Trys SKM auklėtiniai prisidėjo prie U-16 rinktinės žygio į pasaulio čempionatą

2021 08 24 SKM.lt
Rungtynių akimirka
Nuotr. autorius: FIBA

Makedonijoje finišavo FIBA Challenger turnyras, kuriame Remigijaus Bardausko treniruojama Lietuvos šešiolikmečių vaikinų rinktinė iškovojo sidabro medalius. Nors finalą ir pralaimėjo, bet Lietuvos rinktinė iškovojo svarbiausią pergalę – bilietą į pasaulio čempionatą. Prie šio žygio prisidėjo ir trys Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) auklėtiniai.

Turnyro finale lietuviai 57:51 (15:2, 14:21, 13:6, 15:22) po dramatiškos kovos nusileido Prancūzijai. Vis dėlto, būtent patekimas į finalą garantavo Lietuvai vietą 2022 m. U17 pasaulio krepšinio čempionate.

Viso turnyro metu Lietuvos rinktinei padėjo trys SKM šeimos nariai: Nojus Kuleiša, Danas Kazakevičius ir Ernestas Matulevič. Trenerių štabe darbavosi ir du SKM treneriai: Karolis Čyžius bei Ignas Pagalys.

Finalo rungtynėse labiausiai išsiskyrė E. Matulevič. Nerezultatyviame mače aukštaūgis per 24 minutes pelnė 5 taškus ir surinko 8 naudingumo balus.

Tiesa, kur kas įspūdingiau E. Matulevič žaidė pusfinalyje. Jis tapo naudingiausiu rinktinės žaidėju ir dvikovoje prieš bendraamžius iš Rusijos pelnė 19 taškų, taip užfiksuodamas 28 naudingumo balų vidurkį.

D. Kazakevičius finale per nepilnas penkias minutes surinko 4 taškus ir tiek pat naudingumo balų, o N. Kulieša finale taškų nepelnė. Vis dėlto, būtent N. Kuleiša buvo vienas naudingiausių rinktinės žaidėjų pirmosiose turnyro rungtynėse, kai į Rusijos rinktinės krepšį įmetė aštuonis taškus.

FIBA Challenger turnyras šiemet dėl koronaviruso pandemijos tapo neoficialiu Europos čempionatu. Viso keturiuose skirtinguose Europos miestuose tarpusavyje grūmėsi 31 rinktinė.