme kitą Lietuvos pusę. Apsišaudėme su žemaičiais. Pamatėme ir bene vieną geriausių 2007 kartos žaidėjų“, – įspūdžiais pasidalino A. Gliožeris.

80762396 1033016437065960 7734094751191793664 n

„SKM Drakonai ‘10“ (treneris Karolis Čyžius ir Mantas Ambraška) (U10 amžiaus grupė)

Dar viena Stonkus CUP turnyro dalyvė. Šiai ekipai sekėsi kiek sunkiau nei A. Milono kariaunai, tačiau šis turnyras „Drakonams“ buvo pilnas naujų ir gerų patirčių. Vilniečiams pavyko iškovoti vieną pergalę, tačiau pagrindinis šio turnyro akcentas buvo kaupti vaikinų patirtį.

Be to, šiame turnyre vyriausioje „Drakonų“ trenerio kėdėje teko būti tiek Karoliui Čyžiui, tiek Mantui Ambraškai. Taip įvyko todėl, nes K. Čyžius buvo treneris ir U15 „Talentų kartos“ projekte.

Turnyro rezultatai:

„SKM Drakonai ‘10“ – „SKM Tigrai ‘10“ (35:53),

„SKM Drakonai ‘10“ – KM „Snaiperis-II Geltonieji“ (46:32),

„SKM Drakonai ‘10“ – KM „Snaiperis-I Raudonieji“ (18:39) (RUNGTYNIŲ GALERIJA),

„SKM Drakonai ‘10“ – V. Knašiaus KM (32:51) (RUNGTYNIŲ GALERIJA),

„SKM Drakonai ‘10“ – KM „Snaiperis-I Raudonieji“ (18:39).

„Pats turnyras praėjo gerai – vaikams tai buvo nauja patirtis. Tai buvo pirmas „Drakonų“ turnyras. Teko pagyventi ir pažaisti dar nematytoje aplinkoje. Turnyre teko patirti ir įtampos, ir jaudulio, kai žaidi ne tik dėl pergalės, bet ir pilnoje Lietuvos sporto universiteto (LSU) salėje. Finalines kovas dėl 1 ir 3 vietų stebėjo keli šimtai žmonių. Buvo be galo gražus ir bendruomeniškas palaikymas, kai daugelyje rungtynių „Tigrai“ palaikė „Drakonus“, o „Drakonai“ palaikė „Tigrus“. Labai didelis ačiū už palaikymą ir tėveliams.

Turnyro esmė ir pagrindinis akcentas – kaupti vaikams patirtį žaidžiant prieš kitas komandas, jog visi įgautų patirties žaisdami penki prieš penkis. Turnyre pamatėme mūsų pliusus ir minusus.

Turnyro lygis tikrai tenkino, nors buvo visko – ir pergalių, ir pralaimėjimų. Pamatėme kaip atrodo ir žaidžia kitos to pačio amžiaus komandos. Kauno ir Klaipėdos komandos penki prieš penkis žaidžia nuo pirmos klasės, o mes dar tik pradedame dėti akcentus ir bandyti žaisti penki prieš penkis.

Viską įvertinus – keltus tikslus sau įgyvendinome ir dirbsime toliau. Be to, treniruotėse žaisti yra viena, o išvažiuoti ir žaisti kelias rungtynes per dieną su tam tikromis pertraukomis yra kita. Visa nauja patirtis bus naudinga vaikams ateityje. Po turnyro analizuojame kaip žaidėme ir kitose rungtynėse stengiamės nekartoti tų pačių klaidų. Naujas procesas, nauja patirtis. Vaikams tai pamokos ateičiai. Grįžtame namo su geromis emocijomis ir nuotaikomis“, – pasakojo tiek vyriausiojo, tiek asistento kėdėje šiame turnyre buvęs M. Ambraška.

SKM Drakonai

„SKM Smaugliai ’11“ (treneris Paulius Kamarauskas) (U9 amžiaus grupė)

Paskutinioji Stonkus CUP dalyvė – jauniausioji SKM ekipa. Tai buvo taip pat pirmasis šios ekipos turnyras, kuriame pagrindinis tikslas – kaupti vertingą patirtį ateities kovoms. Naudingiausiuoju komandos žaidėju buvo paskelbtas Edvinas Jarašūnas.

Turnyro rezultatai:

„SKM Smaugliai“ – KA „Snaiperis-Geltonieji“ (25:33),

„SKM Smaugliai“  Klaipėdos KM (21:29) (RUNGTYNIŲ GALERIJA),

„SKM Smaugliai“  KA „Snaiperis-Raudonieji“ (24:26),

„SKM Smaugliai“  V. Knašiaus KM (23:54),

„SKM Smaugliai“  Klaipėdos KM (18:20).

„Turnyras buvo labai įdomus ir naudingas, sužaidėme net penkerias rungtynes su komandomis iš Kauno ir Klaipėdos. Nors rezultatu pergalių iškovoti nepavyko, manau, kad laimėjome labai daug, nes „Smaugliams“ tai buvo pirmasis tokio pobūdžio turnyras, todėl įgijome labai daug patirties tiek aikštelėje, tiek už jos ribų.

Turnyrą vertinu puikiai, manau, kad visi vaikai paaugo kaip krepšininkai ir kaip žmonės, o visi kartu paaugome kaip komanda. Kiek teko girdėti iš vaikų, jiems, žinoma, liūdna dėl pralaimėjimų, bet visi labai laimingi, nes net tris dienas praleido su draugais ir daug rungtyniavo, o dabar visi dar labiau laukia SKM VitirON KIDS čempionato. Sekmadienį žaidėme su Klaipėda ir tie, kurie laimėjo, žaidžia dėl trečios vietos. Pas mus net trys žaidėjai nežaidė, nes arba virusą pasigavo, arba apsinuodijo maistu“, – pasakojo komandos galva P. Kamarauskas.

SKM Smaugliai

Naujienų sąrašas