Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

2 proc. galia: Eurolygos rungtynės, antroji Roma ir įspūdžiai Barselonoje

2018 04 13 Vytautas Zapalskis ir Karolis Čyžius, SKM.lt
SKM krepšininkai prieš „Barcelonos" ir „Chimki" akistatą Eurolygoje
Nuotr. autorius: Asmeninis albumas

Trys Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) U13 komandos savaitę praleido Katalonijoje, kur „Globasket" turnyre sėkmingai skynė pergales, kaupė žaidybinę bei gyvenimišką patirtį.

Karolio Čyžiaus vadovaujama SKM „Drakonų“ (5/1) ekipa tarp 16 turnyro komandų iškovojo antrąją vietą, Vytauto Zapalskio SKM „Riteriai“ (3/2) pasidalijo 5–6 vietas, o II divizione žaidusi SKM III ekipa (treneriai V. Zapalskis ir K. Čyžius) 5/1) iškovojo sidabro medalius.

Vienas brangiausių pasaulio miestų Nica, antrąja Roma vadinamas Nimas ir abejingų nepaliekanti Barselona. Eurolygos rungtynės, nepaprasto grožio gamta ir architektūra bei komandinių ryšių stiprinimas. Tai – raktiniai kelionės įspūdžių žodžiai, kuriais savo bendrame dienoraštyje su SKM.lt svetainės lankytojais pasidalijo didžiausios krepšinio mokyklos Lietuvoje treneriai K, Čyžius ir V. Zapalskis.

Be kita ko, specialistai išreiškė dėkingumą moksleivių tėveliams, kurių paskirti 2 proc. GPM padėjo suorganizuoti šią fantastišką kelionę.

rsz 30689319 10211226267396331 9044227533599408128 n

2 PROC. NAUDA IR PRIZAI  

Krepšinio specifika ir saldi pergalė

Kelionė buvo įdomi ne tik sportine prasme, tačiau savo pasakojimą norime pradėti nuo tiesioginio savo darbo – krepšinio ir pasiektų rezultatų.

Džiugina tai, kad vaikai išmoko ir patyrė daug naujų dalykų. Tarkime, pusfinalyje ir finale turėjome prisitaikyti prie varžovų taikyto zoninio spaudimo. Lietuvoje tokio amžiaus vaikai dar žaidžia be užtvarų, o Ispanijoje varžovai taikė po tris įvairaus tipo užtvaras iš eilės. Tai buvo tikrai kitokia ir nestandartinė patirtis.

Grupės rungtynėse iškovojome tris pergales iš tiek pat galimų ir patekome į ketvirtfinalį. Jame įveikėme Kauno „Aisčius“. Dėl vietos finale teko grumtis prieš bendraamžius iš Argentinos. Kiek teko domėtis, šioje šalyje tai yra antroji pagal pajėgumą 2005 m. kartos komanda. Žaidėme šiek tiek susiaurintoje ir sutrumpintoje aikštelėje. Iki rungtynių pabaigos likus 3 min. argentiniečiai pirmavo 5 taškais, tačiau tada smeigėme du tritaškius, pataikėme dvitaškį su  pražanga ir iškovojome saldžią pergalę.  

Finale sužaidėme netgi aukščiau savo galimybių, nes žaidėme prieš metais vyresnius varžovus iš Rumunijos, kurie iki tol visas komandas triuškindavo 50–60 taškų skirtumais. Kai visas oponentų penketas yra už mus didesnis bent puse galvos, kiekvienam reikia įnešti papildomos agresijos ir pastangų, jeigu nori tokiose rungtynėse kažką pasiekti. Jautėsi tarpusavio palaikymas. Trečiojo kėlinio pabaigoje mūsų deficitas siekė tik 2 taškelius. Paskutinėje atkarpoje prisirinkome pražangų, neužteko jėgų ir tiesiog „nulūžome“, bet džiaugiamės vyrukų pademonstruotu kovingumu ir aistra.  

Žaidėme ne tik su savo metų komandomis, bet ir su metais vyresniais varžovais. Ispanijoje vyrauja kita žaidimo kultūra. Tarkime, Baltijos šalyse esame įpratę, kad po kiekvieno švilpuko teisėjas paima kamuolį. Tuo metu turnyro metu Ispanijoje, jeigu tai nėra keitimas arba baudos metimas, teisėjas nepaima kamuolio. Tai greitina žaidimą ir vaikams tokie niuansai yra netgi smagesni. Buvo įdomu stebėti, kaip auklėtiniai sėkmingai prie to adaptavosi.

rsz 30715139 10211226269356380 4885147616955858944 n

Itin turiningas laisvalaikis

Kalbant apie laisvalaikį, išvyką pradėjome nuo skrydžio į vieną populiariausių Prancūzijos miestų Nicą. Tai – vienas brangiausių pasaulio kurortų. Vaizdai ir Nicoje tvyranti atmosfera vaikams paliko neišdildomą įspūdį. Vėliau keliavome į Nimo miestą, kuris vadinamas antrąją Roma. Matėme bene geriausiai pasaulyje išsilaikiusį amfiteatrą, kuris mena istorinius ir šlovingus romėnų laikus.  Aplankėme nepaprasto grožio parkus ir sodus.

Pats turnyras vyko už 60 kilometrų nuo Barselonos esančiame kurortiniame Lloret De Mar miestelyje, kuriame ir buvome įsikūrę. Viešbučio teritorijoje turėjome baseiną, buvo puikus oras, tad pramogos ir gera nuotaika nesibaigdavo ir sugrįžus į laikinuosius namus.  SKM auklėtiniai buvo nuvykę į Eurolygos rungtynes ir „Palau Blaugrana“ arenoje stebėjo „Barcelonos“ ir Maskvos srities „Chimki“ dvikovą, turistavome Barselonos centre. Visi sostinės krepšininkai gavo „Barcelonos“ marškinėlius, arena – labai jauki, mūsų vietos buvo šalia Barselonos klubo sirgalių, tad puikiai girdėjome jų gražias dainas ir skanduotes, kurios sukūrė fantastišką atmosferą. Netgi geresnę nei per Čempionų lygos rungtynes, kai stadione būna 100 tūkstančių žiūrovų.

Ši išvyka didžiąja dalimi buvo finansuojama iš surinktų 2 proc. GPM. Tai yra puikus įrodymas, kaip neišleidžiant nė cento galima sukurti savo vaikams keliones į tokius miestus kaip Nica, Nimas ar ta pati Barselona.

Tokios kelionės yra labai svarbios ir komandinės dvasios prasme. Vaikai kartu praleido daug laiko ir neabejoju, kad visų trijų SKM komandų tarpusavio ryšiai dar labiau sustiprėjo. Tai labai pravers ateityje ne tik kovojant dėl pergalių krepšinio aikštėse, bet ir įvairiose gyvenimiškose situacijose. Tokios kelionės vienija ir suteikia bendros minties.

Taip pat norėtume padėkoti Natalijai ir Dariui Nainiams, kurių „BOHEMA travel“ agentūra padėjo organizuoti kelionę.

SKM treneriai Karolis Čyžius ir Vytautas Zapalskis

rsz baseinas

Naujienų sąrašas