Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

MKL A div. apžvalgos. 4 komandų startas jau šį šeštadienį!

2020 10 09

Nuotr. autorius: Sostinės krepšinio mokyklos nuotr.

Įsibėgėjus Lietuvos moksleivių krepšinio lygos („LIDL–MKL“) kovoms, prsitatome net keturių mūsų mokyklos komandų apžvalgas, kurios varžysis A divizione.

Šį kartą aptarsime:

Sostinės KM-I „Liūtai” (2008m. gim.) U13 čempionatas (tr. Rokas Kasparavičius)

Sostinės KM-I „Drakonai” (2005m. gim.) U16 čempionatas (tr. Karolis Čyžius),

Sostinės KM-II „Riteriai” (2005m. gim.) U16 čempionatas (tr. Ignas Pagalys)

Sostinės KM-III „Grizliai” (2005m. gim.) U16 čempionatas (tr. Antanas Gliožeris)

 

Galingieji Sostinės KM-I „Liūtai”. Savo pirmąsias A diviziono dvikovas pradedantys „Liūtai” neslepia ambicijų ir yra nusiteikę kovoti tik dėl aukščiausios pakylos. Svarbu paminėti, jog šis U13 čempionatas yra unikalus– jame dalyvauja tik 8 komandos, kai įprastai A divizione varžosi 12 komandų. Tad kiekvienos rungtynės bus aukso vertės.

Praėjusiame sezone– 12 pergalių iš tiek pat galimų. Prognozuoti „Liūtų” sėkmę artėjančiame sezone yra sunku. Komanda reguliariajame sezone neturėjo galimybės varžytis su kitomis A diviziono komandomis. Nepaisant to, „Pirmojo iššūkio” čempionate, savo grupėjė, R. Kasparavičiaus auklėtiniai varžovus drąskė į skutelius– 12 pergalių iš tiek pat galimų, vidutiniškai rungtynes laimėdami 40-ies taškų skirtumų. Rezultatai įspūdingi, tačiau kaip „Liūtams” seksis, pamatysime sezono metu.

Trenerio R. Kasparavičiaus komentaras apie artėjantį sezoną. „A diviziono čempionatas pirmą kartą vyks kitokiu formatu– dalyvaus tik 8 komandos vietoje 12, todėl čempionatas bus kur kas įtemptesnis, visos rungtynės bus sunkios ir labai svarbios. Tokius čempionato pasikeitimus vertinu teigiamai – jaunieji krepšininkai turės daugiau stresinių situacijų, daugiau sunkių rungtynių, jokių lengvų varžovų ir taip tobulės bei įgaus neįkainojamos patirties. Sezono startas bus išvykoje, prieš pajėgią Šiaulių ekipą, todėl lengva nebus. Nepaisant to, kaip ir šiame mače, taip ir visame čempionate keliame sau tik aukščiausius tikslus ir ruošiamės kovoti dėl prizinių vietų ir čempionų taurės.”

Pirmoji „Liūtų” dvikova jau šį šeštadienį 13:00 prieš Šiaulių KA „Saulė”-I komandą.


Vieni iš čempionato favoritų– Sostinės KM-I „Drakonai”.
Šią komandą drąsiai galime laikyti kaip vieną iš favoričių laimėti čempionatą. Praėjusiame sezone, „Drakonai” žygiavo pirmoje turnyrinės lentelės vietoje: per 18 susitikimų buvo iškovota 16 pergalių ir patirti 2 pralaimėjimai. Tiesa, kaip ir kitos mūsų mokyklos komandos, dėl pandemijos reguliaraus sezono užbaigti nespėjo. Nepaisant to, K. Čyžiaus auklėtiniai demonstravo solidų krepšinį gynyboje, vidutiniškai per rungtynes praleisdami tik 57 taškus į savo krepšį. Tai buvo antras geriausias rezultatas visoje lygoje. Tikėtina, kad ir šiame sezone „Drakonai” bus sunkiai įveikiami ir demonstruos geležine gynybą.

Prognozuojami komandos lyderiai. Šiame sezone dėmesį reikėtų atkreipti į tris žaidėjus– Justą Šukį (11tšk., 6atk. kam., 14naud. bal.), Ernestą Matulevičių (11,5tšk., 8atk. kam., 14naud. bal.) ir Mykolą Mačiulį (11tšk., 4,5atk. kam., 5rez. perd., 13naud. bal.). Būtent šie krepšininkai praėjusiame sezone išsiskyrė labiausiai, tačiau trenerio K.Čyžiaus teigimu, šios komandos stiprybė yra komandinis žaidimas, todėl artėjančiame sezone šiai ekipai bus svarbus kiekvieno „Drakono” indėlis.

Trenerio K. Čyžiaus komentaras apie artėjantį sezoną. „Turbūt kaip ir visi, esame labai išsiilgę oficialių rungtynių, todėl su nekantrumu jų laukiame. Šis sezonas mums bus kitoks – dalyvausime ir Vilniaus miesto krepšinio lygoje, kur išbandysime savo jėgas su vyrais. Ten tikimės įgauti patirties ir pakelti savo žaidimą į aukštesnį lygį. Kalbant apie pagrindinį čempionatą, tai pirminis tikslas būtų finalinis ketvertas, o paskui jau žiūrėsime. Taip pat visi džiaugiamės už mūsų komandos narį Daną Kazakevičų, kuris šiais metais papildė Vilniaus „Ryto” jaunimo komandą ir linkime jam sėkmės.”

