Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

SPORTPOINT PATARIA: kaip išsirinkti vaikiškus krepšinio batelius?

2019 08 20 Sportpoint.lt

Nuotr. autorius: Elvis Žaldaris/SKM.LT

Tiek pradedančiam krepšininkui, tiek NBA žvaigždei krepšinio bateliai yra pagrindinis įrankis padedantis atskleisti savo sugebėjimus, išvengti traumų ar diktuoti savitą stilių krepšinio aikštelėje. 

Sportpoint dalinasi 10 patarimų, kurie jaunajam talentui padės išsirinkti krepšinio batelius:

1. Rinkis krepšiniui skirtus batelius. Sportinių batelių pasiūloje galima lengvai pasimesti, tačiau reiktų atminti, kad universalių, viskam tinkančių, batelių nebūna. Pavyzdžiui, bėgimo bateliai visiškai netinka žaisti krepšinį. Jie sukurti judėjimui į priekį ir visiškai neturi šoninių judesių stabilizatorių, kurie labai reikalingi krepšinio aikštelėje. Renkantis batelius svarbu atkreipti dėmesį ar jų šonai ir užkulniai tvirti, koks batelių pado raštas - dažniausiai būna kryptinio protektoriaus. Perkant batelius parduotuvėje, konsultantai turėtų pasakyti, ar tai krepšiniui skirti bateliai.

AN8Z4097

NIKE TEAM HUSTLE QUICK 22

2. Išmatuok pėdos ilgį. Paprasčiausias matavimo būdas - visu svoriu atsistoti ant balto popieriaus lapo, prie pėdos galų statmenai pridėjus rašiklį pažymėti toliausiai nutolusius taškus ir juos pamatuoti su liniuote. Svarbu pamatuoti abi pėdas, nes jos gali skirtis.Tokiu atveju reikia rinktis pagal didesnę pėdą ir prie jos ilgio pridėti nuo 0,5 iki 1 cm. Pavyzdžiui, jei pėdos ilgis 21cm, reiktų rinktis batelius 21.5 arba 22cm. 

Dėmesio! Skirtingų prekės ženklų dydžiai skiriasi (pvz. 38 Nike dydis gali skirtis nuo 38 adidas dydžio). Renkantis dydį, reikia vadovautis individualia dydžių lentele, kuri pateikiama kiekvienos prekės puslapyje.

3. Nepamiršk pėdos pločio. Tinkamam batelių dydžiui įtakos turi ne tik pėdos ilgis, bet ir jos plotis. Turintiems plačią pėdą reiktų ieškoti batelių, kurie tinka plačiai pėdai (tokia informacija nurodyta prekės aprašyme). Kitais atvejais teks rinktis dar didesnius batelius, kad išvengti šoninio spaudimo. Rekomenduotina apsilankyti parduotuvėje ir prieš perkant pasimatuoti batelius. 

Krepšinyje daug šoninių judesių, todėl teisingas batelių plotis labai svarbu. Per plačiuose bateliuose pėda gali slidinėti ir padidinti traumų riziką, kojų nutrynimą ir diskomfortą žaidimo metu.

AN8Z4115

ADIDAS OWN THE GAME WIDE 

4. Ar galima pirkti bateliuis „ant išaugimo”? Pėdos greitai auga, tačiau taupyti perkant didesnius batelius rizikinga. Krepšinis yra labai dinamiškas sportas ir staigiai kreičiant judėjimo kryptį bateliams tenka didelės apkrovos. Per dideliuose bateliuose pėda slidinėja, dėl to išauga traumų rizika ir nutrynimų tikimybė. Rekomenduojame pirkti batelius, kuriuos apsiavus nuo ilgiausio piršto iki batelių priekio būtų ne daugiau nei 1 cm laisvos vietos. Taip pat svarbu įsitikinti ar stabiliai laikosi čiurna, ar nesmukčioja užkulnis, ar jaunajam krepšininkui patogu.

