Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Iš J. Valančiūno stovyklos – ir su sporto psichologijos bagažu

2019 07 09 Krepsinionamai.lt ir SKM.LT
J. Valančiūno stovykloje dalyvavo Hubertas Pivorius ir Matas Mačijauskas
Nuotr. autorius: Linas Žemgulis/LKF

Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) auklėtiniai Hubertas Pivorius ir Matas Mačijauskas (treneris Tomas Purlys) dalyvavo Jono Valančiūno stovykloje, į kurią buvo pakviesti perspektyviausi 2002–2003 m. kartos žaidėjai. Joje plušėjo ir dar du ilgamečiai mokyklos auklėtiniai Bartautas ir Adomas Linartai, šiuo metu žaidžiantys krepšinį ir kremtantys mokslus Vokietijoje (buvęs treneris Mindaugas Noreika).

Puikiai sezoną Memfio „Grizzlies“ klube užbaigęs JV stovyklos dalyviams negailėjo patarimų.

„Ugdome jaunąją kartą, nes reikia žiūrėti į ateitį. Stovykla trunka tik keturias dienas, todėl negali išmokyti kosminių dalykų, tačiau stengiamės kažką duoti, tikimės, kad kažką jie įsidės į savo bagažą. Per keturias dienas burtų lazdele nepamojuosi. Ir vien mano buvimas nieko vaikams neduoda. Vis dėlto aš turiu kažkiek savo bagažo ir noriu juo pasidalinti su tais, kurie tvirtinasi suaugusiųjų krepšinyje“, – teigė J. Valančiūnas.

Bendravimas su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės ir Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žaidėju neišdildomą įspūdį paliko ir SKM krepšininkams.

„Stovykla buvo trumpa, daug ko per tokį trumpą laiką sunku išmokti, bet smulkių detalių ir naujų paprastų dalykų pasiėmiau. Treneriai labai akcentavo detales ir skatino kuo geriau priimti visą informaciją ir pritaikyti sau. Jono atžvilgiu galiu pasakyti, kad jis labai padėdavo su savo patarimais ir visada linkėdavo mums tik gero, kartais aikštelėje ir pajuokaudavo. Buvo labai smagu!“, – kalbėjo vienas taikliausių Lietuvos moksleivių krepšini lygos (MKL) snaiperių H. Pivorius.

Aikštėje ir rūbinėje tiesiog Hubiu vadinamas gynėjas džiaugėsi ir sporto psichologijos paskaita „Kaip prisijaukinti sėkmę: penkios krepšininko tatuiruotės“.

„Labai patiko. Pamatėme krepšinio filosofiją iš kitos pusės. Kantrybė, darbas, tikėjimas, tikslas, charakteris“, – sėkmės formule pasidalino H. Pivorius. 

66467440 454535058445647 6297066176476348416 n

Puikios patirties stovykla suteikė ir praėjusį sezoną Vilniaus „Perle“ užbaigusiam vidurio puolėjui M. Mačijauskui:  

„Mane labai įkvėpė tai, jog buvau pakviestas į JV stovyklą. Man tai buvo kažkas neįtikėtino, labai norėjau čia pakliūti. Buvo labai gera atmosfera, treneriai nuoširdžiai dirbo ir dalinosi savo patirtimi. Be to, buvo didelė konkurencija, kuri padėjo greičiau prisitaikyti prie kitokios aplinkos. Išmokau kelių detalių, kurios yra tikrai svarbios šių dienų krepšinyje ir kurios tikrai padės lengviau priimti kamuolį ar netgi lengviau užpulti J. Valančiūnas man davė daug savo neįkainojamos patirties, padėjo komfortabiliau jaustis aikštėje. Be to, manau, jis turi gerą humoro jausmą (šypsosi, aut. past.).“

Matovskiu komandos draugų vadinamas aukštaūgis taip pat pasidalino savo likusios vasaros planais:

„Paskutines trejas stovyklos treniruotes vedė treneris Arvydas Gronskis, su kuriuo teko dirbti „Perle“. Treniruotės, jo sukurta atmosfera ir bendravimas buvo tiesiog fantastika. Esu labai dėkingas šiam treneriui, kuris man davė tiek, jog visada liksiu jam skolingas, – strategui dėkojo Matas. – Dabar tiesiog tęsiu vasaros darbus ir stiprinsiu tiek driblingą, tiek fizinį pajėgumą bei žaidimą baudos aikštelėje.“

66143926 718947635188878 5079617409631911936 n

Stovykloje, kurią padėjo organizuoti Lietuvos krepšinio federacija (LKF), vaikinus krepšinio įgūdžių ir paslapčių mokė tokie žinomi specialistai kaip pirmasis J. Valančiūno treneris Gintautas Regina, Kauno „Žalgirio“ treneriai Darius Maskoliūnas ir Justinas Grainys, treneriai Arvydas Gronskis, Martynas Stankovičius, Sinilga Bartaševičiūtė ir Deividas Rinkevičius. Dėmesys buvo skiriamas puolimo įgūdžių mokymui ir tobulinimui, puolimo 1x1 bei komandinių puolimo veiksmų 2x2 ir 3x3 be užtvarų bei naudojant užtvaras žaidėjams tobulinimui.

66832720 2349915035268734 46401662729846784 n

Stovykloje dalyvavo ir dar du ilgamečiai SKM žaidėjai – Bartautas ir Adomas Linartai, šiuo metu žaidžiantys krepšinį Vokietijoje 

J. Valančiūno stovyklos dalyviai gavo sportinės aprangos kompanijos „Nike“ aprangas, kojines ir kuprines. Taip pat NBA kamuolius, marškinėlius ir kepuraites. Ne Kaune gyvenantys krepšininkai buvo apgyvendinti viešbutyje „Ibis Kaunas“, ten jie aprūpinti maitinimu tris kartus per dieną.

Žaidėjai taip pat sulaukė dovanų ir prizų, turėjo galimybę pabendrauti su J. Valančiūnu bei dalyvavo sporto psichologijos paskaitoje tema „Kaip prisijaukinti sėkmę: penkios krepšininko tatuiruotės“.

 

Naujienų sąrašas