Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Kokias kojines rinktis: krepšinio ar medvilnines?

2019 10 14 Sportpoint.lt

Nuotr. autorius: Sportpoint.lt

Nors kažkada krepšininkai į aikštelę bėgdavo su Air Force ar Converse bateliais, šiandien tokių beveik nebepamatysi. Tačiau vis dar dažnai pamirštama žaidžiant krepšinį ne ką mažiau svarbi detalė – krepšinio kojinės ir vis dar sportuojama su medvilninėmis, ar dar blogiau, plonomis sintetinėmis. Dalinamės, kodėl krepšinio kojines rinktis geriau nei medvilnines.

Geriau kvėpuoja bei išlieka sausos. Tie, kurie aikštelėje netaupo jėgų, iš jos išeina šlapi. Skirtingai nei medvilninės kojinės, krepšinio gaminamos iš sintetinių medžiagų (poliesteris, nailonas, elastanas) parduotuvėje tai padeda atpažinti Dri-Fit ženkliukas, jei tai yra Nike arba Jordan kojinės. Šių medžiagų kombinacija padeda kojoms likti sausoms, nes nekaupia prakaito, greičiau jį išgarina ir sumažina nutrynimų pavojų, kurie gali atsirasti dėl šlapios kojinės. O ir kojai gerokai maloniau, kai bateliuose nežliugsi nuo prakaito.

IMG 9191

Maloniai apgaubia ir priglunda. Krepšinio kojinės puikiai prisitaiko prie kiekvieno kojos, nesiraukšlėja ir neslidinėja bate. Svarbu pasirinkti tinkamą dydį, būtinai atkreipti dėmesį aunantis kairė ar dešinė, jos yra pažymėtos R ir L raidėmis bei pasiūtos taip, kad prisitaikytų būtent prie tos kojos, kuriai skirta. Tinkamai pasirinkus tavęs neblaškys jokie papildomi pojūčiai bateliuose ir galėsi skirti visa dėmesį žaidimui.  

Minkštos, kur reikia. Žaidimo metu daug krūvio tenka pėdų priekinei daliai, pirštams bei kulnui. Įprastai, krepšinio kojinės tose vietose yra storiau suaustos, kad apsaugotų nuo nutrynimų. Papildoma kompresija kojinės viršuje padeda sumažinti dažnai krepšininkų jaučiamus arkos skausmus. 

IMG 9194

Ilgaamžiškesnės. Kadangi kojines reikia skalbti po kiekvienos treniruotės, svarbu jų nusidėvėjimas. Kuriant krepšinio kojines apie tai pagalvota, todėl jos taip greit nenusiskalbia ir nepraranda spalvos, kaip pavyzdžiui medvilninės.

Ilgis pagal batelius ar patogumą. Kaip ir bateliai, taip ir krepšinio kojinės būna skirtingų ilgių. Jei batelių modelis aukštesnis – ilgesnės kojinės taip pat bus patogesnės. Galima išskirti 3 ilgius: 
•    Crew ilgio  iki blauzdos.
•    Mid ilgio  šiek tiek aukštesnės nei čiurnos kauliukas.
•    Low ilgio  žemiau už čiurnos kauliuką. 

Sportpoint parduotuvė įsikūrusi J.Jasinskio g. 14A, Vilniuje. SKM auklėtiniams VISADA taikoma 20% nuolaida nuo pradinių kainų, išskyrus Retro batelius, laikrodžius, knygas, Vivo life papildus.

Naujienų sąrašas