Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Didžiausias vaikų priešas – netaisyklinga laikysena. Ką būtina žinoti ir daryti?

2021 07 01 skm.lt
Asociatyvi nuotrauka
Nuotr. autorius: Viktorijos Makovskajos nuotr.

Vaikus ir paauglius dažniausiai kamuoja netaisyklinga laikysena ir šios sukeliamos pasekmės, o prie specifinių disbalansų kūne prisideda ir praktikuojamos sporto šakos, pavyzdžiui, krepšinis. Tam, kad vaiko kūnas vystytųsi sveikai, būtina nuolat atlikti patikras, sako „Sveikatingumo ir Terapijos Studija“ įkūrėja bei ilgametę patirtį sukaupusi kinezeterapeutė Agnė Libertė.

SKM vienija beveik 3,5 tūkst. auklėtinių, kurių amžius svyruoja nuo 6 iki 18 metų. Nepaisant nemažo amžiaus skirtumo, dažniausia problema panaši – dauguma vaikų ir paauglių šiais laikais labiausiai kenčia nuo netaisyklingos laikysenos.

„Dažniausia netaisyklingos laikysenos priežastis yra silpnas liemens raumenų korsetas. Bet gali būti ir netaisyklinga asimetrinė poza:  ilgas sėdėjimas mokyklos suole ar ruošiant namų darbus, netaisyklinga eisena, stovėsena, nepakankamas judėjimas, nuovargis, įvairios lėtinės ligos. 

Norint, kad vaiko laikysena būtų taisyklinga, svarbu nuo mažens tolygiai stiprinti vaiko raumenis bei ugdyti taisyklingą laikyseną kasdienėje veikloje.

Dėl netaisyklingos laikysenos, ypač esant krūtinės ląstos ir stuburo deformacijoms, spaudžiami vidaus organai, apsunkinama jų veikla, todėl gali kilti įvairių negalavimų“, – perspėja A. Libertė.

Krepšinį nuolat praktijuokantys vaikai gali kentėti ir nuo kitų problemų.

„Dažniausiai pastebime pakumpusius pečius, jie būna nevienodame lygyje, atsikišusias mentes, jų asimetriją, įdubusią krūtinės ląstą, atsikišusį pilvą – tai yra pagrindiniai signalai, kad laikas susirūpinti vaiko laikysena“, – vardina specialistė.

Libertė sako, kad labai svarbu patikrinti vaikų laikyseną intensyviuoju stuburo augimo laikotarpiu. Mergaitėms tai yra laikotarpis tarp 4-6 ir 11-14 metų, o berniukams – tarp 6-8 ir 13-16 m.

„Šio amžiaus vaikų laikyseną rekomenduojama tikrinti net 2–3 kartus per metus, jei norima laiku diagnozuoti galimus stuburo vystymosi sutrikimus ir išvengti rimtų sveikatos problemų dėl netaisyklingos laikysenos“, – teigia ji.

Primename, kad „Sveikatingumo ir Terapijos Studija“ turi nuostabų pasiūlymą visiems Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) auklėtiniams. Mūsų krepšininkams „Sveikatingumo ir Terapijos Studijoje“ visiškainemokamai suteikiama pirminė kineziterapeuto konsultacija, įvertinama sveikatos būklė, atliekami funkciniai raumenų ištestavimai.

Pagal šiuos duomenis „Sveikatingumo ir Terapijos Studija“ gali sudaryti individualią kineziterapijos programą, skirti fizioterapijos procedūras – masažą, elektrostimuliaciją ir kt.

Šioms procedūroms SKM auklėtiniams yra taikoma net 50 proc. nuolaida! Primename, kad pirminė konsultacija ir testavimas yra nemokami.

Kineziterapeuto konsultacijos metu yra atliekamas  kūno laikysenos įvertinimo tyrimas, nustatomi laikysenos sutrikimai, stuburo iškrypimai, dubens padėties pokyčiai, raumenų asimetrija, nusilpusių ir pertemptų raumenų sritys. Įvertinus vaiko laikysenos būklę, sudaroma individuali kineziterapijos pratimų programa, kurios paskirtis yra fiziniais pratimais ir judesiais, veikiant tam tikras raumenų grupes, ištaisyti laikysenos sutrikimus. 

Užsiėmimų metu specialistas dirba individualiai su vaiku, moko jį taisyklingai atlikti pratimus. Kaip taisyklingai atlikti pratimus, mokomi ir vaiko tėvai, kad galėtų namuose padėti jam mankštintis.

Daugiau info apie studiją ir paslaugas rasite paspaudę čia.

„Sveikatingumo ir Terapijos Studija“ įsikūrusi S. Žukausko g. 39, Vilnius.

Naujienų sąrašas