T. Purlio vadovaujama Lietuvos U16 rinktinė – Europos olimpinio festivalio vicečempionė!

2022 08 01
Lietuvos U16 rinktinės stovykloje pluša net 6 SKM auklėtiniai
Nuotr. autorius: LTeam

Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) trenerio Tomo Purlio vadovaujama Lietuvos U16 rinktinė Europos jaunimo olimpiniame festivalyje Banska Bistricoje (Slovakija) iškovojo sidabro medalius.

Jaunieji mūsų šalies krepšininkai B grupėje varžėsi su Serbijos, Slovėnijos ir Slovakijos rinktinėmis. Visas rungtynes laimėję, pastarąją lietuviai sutriuškino beveik 100 taškų persvara (135:39).

Pusfinalyje lietuviai 94:81nugalėjo stiprią Vokietijos komandą. Kovoje dėl olimpinio festivalio taurės mūsiškiai 66:78 pralaimėjo Prancūzijos rinktinei.

Lietuvos komandai finale 17 taškų pelnė ir 9 kamuolius atkovojo ilgametis SKM auklėtinis, dabar „Barcelonos“ akademijos narys Kasparas Jakučionis. 16 taškų pridėjo Matas Laurenčikas (7 atk. kam.), 10 – kitas SKM auklėtinis Matas Buteliauskas (6 atk. kam.).

295986221 3139167559633401 491196697770839901 n

„Užėmus antrąją virtą visada turi praeiti tam tikras laikas, kad pavyktų tuo pasidžiaugti. Buvo ne tokios rungtynės, kokių tikėjomės. Manau, pagrindinė priežastis – mūsų fizinis pasirengimas. Žiūrėsime, kodėl taip yra. Šis turnyras buvo daugiau pasiruošimas Europos čempionatui. Norėjome nušauti du zuikius, bet nepavyko. Vaikinai tikrai stengėsi, bet neatlaikėme fiziškumo. Prancūzai buvo labai stiprūs, o mus jaudulys krėtė. Darėme daug klaidų, praradome kamuolį lygioje vietoje. Gal kažkiek nesusitvarkėme su emocija. Tačiau labai gerai, kad tokie turnyrai vyksta, kur galima pasimokyti iš savo klaidų. Manau, žaidėjai tikrai išvyks patobulėję“, – sakė lietuvių treneris T. Purlys.

Lietuvos sportininkai Europos jaunimo olimpiniame festivalyje iš viso iškovojo 10 medalių.

295955551 3139167272966763 1650175147272495475 n

Lietuvos U16 rinktinė jau rugpjūčio 12 d. pradės pasirodymą Europos čempionate. Šiaurės Makedonijoje vyksiančiame turnyre mūsiškiai A grupėje kovos su Prancūzijos, Izraelio ir Nyderlandų rinktinėmis. Į aštuntfinalį pateks visos 4 grupės ekipos.

Rinktinėje netrūksta SKM akcentų – kartu su jau minėtais M. Buteliausku ir K. Jakučioniu su komanda sportuoja Gantas Križanauskas, Nedas Raupelis, Steponas Žilakauskis ir Dovydas Buika. T. Purlio vadovaujamame trenerių štabe dirba ilgametis SKM treneris Šarūnas Ciparis.