Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Nuostabia darbo etika pasižymintis G. Alisas – „Sportpoint MVP“

2020 02 05 Balys Šmigelskas/SKM.LT

Naudingiausiu „Sportpoint MVP“ žaidėju sausio mėnesį Sostinės krepšinio mokykloje (SKM) tapo Gediminas Alisas. 

16-metis puolėjas buvo nesustabdomas Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) U16 ir U17 čempionatuose bei kartu su Lietuvos jaunučių rinktine solidžiai pasirodė turnyre Turkijoje.

194 cm ūgio G. Alisas U17 čempionate, kuriame gina „SKM-I Warranty Expert“ garbę (treneris Mindaugas Noreika), sausį sužaidė 3 rungtynes, per kurias vidutiniškai pelnydavo po 19,3 taško, atkovodavo 7,6 kamuolio, perimdavo po 1,6 kamuolio ir fiksavo 25,3 naudingumo balų vidurkį (5 rezultatas čempionate).

U16 čempionate, atstovaudamas „SKM-I EMSI Goriloms“ (treneris Algirdas Milonas), krepšininkas sužaidė tik vienerias rungtynes, tačiau tai padarė įspūdingu stiliumi. Rungtynėse su Alytaus sporto rekreacijos centro (ASRC) krepšininkais G. Alisas pelnė 31 tašką, atkovojo 14 kamuolių ir surinko 40 naudingumo balų (pirmas rezultatas čempionate).

„Jis visada rodė gerą žaidimą. Dabar galbūt prie tokio gero rezultato prisidėjo tai, kad pastaruoju metu negalėjo žaisti Augustinas Kiudulas ir Gytis Valickas, todėl Gediminui teko didesnis krūvis ir daugiau galimybių. Jis visada buvo fizinio krepšinio mėgėjas, bet mano noras, ypač puolime, visada buvo ir yra jį stumti toliau nuo krepšio, kad jis taptų perimetro žaidėju. Jo žaidimo braižas keičiasi, nes keičiasi ir varžovų ūgiai. Dabar jis yra trečios, gal net ir antros pozicijos ūgio žaidėjas. Džiugu, kad šiai dienai turime įvairesnių jo žaidimo epizodų. Jam aktualu tobulėti trečioje–antroje pozicijoje ir jis tai daro. Norisi, kad jis perimetre žaistų dar daugiau, – sako treneris Mindaugas Noreika. – Kalbant bendrai, jo rezultatai puikūs, darbo etika – nuostabi. Jis yra komandai atsidavęs žaidėjas, įdedantis daug darbo, stengiasi ir nepraleidžia treniruočių. Šioje vietoje jis tikrai yra pavyzdinis komandos draugas, nepiktnaudžiaujantis savo veiksmais ir vis tiek sugebantis fiksuoti puikią statistiką. Jis kantriai laukia savo situacijų, jas išnaudoja ir tuo mėgaujasi. Aš, kaip treneris, labiausiai norėčiau, kad Gediminas savo arsenale dar daugiau naudotų žaidimą perimetre.“

2019 05 12 EK5 6606

Praėjusią savaitę naudingiausias SKM krepšininkas kartu su Lietuvos 16-mečių rinktine dalyvavo turnyre Turkijoje, kur per 6 rungtynes iškovojo 4 pergales. Rungtynėse prieš metais jaunesnius Turkijos krepšininkus G. Alisas pelnė net 26 taškus. Šis turnyras – vienas iš pasiruošimo etapų, skirtų artėjančią vasarą Rusijoje vyksiančiam Europos jaunučių čempionatui.

Įdomu tai, kad G. Alisas nuolat patekdavo į simbolinius žaidėjų penketukus, bet naudingiausio žaidėjo trofėjų iškovoja pirmą kartą nuo 2017 m. spalio, kuomet atitinkamai 2004 ir 2003 m. gimimo vaikinų čempionatuose fiksavo 26 ir 14 naud. bal. vidurkį.

Pirmą kartą naudingiausiu žaidėju Gediminas tapo dar 2016 m., kuomet lapkritį atstovaudamas „SKM-I EMSI Goriloms“ fiksavo 32 naud. balų vidurkį.

