EYBL bronzą iškovojęs „SKM-I Wienerberger“ treneris M. Noreika: „Pagarba vaikinams, kurie nuoširdžiai kovojo viso čempionato metu“

2024 04 16 Vilius Malyška, SKM savanoris
Iš Varšuvos Mindaugo Noreikos kariauna grįžo su bronziniais medaliais!
Nuotr. autorius: EYBL

Balandžio 13-14 dienomis Varšuvoje vyko finalinis EYBL (angl. Europos jaunimo krepšinio lyga) U15 varžybų etapas. Jame dalyvavo ekipos iš 6 skirtingų Europos šalių miestų: Vilniaus ir Kauno (abu Lietuva), Belgrado (Serbija), Dečyno (Čekija), Rygos (Latvija) Varšuvos (Lenkija). Iš čempionato Mindaugo Noreikos auklėtiniai „SKM-I Wienerberger“ atvyksta iškovoję bronzos medalius!

Finaliniame etape „SKM-I Wienerberger“ 66:55 nugalėjo Rygos atstovus, 79:44 sutriuškino Belgrado ekipą, 70:58 palaužė Dečyno krepšininkus. Vis dėlto pusfinalis buvo pralaimėtas 65:70 šeimininkams, o mažajame finale po atkaklios kovos 79:74 palaužti kauniečiai.

Finaliniame etape „SKM-I Wienerberger“ krepšininkai vidutiniškai pelnydavo po 71,8 taško, o praleisdavo 60,2 taško per rungtynes.

„SKM-I Wienerberger“  rezultatyviausi finalinio etapo žaidėjai buvo  Martynas Suzanovičius (19 taškų), Emilis Gumuliauskas (12 taškų) ir Benas Biržinis (11,8 taško).

Įspūdingai rungtyniavęs Martynas Suzanovičius buvo išrinktas į turnyro geriausiųjų penketuką.

FINALINIO ETAPO STATISTIKA

Vyriausiasis ekipos strategas Mindaugas Noreika pakomentavo čempionatą, sėkmingą trečiojo kėlinio receptą, nesėkmingo pusfinalio priežastis bei charakterio būtinybę krepšinyje.

EYBL čempionate iškovojote trečiąją vietą. Kaip vertinate finalinį varžybų etapą?

Organizuotumą vertinu labai gerai, viskas buvo puikiai. Pats čempionato lygis irgi nėra prastas nors buvo prijungtos kelios komandos iš B diviziono, todėl pirmos dvejos rungtynės išėjo lengvesnės. Iš dalies tai irgi gerai, nes gali žaisti ir žaidėjai, kurie gauna mažiau žaidybinio laiko.

– Pirmosiose trejose rungtynėse trečiąjį kėlinį laimėjote vidutiniu 13,5 taškų skirtumu. Kokios buvo priežastys, kad būtent tada surengdavote spurtą?

Pirmus du kėlinius žaidėme „katės-pelės“ žaidimą, o vėliau nenorėdavome, kad rungtynių likimas spręstųsi paskutiniame kėlinyje. Trečiąjį kėlinį eidavome su stipresne sudėtimi, kad pasidarytumėme saugesnį atstumą ir ketvirtajame kėlinyje pataupyti lyderius, kurių tikėtina, kad prireiks kitose rungtynėse.

– Vis dėlto mačą prieš lenkų ekipą pralaimėjote, o paskutinė rungtynių minutė buvo pralaimėta atkarpa 0:6. Kokie buvo aspektai, kurie neleido išlaikyti minimalios persvaros?

Nuovargis ir pats krepšinis. Buvo, kad kai kur nepasisekė, kai kur pritrūko sėkmės. Visas rungtynes mes atsilikinėjome, nebuvo lengva grįžti. Buvo momentas, kai turėjome -3 ir metėme netaikliai iš po krepšio ir prie to prisidėjo nuovargis. Vis dėlto tai jauni žaidėjai, jiems viskas dar prieš akis. Visa tai jiems bus gera patirtis. Gaila, visada norisi laimėti.

Finalas Jums prasidėjo nesėkmingai. Pirmas kėlinys pralaimėtas 12 taškų skirtumu. Kas leido išlaikyti koncentraciją ir motyvaciją kautis dėl 3 vietos?

Manau, kad vienas iš svarbiausių dalykų, kurio trūksta šiandieniniam jaunimui yra kovingumas. Šio aspekto mūsų komandai tikrai netrūksta ir dėl to ja aš labai didžiuojuosi. Su lenkais turėjome dviženklį atsilikimą, bet išlikome kovoje bei persvėrėme rezultatą, tačiau pritrūko „užsidaryti“ rungtynes. Kitas pavyzdys dėl 3 vietos. Atsilikome, grįžome, persvėrėme rezultatą bei sugebėjome laimėti bronzą. Rungtynės yra labai panašios, bet su skirtinga pabaiga. Pagarba vaikinams, kurie nuoširdžiai kovojo viso čempionato metu.