Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

G. Žibėno seminare dalyvavę jaunimo treneriai: „Tai – puiki motyvacija tobulėti“

2021 09 21
G. Žibėnas: „Matyti informacijos ištroškusius jaunimo trenerius – labai malonu“
Nuotr. autorius: Saulius Čirba

 

Vilniaus „Ryto“ vyriausiasis treneris Giedrius Žibėnas ir „Perlo Energijos“ atletinio rengimo treneris Ugnius Savickas susitiko su miesto jaunimo krepšinio treneriais. Praktiniame seminare treneriai apžvelgė naujausias krepšinio tendencijas, aktualias jaunimo krepšinio temas. G. Žibėnas taip pat pristatė, koks šį sezoną bus „Ryto“ žaidimo braižas ir atsakė į jaunimo trenerių klausimus.

FOTOGALERIJA

G. Žibėnas, kuris savo trenerio karjerą pradėjo moksleivių krepšinyje, džiaugėsi trenerių žingeidumu:

„Labai malonu matyti trenerius, kuriuos sutikdavau Moksleivių lygoje, iš kurių pačiam teko daug ko išmokti. Dar smagiau matyti begalę pradedančių, informacijos ištroškusių trenerių, – sakė „Ryto“ treneris. – Žinojau, kad seminare bus labai įvairaus profilio treneriai, todėl temą buvo pasirinkti sunku. Suskirsčiau paskaitą į 3 dalis – pirmąją dalį, kurioje kalbėjau apie universalią krepšininko stovėseną, skyriau pradinių klasių moksleivių treneriams. Formuojant žaidėją tai yra labai svarbu. Antra tema buvo orientuota į užtvaras, vadinamąjį „Top pikenrolą“, variacijas, kaip atakuoti ir gintis. Trečia dalis buvo susijusi su „Pistols“ sistema – trijų žaidėjų sąveika ir jos variantai po minutės pertraukėlės, baudų metimų ir pan.“

G. Žibėno seminaro naudą akcentavo „Ryto” jaunimo programos vadovas Mindaugas Noreika: „Viena iš „Ryto“ jaunimo programos užduočių – vienyti krepšinio mokyklas, trenerius tobulėjimo etape, investuoti į jų žinias. G. Žibėnas yra puikus pavyzdys, kaip pradedant nuo moksleivių krepšinio galima sėkmingai kilti karjeros laiptais. Džiaugiuosi Giedriaus noru dalintis patirtimi ir trenerių aktyvumu.”

 

FJ0Q4559

 

„Labiausiai patiko G. Žibėno paprastumas, atvirumas, noras bendrauti. Treneris tikrai norėjo, kad mes iš seminaro kažką pasiimtume ir pritaikytumėte treniruotėse. Toks formatas, kai seminaras trunka 2–3 valandas, yra labai tinkamas ir naudingas. Būnant čia, Vilniuje, visi treneriai tikrai gali atrasti kelias valandas ir pagilinti savo žinias. Esu labai patenkintas ir motyvuotas“, – kalbėjo seminare apsilankęs SKM treneris Lukas Virozerovas.

Savo įspūdžiais apie seminarą pasidalino ir Vilniaus „Kibirkšties“ bei VKM treneris Gitautas Kievinas:

„Tikrai norėtųsi susitikti dažniau ir pasidalinti mintimis, idėjomis. Jeigu atvirai, jau pirmadienio treniruotėje pritaikiau tam tikras detales, kurias išgirdau. G. Žibėnas yra treneris, kuris su komanda dalyvauja Čempionų lygoje, LKL čempionate. Treneris mato aukščiausio lygio krepšinį ir gali pasidalinti savo įžvalgomis – tai yra super dalykas. Išskirčiau ne tik praktinę, bet ir motyvacinę trenerių naudą, kitu atveju mes virtume savo sultyse. “

„Ryto” treneriui pratimus aikštėje padėjo pademonstruoti „Ryto-MRU-VKM“ žaidėjai. Vienas jų – Regionų krepšinio lygos (RKL) komandoje šį sezoną žaisiantis Matas Klimantavičius: „Mums, žaidėjams, tai buvo neeilinė ir labai naudinga patirtis. Sužinojau tam tikrų „pikenrolo“ gynybos ir efektyvaus puolimo variantų.“

„Tikiuosi, kad treneriams kilo idėjų, gal kažkas prisiminė, ką buvo pamiršę. Labai patiko, kad treneriai uždavė labai gerų klausimų ir aktyviai dalyvavo. Tikiuosi, tai bus nauja tradicija ir į šiuos seminarus pasijungs mano asistentai, nes jie taip pat turi labai įdomių idėjų. Kviečiu seminare buvusius trenerius apsilankyti ir kitą kartą bei atsivesti savo kolegas“, – sakė G. Žibėnas.

 

FJ0Q4468

 

Neseniai Eurolygos atletinio rengimo trenerių suvažiavime Graikijoje dalyvavęs „Perlo-Energijos“ atletinio rengimo treneris U. Savickas pasidalino svarbiausiais treniruočių planavimo, struktūros ir jų intensyvumo akcentais.

„Šių dienų žaidėjai privalo būti atletiški. Krepšinis tampa vis greitesnis, atakos – trumpesnės, kuriose dar labiau išryškėja žaidėjų fizinės savybės. Manau, tą pasiekti galima tik visiems kartu lygiavertiškai ir visapusiškai integruojant atletinį rengimą į patį krepšinį“, – pastebėjo U. Savickas.

Renginyje dalyvavęs „Ryto“ klubo komercijos vadovas Gintaras Žukas pristatė išskirtines naudas krepšinio mokyklų treneriams, jų auklėtiniams bei pakvietė Vilniaus krepšinio bendruomenę prisijungti prie unikalaus JBR klubo.

#RytasYouth organizuotame seminare dalyvavo daugiau kaip 40 jaunimo krepšinio specialistų.

Krepšinio seminaras Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) ir Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) treneriams – vienas iš daugelio šį sezoną planuojamų #RytasYouth renginių, siekiant į „Ryto“ klubą įtraukti kuo daugiau krepšinio trenerių, moksleivių, šeimų. Renginių tikslas – dalinimasis gerąja praktika ir palaikančios bendruomenės kūrimas.

Krepšinio seminaro partneris – autentiškiausias japonų virtuvės restoranas „Kamikadzė“ – visiems jaunimo treneriams padovanojo riboto leidimo „Ryto“ marškinėlius ir pakvietė trenerius išskirtinėmis sąlygoms apsilankyti „Kamikadzės“ restorane, įsikūrusiame Vilniuje, Klaipėdos g. 1.

 

 FJ0Q4210

 

Naujienų sąrašas