vitiron header3

A. Menkevičius: „Noriu tapti Lietuvos čempionu“

2012 11 02 Ieva Dirmaitė, SKM.lt
SKM treneris A. Menkevičius tiki per dešimtmetį tapsiantis Lietuvos čempionu vaikų krepšinyje.
Nuotr. autorius: R. Dačkaus

EYBL keturiolikmečių ir trylikamečių etapai Ignalinoje ir Balstogėje trumpam buvo sutrikdę įprastinį šios rubrikos pasirodymo laiką, tačiau grįžtame į senąsias vėžias.

Šią savaitę susitikome su SKM treneriu Arvydu Menkevičiumi ir bandėme išpešti 10 įdomiausių jo gyvenimo faktų.

1. Meilė. Treneris šypsodamasis prisimena vieną vasarą prie jūros, kuomet ir sutiko savo būsimą žmoną. „Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio. Buvome studentai, aš iš Kauno, ji – iš Vilniaus. Kai baigiau studijas, atvažiavau dirbti į Vilnių, kad būčiau arčiau dabartinės žmonos“,- pasakoja A. Menkevičius.

Paprašytas įvardinti bent tris svarbiausias savybes, kuriomis trenerį sužavėjo jo išrinktoji, vyras nedvejodamas jas išvardijo ir dar daugiau pridūrė: „Grožis. Sumanumas. Supratingumas. Švelnumas. Moteriškumas...“

2. Golfas. Ne, tai ne automobilio markė. Vienu diplomu - dvi specialybės? Ar taip būna? Atsakymas - būna. „Po studijų Lietuvos kūno kultūros akademijoje vienu diplomu įgijau dvi specialybes – krepšinio trenerio ir golfo specialisto“,- nustebina treneris.

3. Fenomenas. „Nežinau, iš kur tas krepšinio fenomenas, bet aš net nesusimąsčiau apie kitas sporto šakas. Aš lankiau ir rankinį, ir futbolą, bet aš visą laiką galvojau tik apie krepšinį, kieme visada žaidžiau tik krepšinį. Aišku, kai mažas buvau, apie tą aukštesnį žaidimo lygį nė galvoti negalvojau, bet vis vien galvoje būdavo tik krepšinis“,- tvirtina SKM mažųjų krepšinio žvaigždžių kalvis.

Pasak trenerio, didelių sportininkų šeimoje nėra, bet visi žaidžia krepšinį - čia kaip ir ne tik bendras giminės bruožas, bet ir bendras visos Lietuvos bruožas. „Aš nesuprantu tų, kurie sportuoja kitą sportą, o ne krepšinį“,- kategoriškai nukerta treneris. 

[foto_3]
Treneris į Vilnių atvyko dėl savo būsimos žmonos.
Nuotr. iš asmeninio arch.

 

4. Šokėjas. Nuo mažų dienų treneris lankė ne vieną ir įvairaus sporto būrelį: futbolas, rankinis, krepšinis. Net penkerius metus, nuo pirmos iki penktos klasės, būdamas vaikas, Arvydas dar ir šoko. Ir ne bet ką, o tautinius šokius!

Treneris tvirtina, kad ir valsą puikiai šoka, kadangi puikiai jį sušoko per savo vestuves. Ir dar suspėdavo gretimai lankyti ir kitų sportų būrelius, kol septintoje klasėje galutinai apsisprendė atsidėti krepšiniui.

5. Idealas. „Komunikabilus, draugiškas, sugebantis sudominti, lyderis, kad sugebėtų aplink save suburti žmones, turintis žinių apie vaikų vystymosi ypatumus, griežtas“,- įvardija svarbiausias savybes, kuriomis, A. Menkevičiaus manymu, turi pasižymėti krepšinio treneris „Griežtas ar reiklus? Man atrodo, kad riba čia labai plona. Reiklus, daug reikalauja... Gali negriežtai daug reikalauti? Čia turbūt nelabai įmanoma“,- susimąsto treneris. 

A. Menkevičiaus pirmasis krepšinio treneris buvo Paulius Juodis, dabartinis Klaipėdos BC „Neptūnas“ vyriausiasis treneris. 

„Puikiai atsimenu savo pirmąjį tikrąjį trenerį. Jis pakankamai dabar žinomas Lietuvoje, treniravo Lietuvos jaunių rinktinę... Pamenu, buvo draugiškas, įdomiai vesdavo treniruotes. Išties tik geri atsiminimai apie šį trenerį“,- gražiai atsiliepia A. Menkevičius apie savo pirmąjį autoritetą, į kurį, ko gero, šiandien ir pats linksta būti panašus.

6. Suviliotas. Treneris  A. Menkevičius, baigęs studijas, trenerio patirties semtis ir įgūdžius lavinti pradėjo Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje, kurioje vaikus treniravo 4 metus. Krepšinio trenerio karjerą A. Menkevičius nuo 2011 metų tęsia Sostinės krepšinio mokykloje (SKM). Paklaustas, kaip pradėjo dirbti SKM treneriu, A. Menkevičius juokiasi: „Perviliojo mane!“. 