5. Aukšti ar žemi? Dažnas klausimas, tačiau ne toks svarbus, kaip gali pasirodyti. Svarbiausia apsaugoti achilo sritį ir „užrakinti” kulną, o tai nuo batelių aukščio nepriklauso. Apie aukšto auliuko batelius vertėtų susimąstyti, jei jaunasis krepšininkas turi viršsvorio ar problemų su čiurnomis. Žemo auliuko bateliai bus lengvesni ir leis čiurnai judėti laisviau, kas kartu ją stiprins.

6. Batelių suvarstymas. Beveik visi vaikiški krepšinio bateliai užrišami batraiščiais, todėl jauniausiems krepšininkams dažnai yra galvosūkis. Tokiu atveju reiktų ieškoti batelių, kurie fiksuojami juostelėmis su lipdukais.  Galimas variantas raišteliai + juostelė su lipduku, kuri paslepia raištelius ir neleidžia jiems atsirišti sporto metu.

AN8Z4189

Donovan Mitchell vardiniai bateliai ADIDAS MARVEL D.O.N ISSUE #1 STEALTH SPIDER-MAN

7. Pigūs ar brangūs? Vaikiškų batelių kainos svyruoja nuo 30 iki 150 eurų ar net daugiau. Toks didelis atotrūkis dažniausiai atsiranda lyginant įprastus batelius su NBA superžvaigždžių vardiniais krepšinio bateliais. Pastarieji išsiskiria savo dizainu, o jų gamybai naudojamos tos pačios medžiagos kaip ir suaugusiųjų bateliuose, kurie turi atlaikyti gerokai didesnes apkrovas. Nepaisant didelio kainų atotrūkio ir vieni, ir kiti puikiai atliks savo funkciją, svarbiausia surasti savo batelius, kurie labiausiai atitiktų pėdos formą.

AN8Z4185

Kyrie Irvingo NIKE KYRIE 5 TACO (GS) 

8. Nesirink dėvėtų batelių. Gerokai mažesnė dėvėtų batelių kaina dažnai sužavi, tačiau kartu ir slepia savo praeitį. Gali būti, kad batelius dėvėjo pilnapadis vaikas ir juos išmynė pagal savo pėdos formą, kuri visiškai netinkama kitam vaikui ir gali deformuoti pėdas, kai jos dar tik formuojasi.

9. Nepamiršk kojinių! Krepšinio kojinės yra storesnės, su paminkštinimais vietose, kurioms tenka didžiausia apkrova. Kojinių suaudimas padeda pėdai geriau sukibti batelio viduje. Jų gamybai naudojamos sintetinės medžiagos, kurios greičiau garina prakaitą bei užtikrina ilgaamžiškumą. 

Dėmesio! Renkantis batelius juos matuotis reikėtų su kojinėmis, kurios bus avimos sportuojant.

AN8Z4274

Westbrook vardiniai bateliai JORDAN WHY NOT ZER0.2 OKC HOME

10. Patarimų patarimas! Jei yra galimybė – būtinai matuokis. Išbandyk keletą modelių, pabėgiok po parduotuvę ir įsitikink, kas yra patogu. 

Įsigijus batelius internetu, būtinai išbandyk juos namie, jog įsitikintum ar patogūs. Kiekviena internetinė parduotuvė priims batelius atgal, jei jie nebus dėvėti.

Jei turi daugiau klausimų – juos mielai atsakys Sportpoint konsultantai. Sportpoint parduotuvėje SKM auklėtiniams visuomet taikoma 20% nuolaida visoms prekėms (išskyrus laikrodžius, knygas, papildus ir retro batelius).

Sportpoint parduotuvė įsikūrusi J. Jasinskio g. 14A, Vilniuje. Asortimentą gali apžiūrėti ČIA.

AN8Z4146

Giannis Antetokounmpo vardiniai bateliai NIKE ZOOM FREAK 1

Naujienų sąrašas