Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Kaip sukurti nepamirštamas šeimos akimirkas?

2019 07 22 Balys Šmigelskas/SKM.LT

Nuotr. autorius: Dmitrijus Radlinskas/SKM.LT

Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) organizuojamoje „Talent Camp“ stovykloje būsimuosius pirmokėlius aplankė buvęs profesionalus krepšininkas, sveikos gyvensenos treneris Alanas Dzeranovas.

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) analitiku dirbantis A. Dzeranovas bendraudamas su SKM auklėtiniais atskleidė 4 svarbiausius dalykus, kurie priartina prie sėkmės: „Sveikai maitintis, gerti daug vandens, eiti anksti miegoti ir judėti!“, – užtikrintai receptu pasidalijo svečias.

Atsakęs į mažuosius krepšininkus dominančius klausimus, sveikos gyvensenos studijos „Už 7 marių“ vadovas stovyklautojams pravedė daugiau nei valandą trukusią treniruotę, paremtą smagių žaidimų principu.

Iškart po geras emocijas palikusios treniruotės A. Dzeranovas atsakė į SKM.LT klausimus.  

FOTOGALERIJA

– Kokie įspūdžiai pabendravus su stovyklautojais?

– Pirmas įspūdis – nesuvaldomas, nerūpestingas, laukinis. Iš kitos pusės, tai yra gyvos pamokos ir natūralus jausmas, kurio niekada gyvenime niekas nepakeis. Tai yra tikra emocija, tikras ir ištroškęs vaiko žvilgsnis, kuris į tave nukreiptas. Nuoširdumas, atvirumas, paprastumas ir jokios veidmainystės. Kai tų vaikų yra 60, jie tave užkrečia tikrumu ir atvirumu ir tu supranti, kokios yra nepagadintos yra jų vertybės.

– Vaikų sportas vasarą. Koks jis turi būti šiuo metų laiku?

– Žodį „sportas“ aš galbūt pakeisčiau į „fizinį aktyvumą“.  Vaikų fizinis aktyvumas yra privalomas. Pasakysiu trumpai ir be didelių išvedžiojimų. Reikia mažiau galvoti apie kažkokį dirbtinai sukeltą vaikų aktyvumą. Geriau nevaržykime jų judesio. Vaikai moka ir gali judėti, bet tėvai patys varžo jų judesį, kai lengva ranka jiems leidžia eiti sėsti prie televizorių, planšečių, telefonų, kompiuterių. Taip pat leidžia ilgai nemiegoti ir leidžia vaikams tokius malonumus, kad patys turėtų daugiau laiko. Tokiu būdu vaikai save įkalina ir nejuda. Nevaržykime vaikų laisvės, suteikdami jiems labai daug malonumų. Tuomet tas judesys natūraliai atsiras. Aš pats, turėdamas 3 vaikus, jiems kai kada žaidybine forma kažko neleidžiu. Pavyzdžiui, apsimetame, kad telefonų nėra, televizoriai neveikia. Akivaizdžiai matau, kai vaikai patys suranda ką veikti, kaip pajudėti, nueiti pas draugus ir kūrybiškai susigalvoti žaidimų. Vasara ar ruduo – nesvarbu. Nevaržykime vaikų ir patys daugiau dalyvaukime.

– Ką vasarą patartumėte visai šeimai nuveikti sveiko ir smagaus?  

– Visuomet esu už kažką aktyvaus. Yra įvairių šeimyninių žaidimų, šiandien darėme mankštą su savo kūno svoriu, kuri yra tinkama visiems šeimos nariais. Su savo žmona išeinu į kiemą pasportuoti ir matau, kaip bent 2 iš 3 vaikų prisijungia, mėgdžioja judesius ir bando sportuoti kartu. Toks aktyvumas gali būti, jeigu kalbame apie suplanuotą sportą. Visų antra, eikite pasivaikščioti, žaiskite slėpynes, eikite į mišką. Tai gali būti paprastas buvimas gamtoje, žygis, nakvynė, „išgyvenimas gamtoje“. Tokie dalykai yra smagūs ne tik kaip aktyvios pramogos, bet ir sukuria nepamirštamas šeimos akimirkas, kurios lieka visam gyvenimui. Kartais labai smagu mums patogius technologinius daikčiukus padėti į šoną ir patys pamatysime, kiek daug kūrybinių niuansų atsiranda čia ir dabar. O geriausia, leiskite tai sugalvoti patiems vaikams (šypsosi).  

 

Naujienų sąrašas