Aktyvių sostinės šeimų interesams ginti – Vilniaus vaikų ir jaunimo ugdymo asociacija

2019 09 05

Nuotr. autorius: Saulius Čirba/SKM.LT

Geresnių sąlygų aktyviems Vilniaus vaikams sportuoti ir atsiskleisti siekiančios geriausios sostinės sporto mokyklos, akademijos ir klubai vienijasi. Lietuvos sostinės ateičiai neabejingi neformalaus švietimo lyderiai rugsėjo 10 d. steigia Vilniaus neformalaus vaikų ir jaunimo ugdymo asociaciją.

REGISTRACIJA

„Mūsų tikslas - kad sportas Lietuvos sostinėje veiktų pagal vakarietiškus rinkos principus. Siekiame, jog savivaldybė atsižvelgtų į visų interesus, o neformalaus ugdymo įstaigos, kurios įdeda daugiausiai širdies, rodo geriausius rezultatus ir pritraukia daugiausiai vaikų bei geriausius specialistus, taip pat galėtų pretenduoti į miesto paramą, o ne tik tenkintųsi byrančiais trupiniais nuo Vilniaus sporto pyrago. Jį jau ištisus dešimtmečius raiko tik kelios savivaldybės valdomos įstaigos. Dabar situacija turi keistis iš esmės“, - sako vienas asociacijos lyderių ir Baltijos futbolo akademijos įkūrėjas Ivan Švabovič.

Daugiau nei 80 proc. vilniečių šeimų savo vaikus patiki privatiems futbolo, krepšinio, tinklinio, karate ir kitų sporto šakų klubams. Tik penktadalis vilniečių šeimų renkasi savivaldybės biudžetinių įstaigų siūlomas paslaugas, o šių organizacijų išlaikymas miestiečiams kasmet kainuoja kelis milijonus eurų.

„Ypač esame susirūpinę paramos vaikų futbolui situacija, mat sostinėje veikia net kelios dešimtys akademijų. Didžioji dalis vaikų sportuoja privačiose akademijose, mokesčius moka visi vilniečiai, o solidžią savivaldybės paramą gauna tik viena miesto valdoma organizacija, - teigia Vilniaus regiono futbolo sąjungos prezidentas Paulius Malžinskas - Visi matome, kad šitas modelis nei Vilniuje, nei Lietuvoje neduoda apčiuopiamų sportinių rezultatų. Vakarų Europoje, Skandinavijoje ir kitose šalyse jau seniai veikia klubinė sistema, kurios principas - vienodos rinkos sąlygos visiems“.

Analogiška situacija ir krepšinyje. Pavyzdžiui, privati Sostinės krepšinio mokykla (SKM), šiemet pripažinta geriausia krepšinio mokykla Lietuvoje, vienija virš 3500 vaikų, tačiau paramos iš savivaldybės praktiškai negauna. Tuo metu savivaldybės išlaikomą Vilniaus krepšinio mokyklą (VKM) lanko apie 1000 vilniečių vaikų, o sostinės valdžia šiai įstaigai kasmet skiria apie 1 mln. Eur.

„Mūsų asociacija suvienis kelias dešimtis geriausių Vilniaus sporto mokyklų, akademijų ir klubų. Matome labai ryškias tendencijas, kad savivaldybės neformaliam vaikų ugdymui skiriama parama atitenka ne geriausius rezultatus demonstruojančioms organizacijoms, o pagal senos santvarkos metodus veikiančioms mokykloms. Norime dialogo su savivaldybe, kad finansavimas vaikams būtų skiriamas pagal aiškius ir sąžiningus kriterijus, o į miesto paramą galėtų pretenduoti visi mokesčius mokančių vilniečių vaikai”, - teigia vienas Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) įkūrėjų Andrius Čerškus.

Vilniaus savivaldybė valdo ne tik futbolo, bet ir krepšinio, tinklinio, rankinio ir kitų sporto šakų mokyklas, nors mieste labai sėkmingai veikia ir privatūs šių sporto šakų klubai.

Steigiamasis asociacijos susirinkimas rugsėjo 10 d., 17:30 val. įvyks Vilniuje, Kūno kultūros ir sporto departamente (KKSD).

Asociacijos nariais kviečiame tapti neformalaus vaikų ir jaunimo ugdymo sporto klubus ir akademijas, kuriuose sportuoja 10 ir daugiau vaikų. Steigiamajame susirinkime taip pat kviečiami dalyvauti savivaldybės ir žiniasklaidos atstovai.

Naujienų sąrašas