Treneris sako, kad ligi šiol gražiai sutaria su buvusiais kolegomis, ypač gerbia trenerius, iš kurių pats mokėsi tik pradėjęs dirbti su vaikais.

7. Baimė. Didžiausia baime, pradėjus dirbti vaikų krepšinio treneriu, A. Menkevičius įvardija vadovavimą rungtynėms. „Vaikų aš nebijojau. Mano treniruotės, manau, buvo pakankamai kryptingos, aiškios ir  įdomios. Kadangi mano silpnoji pusė buvo vadovavimas rungtynėms, tai to aš labiausiai mokiausi, tobulinau ir klausinėjau savo vyresnių kolegų.“

Trenerio teigimu, dabar vadovauti žaidimui jam sekasi kur kas geriau, tačiau, panašu, kad A. Menkevičius nelinkęs užmigti ant laurų ir sako, kad su metais, tobulinant šį įgūdį, seksis dar geriau. 

  [foto_2]
A. Menkevičius visada siekia užsibrėžto tikslo gyvenime.
Nuotr. iš asmeninio arch.

8. Talismanas. Šio sezono pradžia treneriui padovanojo talismaną, be kurio jis neina į MKL rungtynes. Tai riešinė. „Aš tuo riešiuku nuvalau lentą, kai pripaišau. Anksčiau valydavau su pirštais, o dabar su juo. Tai labai patogu. Ir, atrodo, neša sėkmę“,- atradimu džiaugiasi A. Menkevičius. Matyt, todėl treneris. saldžiausia savo pergale įvardija savo komandos pasirodymus šio sezono Moksleivių krepšinio lygoje, kur iki šiol komanda žingsniavo užtikrintai, be pralaimėjimų! Treneris juokavo, kad šios 3 pergalės iš eilės dabar leidžia jam užriesti nosį.

[foto_4]
Trenerio teigimu, Ringo - protingas šuo.
Nuotr. iš asmeninio arch.
 

9. Kinologija. Treneris - visų galų meistras. Laisvalaikiu A.Menkevičius domisi ir kinologija. „Taip, aš pats auginu šunį, kuriuo labai didžiuojuosi. Kai mes jį įsigijome, tai ir pradėjau plačiau apie tai domėtis, kaip šunį išmokyti tam tikrų dalykų, kaip su juo susikalbėti.“

Kalbėtis su savo augintiniu, Džeko Raselo terjeru Ringo, treneriui sekasi gerai – nors varžybose ir drauge nedalyvauja, tačiau, A. Menkevičiaus teigimu, namuose jiedu susikalba, šuo klauso, žino daug komandų.

Šunį, sako treneris, rinkosi pagal keletą kriterijų: kad jis būtų aktyvus, nebūtų panašus į katiną.

Buvo svarbu, kad šuo būtų ištvermingas, tokiu būdu ir trenerį su žmona skatindamas aktyviau gyventi. „Vasarą miške praleidžiame bent jau po porą valandų. Kai važiuoju su dviračiu, jis irgi drauge laksto“ – apie šeimos nariu tapusį terjerą kalba A.  Menkevičius.

10. Pomėgiai. Treneris turi dar ir dailininko gyslelę. Kai buvo mažas lankė ir bendrą dailės ir anglų kalbos būrelį, kuriame angliškai kalbėdavome, ką nupiešėme.“ Dar treneris lankė kvadrato treniruotes, baseiną, net ir boksą lankė.

Treneris pripažįsta, kad yra dar ir muzikalus. „Tai taip, aš dar ir muzikos mokyklą lankiau, bet trumpai. Išties pradinėse klasėse labai daug ką išbandžiau, ieškojau savęs. Bet čia greičiausiai dėl to, kad buvau aktyvus vaikas – ateidavo kokia mokytoja į klasę, pakviesdavo pabandyti ką nors ir aš visur keldavau ranką ir eidavau ten“,- apie savęs ieškojimą vaikystėje pasakojo treneris.

Vienu metu, atsimena treneris, lankė net 5 būrelius. Dar, kaip koks Tadas Blinda, treneris moka jodinėti arkliu.

Negalime nepaminėti dar vieno, papildomo, fakto apie A. Menkevičių... „Niekaip kitap manęs mokykloje nevadino, kaip tik Arvydėliu. Ir bendraklasiai, ir mokytojai. Čia dėl to, kad mažas buvau. Tiesa, vėliau, jau dvyliktoje klasėje keletą mergaičių praaugau“,- juokiasi SKM treneris.

Arvydėlis vis dar jaučia nuoskaudą, kad kitas SKM treneris - Vytautas Zapalskis - atėmė iš jo mažiausiojo titulą. Naujieną prašė taip ir pavadinti: „Atsirado mažesnis SKM treneris“. 

  [foto_6]
A. Menkevičius sako, kad vaikystėje nebuvo padykęs vaikas.
Nuotr. iš asmeninio arch.

Naujienų sąrašas