MKL savaitė. Du pergalingi metimai ir visur spėjęs MVP

2021 05 10 skm.lt
G. Alisas praėjusią savaitę sužaidė trejas rungtynes
Nuotr. autorius: S. Čirbos nuotr.

Praėjusią savaitę Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) komandos sužaidė net 12 rungtynių Moksleivių krepšinio lygoje (MKL) ir pasiekė septynias pergales. Net du mačai baigėsi taikliais mūsų auklėtinių metimais, atnešusiais pergales paskutinėmis sekundėmis.

Kviečiame iš arčiau susipažinti, kaip sekėsi mūsų komandoms.

Dvi iš dviejų. U18 pirmenybėse praėjusią savaitę Mindaugo Noreikos treniruojama Sostinės KM I–„Warranty Expert“ (8-0) įsirašė dar dvi pergales ir toliau išlieka nepralaimėjusi

Pirmose savaitės rungtynėse 91:80 įveikta Šiaulių KA „Saulė“-SG (2-6) – mūsiškiai nė karto neatsiliko, o vienu metu varžovus triuškino 22 taškų skirtumu.

Antrose rungtynėse pasiektas saldus laimėjimas prieš principinius varžovus – išvykoje 74:68 nugalėta Vilniaus KM I–„Rytas“ (7-2). „Warranty Expert“ pirmavo beveik viso mačo metu, bet varžovai atkūrė intrigą paskutinę minutę, kai priartėjo 68:70. Tada Lukas Pivoriūnas ir Gediminas Alisas pataikė po dvitaškį ir įtvirtino pergalę.

Nutrūko. Pirmą pralaimėjimą U17 čempionate patyrė Sostinės KM I–„EMSI Gorilos“ (7-1). Algirdo Milono treniruojama komanda 59:86 nusileido V.Knašiaus KM I–„Jumex“ (5-3).

Trečiame kėlinyje atitrūkę varžovai tiesiog fantastiškai atakavo iš toli – 15/31 tritaškių, kai mūsiškiai realizavo tik 3 iš 15.

Fomino šūvis. Po šio pralaimėjimo „EMSI Gorilos“ neturėjo daug laiko liūdėti ir savaitgalį grįžo į pergalingą kelią dramatišku triumfu 98:96 prieš Kauno KM „Žalgiris“ II (6-3) ekipą.

Likus žaisti 21 sek. iki ketvirto kėlinio pabaigos Naglis Šadreika tritaškiu išlygino rezultatą ir išplėšė mūsų komandai pratęsimą.

Iki šio pabaigos buvo likę kiek daugiau nei minutė, kai Gediminas Alisas tolimu metimu išvedė „gorilas“ į priekį, bet varžovai atsakė tuo pačiu.

Pergalingą metimą likus vos dviems sekundėms įmetė Jokūbas Fominas, netrukus ir perėmęs kamuolį iš varžovų.

Radžiaus šūvis. Paskutinės sekundės metimu pergalę U13 čempionate iškovojo ir Sostinės KM I-„Liūtai“ (5-0), kurie 91:89 palaužė Panevėžio SC I (1-4). Pergalę atnešė Martyno Radžiaus dvitaškis, likus vos dviems sekundėms iki mačo pabaigos.

Tai buvo ne vienintelė „Liūtų“ pergalė praėjusią savaitę – antradienį jie 81:53 sutriuškino V.Knašiaus KM I (2-3).

Roko Kasparavičiaus auklėtiniai šiame sezone dar nėra patyrę pralaimėjimo.

Nekrito. Po dviejų pergalių iš eilės nesėkmę U17 čempionate patyrė Sostinės KM II-„Liūtai“ (3-5) , kurie atkakliame mūšyje 60:63 nusileido Kauno KM „Žalgiris“ I-„ARKU“ (6-2).

R. Kasparavičiaus ekipai fatališkai nesisekė atakuoti krepšio – 16/49 dvit. (33 proc.), 6/22 trit. (27 proc.).

Klaidos nesutrukdė. Puikią sportinę formą ir toliau demonstruoja Sostinės KM I–„Drakona“ (8-1), kurie U16 pirmenybių rungtynėse 84:68 nugalėjo Klaipėdos KM I (4-5).

Karolio Čyžiaus komanda suklydo net 29 kartus, bet kovą dėl kamuolių laimėjo 50:30 ir pasiekė užtikrintą pergalę.

Žvėriškai. Minėtose rungtynėse „Drakonus“ į pergalę vedė Ernestas Matulevič, surinkęs žvėrišką dvigubą dublį ir be klaidų metęs dvitaškius – jaunuolio sąskaitoje 25 taškai (9/9 dvit., 1/4 trit., 4/7 baud.), 18 atkovotų kamuolių ir 41 naudingumo balas.

Pervažiavo. Eilinę triuškinančią pergalę U15 čempionate pasiekė Sostinės KM I-„GEALAN“ (7-0) krepšininkai, treniruojami Tomo Purlio. Jie 98:49 išvykoje nušlavė Panevėžio SC.

Šį sezoną „GEALAN“ ekipa varžovus vidutiniškai įveikia 46 taškų skirtumu.

Apvogė. Lengvą pergalę U15 pirmenybėse šventė ir kita mūsų komanda – Sostinės KM II-„Tigrai“ namie 98:64 nugalėjo Alytaus SRC.

Arvydo Menkevičiaus auklėtiniai iš varžovų „pavogė“ net 30 kamuolių.

Išvaistė. Skaudžią nesėkmę patyrė Sostinės KM II komanda, kuri U14 čempionate 62:72 nusileido Kauno KM „Perkūnas“–„Vytrita“.

Gintauto Vileitos auklėtiniai antrą kėlinį laimėjo 33:10 ir vienu metu pirmavo 20 taškų persvara, bet antra mačo pusė tapo košmariška.

Per ketvirtą kėlinį mūsų komanda pelnė tik 1 tašką, pramesdami 15 metimų iš žaidimo.

Savaitės „Sportpoint MVP“. Šios savaitės MVP tapo net trejas rungtynes sužaidęs Gediminas Alisas.

Jis sužaidė dvejas rungtynes U18 pirmenybėse už „Warranty Expert“ ir vienerias U17 čempionate, apsivilkdamas „EMSI Gorilų“ marškinėlius. Visuose trijuose mačuose SKM komandos iškovojo pergales, o G. Alisas spindėjo ryškiausiai. Puolėjas vidutiniškai rinko po 18,6 tšk., 12,6 atk. kam., 2,6 rez. perd. ir 28 naud. bal.

Viename iš mačų G. Alisas atkovojo net 21 kamuolį.

Savaitės žaidėjų TOP5. Gediminas Alisas (Sostinės KM I-„Warranty Expert“ ir Sostinės KM I-„EMSI Gorilos“). 3 rungt., 18,6 tšk., 12,6 atk. kam., 2,6 rez. perd., 28 naud. bal.

Dastinas Morkūnas (Sostinės KM II-„Liūtai“ ). 1 rungt., 24 tšk., 4 atk. kam., 4 rez. perd., 24 naud. bal.

Ernestas Matulevič (Sostinės KM I-„Drakonai“) – 1 rungt., 25 tšk., 18 atk. kam., 41 naud. bal.

Dovydas Buika (Sostinės KM I-„GEALAN“) – 1 rungt., 27 tšk., 10 atk. kam., 7 per. kam., 38 naud. bal.

Matas Buteliauskas (Sostinės KM I-„GEALAN“) – 1 rungt., 25 tšk., 8 atk. kam., 5 rez. perd., 30 naud. bal.