Naujokų grupes renkantis Tomas Purlys: „Turi duoti šansą visiems“

2020 09 10 skm.lt
T. Purlys dirba su Lietuvos U14 rinktine
Nuotr. autorius: Lino Žemgulio nuotr.

Vienas labiausiai vertinamų ir gerbiamų Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) trenerių Tomas Purlys 2020-2021 m. sezoną pasitinka rinkdamas net dvi naujokų grupes. T. Purlys į treniruotes 2013 m. gimimo vaikus kviečia Šeškinėje (Maironio progimnazija) ir Šnipiškėse (Santaros gimnazija).

2013 m. gimimo vaikai prisijungti prie SKM gali net 33 skirtingose mokyklose. Tikslų tvarkaraštį ir treniruočių vietas rasite čia.

Registracijos formą rasite čia.

Lietuvos U14 vaikinų rinktinę treniruojantis T. Purlys yra sukaupęs milžiniškos patirties. Nuo 2016 m. SKM dirbantis specialistas yra ypač vertinamas už darbą su jaunimu ir jų individualių įgūdžių tobulinimą, tačiau krepšinio pažintį 6-8 metų vaikai pradeda nuo visai kitų dalykų.

„Pagrindinis akcentas – sudominti vaiką sporto šaka. Juk dažniausiai tėvai nori ir atveda, o ne pats vaikas. Vėliau jau labai svarbu įdiegti drausmę, kad vaikas išmoktų klausyti trenerio, susikoncentruotų. Taip pat komandiškumo, kad nebūtų vienas sau, mokėtų bendrauti, būtų komunikabilus su kitais vaikais.

Labai svarbu yra fizinės savybės. Ypač šiais laikais, kai dažnas vaikas fiziškai atsilieka, nes yra daug technologijų, dėl kurių mažiau judama. Reikia juos išmokyti bėgti, šokti.

Krepšinis net nėra pagrindinis akcentas“, – sako T. Purlys.

Treniruočių metu mažieji krepšininkai stengiasi prisijaukinti kamuolio pojūtį, mokosi jį varytis, ruošia kūną ateities treniruotėms. Kartu jie mokosi krepšinio taisyklių, daugelį pratimų atlieka žaidimų forma.

Kol jie bando save atrasti naujoje veikloje, ypač svarbus vaidmuo tenka ir tėvams.

„Nereikia perspausti vaiko ir per daug nesikišti į trenerio darbą. Negalima suteikti papildomo streso vaikui, kad jam netaptų tai prievole. Atėjęs į treniruotę jis neturi galvoti, jog būtinai turi kažką padaryti. Taip, jeigu jis nesistengia, tai kaip ir mokykloje, turi sulaukti pastabų. Kitas dalykas, jeigu jam nepasiseka – nereikia versti būtinai tą padaryti ar dirbti papildomai.

Yra tokių, kurie vėlai pradeda, bet tampa krepšininkais. Todėl skubinti įvykių nereikia, nes dažnai tokiu atveju vaikai pavargsta nuo nuolatinio spaudimo ir meta krepšinį, eina ten, kur jaučiasi laisviau. Jis gauna spaudimą mokykloje, tada treniruotėse, o gyventi nuolatiniame spaudime nėra gerai. Vaikui, kurio asmenybė tik formuojasi, tai nėra į gera“, – pažymi treneris.

Tiek pat kiek tėvai, kantrūs turi būti ir treneriai, dirbantys su tokio amžiaus vaikais, teigia T. Purlys.

„Dirbant su tokio amžiaus vaikais pagrindinė trenerio savybė yra kantrybė. Treneriai turi būti kantrūs, sugebėti aiškiai viską pateikti. Ne visi vaikai yra vienodi, vieniems kažkas išeina greičiau, kitiems lėčiau, todėl negali prarasti kantrybės ir turi toliau jiems aiškinti. Turi turėti sistemą, pagal kurią nuosekliai dirbi.

Nereikia vaikytis trumpalaikių pergalių, o žiūrėti plačiau. Gal vaikas šiuo metu yra mažiau imlus, gali mažiau padaryti aikštėje, bet negali jo apleisti. Turi duoti visiems pažaisti ir neakcentuoti tų dalykų. Tokiame amžiuje dažniausiai fiziškai stipresni dominuoja, todėl turi duoti visiems šansą, kad neprarastum vaiko dėmesio“, – neabejoja specialistas.

Naujienų sąrašas