Pirmoji „Drakonų” dvikova šeštadienį, 12:30 prieš Mažeikių SM komandą.

Vidutiniokai pasirengę patriukšmauti – Sostinės KM-II „Riteriai”. Praėjęs sezonas susiklostė ne visai sėkmingai – per 18 susitikimų pasiektos 6 pergalės ir patirta 12 pralaimėjimų. Nepaisant to, I. Pagalio auklėtiniai yra pasiruošę versti naują lapą ir nustebinti varžovus naujajame sezone. Praėjusiame sezone, visoje lygoje „Riteriai” demonstravo 6 geriausią puolimo ir rezultatyvių perdavimų reitingą, atitinkamai vidutiniškai pelnydami 70 taškų ir atlikdami 15 rezultatyvių perdavimų per rungtynes.  Taip pat svarbu paminėti, jog I. Pagalio krepšininkai turėjo mikliausias rankas visoje lygoje – vidutiniškai per rungtynes perimdavo net po 14 kamuolių ir tai yra geriausias rezultatas tarp visų komandų. Būtent šios statistinės grafos rodo, jog „Riteriai” turi potencialo augti ir šiais metais kaip reikiant patriukšmauti.

Prognozuojami komandos lyderiai. Sostinės KM-II „Riterių” ekipoje yra nemažai aukšto meistriškumo žaidėjų, tačiau geriausius statistinius rodiklius praėjusiame sezone rodė Orestas Katiliauskas. Jis vidutiniškai per rungtynes praleisdavo po 27 minutes ant parketo, per kurias pelnydavo po 15 taškų, sugriebdavo 7 kamuolius ir rinkdavo po 14 naudingumo balų. Taip pat dėmesį reikėtų atrkeipti iš Sostinės KM-III „Grizliai” persikėlusį Deivdą Pavliukoit. Jis praėjusiame sezone per 31 minutę vidutiniškai pelnydavo po 12 taškų, sugriebdavo po tiek pat kamuolių, atlikdavo 3 rez. perdavimus ir rinkdavo 16 naudingumo balų. Komandą papildė ir metais jaunesnis Titas Dabriega. Bus labai įdomu stebėti šio jaunojo krepšininko žaidimą.

Trenerio I. Pagalio komentaras apie artėjantį sezoną. „Labai džiaugiamės jog sezonas įvyks įprastine tvarka. Esame pasiilgę oficialių rungtynių ir nekantraujame žengti į aikštelę. Apmaudu, tačiau dėl pasikeitusios varžybų stebėjimo tvarkos netenkame savo „šeštojo žaidėjo” – ištikimiausių fanų. Komandos atmosfera yra nuostabi, vyrai sunkiai ir tikslingai dirba bei ruošiasi savo pirmai dvikovai. Turime keletą traumuotų žaidėjų, laukiame jų sugrįžtant, taip pat džiaugiamės sulaukę papildymo ir tikimės, jog sunkiu darbu bei pasiaukojimu šiais metais pavyks patriukšmauti."

Pirmoji „Riterių” dvikova jau šį šeštadienį 10:00 prieš Vilniaus KM-„Rytas”- „Šilputa” komandą.

Sostinės KM-III „Grizliai”– nukraujavę, tačiau pasiruošę kovoti iki galo. Verti dėmesio ir daugybės pagyrų A. Gliožerio auklėtiniai sezoną pasitinka slogiomis nuotaikomis: vienas iš pagrindinių žaidėjų dėl traumos prie komandos prisijungs tik lapkričio mėnesį, dar du žaidėjai paliko ekipą. Nepaisant to, reikia pripažinti, jog „Grizliai” yra kovingumo pavyzdys – tai yra vienintelė trečioji mokyklos komanda, kuri varžosi A divizione. Negana to, praėjusiame sezone A.Gliožerio auklėtiniai buvo ketvirti lygoje pagal atkovotus kamuolius puolime (vid. 17atk. kam.) ir bendroje turnyrinėje lentelėje rikiavosi vienuoliktoje vietoje su 4 pergalėmis ir 14 pralaimėjimų.

Prognozuojami komandos lyderiai. Sunku nuspėti nukraujiavusių „Grizlių” lyderius, tačiau atkreipti dėmesį reikėtų į Ridą Barkovskį ir Kajų Bartkų. Ridas praėjusiame sezone vidutiniškai rinkdavo po 11 taškų per rungtynes ir sugriebdavo po 4 atšokusius kamuolius. Tuo tarpu Kajus Bartkus fiksuodavo 14 taškų vidurkį, per rungtynes pataikydamas bent po du tolimus metimus. Tikėtina, jog šį sezoną A.Gliožerio komandoje atsiras ir naujų lyderių, kurie turės daugiau galimybių pasireikšti.

Trenerio A.Gliožerio komentaras apie artėjantį sezoną. „Esame sudėtingoje situacijoje – komandą paliko du žaidėjai, trečiasis yra traumuotas ir tikėtina, jog ant parketo sugrįš tik lapkritį. Šiuo laikotarpiu savo komandai palinkėsiu sveikatos bei didžiulio ryžto ir kovingumo.”

Pirmoji „Grizlių” dvikova jau šeštadienį 14:00 prieš Kauno KM „Žalgiris”-I komandą.

Naujienų sąrašas