G. Alisas jau žino, ką reiškia treniruotės su Vilniaus „Rytu“ ir Raseinių „Rasais“. Tapdamas naudingiausiu mėnesio žaidėju Gediminas užsitarnavo progą padirbėti su pagrindine „Ryto“ komanda, kuriai 2017–2018 m. sezone vadovavo Rimas Kurtinaitis. Raseinių klubo treniruotėje 2016–2017 m. sezone jam patarimus žarstė Aurimas Jasilionis ir R. Kurtinaičio sūnus Giedrius. R. Kurtinaitis ir A. Jasilionis šiuo metu darbuojasi Eurolygoje, kur muštruoja Maskvos srities „Chimki“ žaidėjus.

SKM krepšininkas artėjantį pavasarį vėl užsivilks „Ryto“ marškinėlius. Reprezentacinio Lietuvos sostinės klubo treniruotėje šįkart jis vykdys trenerio Dainiaus Adomaičio nurodymus.

G. Alisui taip pat atitenka Sportpoint.lt 100 eurų kuponas ir specialiai jam sukurta SportCup.lt statulėlė.

2019 05 12 EK5 6920

Kiti į simbolinį penketą patekę SKM krepšininkai taip pat apdovanojami SKM partnerių įsteigtais prizais. Kasparui Jakučioniui („SKM-II Nuklonas, treneris Arvydas Menkevičius) atitenka AUGA kuprinė ir pieno kokteilių rinkinys. Sveikuoliškų pieno kokteilių rinkiniai taip pat atitenka Edvinui Volodkovičiui („SKM-I“, treneris Tomas Purlys), Justui Šukiui („SKM-I Drakonai“, treneris Karolis Čyžius) ir Jegorui Milovanovui („SKM-I Travel team”, treneris Tomas Urbelionis).

SKM A diviziono simbolinis penketas renkamas atsižvelgiant į krepšininkų bei komandų pasiekimus, trenerių rekomendacijas. Į penketą siekiama įtraukti kuo daugiau amžiaus grupių atstovų, tačiau jame gali būti iki 2 to paties amžiaus grupės krepšininkų.

Naudingiausią krepšininką renka speciali 5 asmenų SKM komisija, kurią sudaro mokyklos vadovai, treneriai ir komunikacijos atstovai. Šįkart G. Alisui atiteko visų 5 komisijos narių balsai.

2019–2020 m. SKM renka geriausius mėnesio krepšininkus MKL A ir B divizionuose bei vidiniame „SKM–VitirON KIDS“ čempionate. Šį sezoną kas mėnesį taip pat pagerbiami ir geriausi mokyklos treneriai.

Įdomūs faktai apie G. Alisą, kurių galbūt nežinojote

5 kartus MKL čempionas

U14, U15 Lietuvos rinktinės narys

Kandidatas su Lietuvos jaunučių rinktine žaisti Europos U16 čempionate

Naudingiausiu SKM mėnesio žaidėju tampa trečią kartą per pastaruosius 4 sezonus

Daugkartinis MKL Žvaigždžių dienos dalyvis

SKM auklėtinis nuo 2010 m.

rsz 2019 05 12 ek5 6634

2020 m. sausio mėnesio MKL A diviziono Sportpoint MVP ir simbolinis penketas

U13: JEGORAS MILOVANOVAS (3/0, 25,33 naud.bal., pirmas rodiklis čempionate, „SKM-I Travel team“, treneris Tomas Urbelionis).

U14: KASPARAS JAKUČIONIS (3/0, 30,33 naud. bal., antras rodiklis čempionate, „SKM-II Nuklonas“, treneri Arvydas Menkevičius).

U15: JUSTAS ŠUKYS (3/0, 17 naud. bal., 10 rodiklis čempionate, „SKM-I Drakonai“, treneris Karolis Čyžius).

U17: GEDIMINAS ALISAS (3/0, 25,33 naud. bal., 5 rodiklis čempionate, „SKM-I Warranty Expert“, treneris Mindaugas Noreika. U16: 1/0, 40 naud. bal., 1 rodiklis čempionate, „SKM-I EMSI Gorilos“, treneris Algirdas Milonas.

U18: EDVINAS VOLODKOVIČ (4/0), 14,50 naud. bal., 25 rodiklis čempionate), „SKM-I“, treneris Tomas Purlys.

 

Naujienų sąrašas