Sostinės KM I ekipa EYBL ture Krokuvoje liko šešta

2015 10 26 SKM.lt
Sostinės krepšinio mokyklą atstovavo 1999 m. gimusių vaikinų pirmoji komanda.
Nuotr. autorius: S. Čirbos
Lenkijos mieste Krokuvoje spalio 23-25 dienomis vyko U-17 (1999m.) vaikinų 2 diviziono  pirmasis turas. Jame SKM garbę gynė ir pergalių siekė trenerio Arvydo Menkevičiaus auklėtinių Sostinės KM I komanda.

Šiame  ture vilniečiai iš viso sužaidė penkerias rungtynes. Pirmąjį mačą SKM auklėtiniams pavyko pradėti sėkmingai ir EYBL 2015/2016 metų sezonas buvo atidarytas pergale prieš Čekijos ekipą „USK Future stars“. Tačiau toliau vykusiose rungtynėse SKM I ekipai sėkmė nenusišypsojo ir net keturis kartus iš eilės teko pripažinti priešininkų pranašumą.

Pralaimėjimų serija pirmąjį etapą užbaigę krepšininkai savo sąskaitoje turi 6 taškus ir turnyrinėje lentelėje išsirikiavo šeštoje vietoje. Krokuvoje vykusiame ture SKM  vaikinai vidutiniškai per rungtynes pelnydavo 56 taškus, varžovams leisdavo įmesti – 61.

Po turo Sostinės KM I komandos  treneris Arvydas Menkevičius pasidalino savo mintimis ir įžvalgomis apie turnyrą: „Norėjome laimėti kiekvienas rungtynes. Tą padaryti buvome pajėgūs, ką ir parodė pirmosios varžybos, kai sutriuškinome labai pajėgią komandą. Gaila, kad po to teko susidurti su organizatorių problemomis – po varžybų tris valandas laukėme, kol mus pasiims iš salės, o tą patį vakarą vieno taško skirtumu nusileidome šeimininkų komandai. Po šios dienos palūžome psichologiškai ir buvome labai išvargę. Komanda tapo neatpažįstama, nes darėme daug klaidų gynyboje, nebesilaikėme plano. Tačiau pagrindinė nesėkmių priežastis buvo ta, kad visoms turo komandoms labai stipriai nusileidome neturėdami ūgio pranašumo“.

Turo eiga:

Penktadienis, spalio 23 d.

Arvydo Menkevičiaus ekipos pirmasis susitikimas buvo su Čekijos komanda „USK Future stars“. Šiose rungtynėse Sostinės KM I krepšininkai stipriai į priekį išsiveržė antrajame kėlinyje, kurį laimėjo didžiuliu skirtumu 26:2. Po ilgosios pertraukos priešininkams iš Čekijos nepavyko spurtuoti taip, kad panaikintų šį pranašumą ir SKM auklėtiniai šventė pergalę rezultatu 60:39 (11:12; 26:2, 8:9, 15:16).

Geriausiai pirmosiose rungtynėse SKM gretose sužaidė Karolis Meleronka, komandai pelnęs 12 taškų. Artūras Zemlevičius ir Medardas Pauliukėnas pridėjo po 8.

Antrosiose dienos varžybose Sostinės KM I ekipa patyrė apmaudų pralaimėjimą. Ekipa paskutinėmis rungtynių akimirkomis rezultatu 65:66 (24:20, 14:16, 11:14, 16:16) nusileido šeimininkų komandai „KS Cracovia“. Įtemptose varžybose komandą į priekį vedė Žygimantas Sideravičius, į priešininkų krepšį įmetęs 22 taškus. Rytis Žarkauskas ir Erikas Kulikovskis kartu pelnė 14.

Šeštadienis, spalio 24d.

Pirmosios šeštadienio varžybos SKM auklėtinių ekipai buvo nesėkmingos. A.Menkevičiaus komanda nusileido „Tsmoki-Minsk“ krepšininkams rezultatu 65:49 (7:10, 15:19, 19:13, 24:7). Visas rungtynes kelių taškų skirtumu priekyje buvusi SKM I ekipa priešininkams nusileido paskutiniame rungtynių kėlinyje, jį pralaimėjusi 17 taškų skirtumu.

Rungtynėse SKM kariauną į priekį tempė ir vėl  Žygimantas Sideravičius, jo sąskaitoje 18 taškų. Medardas Pauliukėnas komandai pridėjo 14.

Susitikimas su kita Rusijos komanda „Khimki“ A.Menkevičiaus auklėtiniams taip pat nebuvo sėkmingas. Sostinės KM I komanda šias rungtynes pradėjo užtikrintai ir  po pirmosios rungtynių dalies buvo priekyje keleto taškų skirtumu, tačiau SKM komandai viską sugriovė 3 kėlinys, kurį pralaimėjo 13 taškų skirtumu ir sukaupto deficito nepajėgė panaikinti iki varžybų pabaigos. Rusijos krepšininkai pergalę šventė rezultatu 73:59 (11:13, 19:20, 27:14, 16:12).

Geriausiai SKM komandoje sužaidė Ž.Sideravičius, pelnęs 27 taškus.

Sekmadienis, spalio 25d.

Paskutinėse turo varžybose A.Menkevičiaus auklėtiniams nepavyko išbristi iš penktadienio vakarą prasidėjusio pralaimėjimų liūno. SKM I komanda susitikimo metu su Valmieros BSS klubu atsilikinėjo nuo pat pradžios ir nepajėgė persverti rezultato. SKM auklėtiniai pralaimėjimą patyrė rezultatu 47:64 (5:21, 16:17, 18:16, 8:10).

Šiame mače komandą į priekį vedė Žygimantas Sideravičius, jo sąskaitoje 14taškų ir 4 atkovoti kamuoliai.