„Ryto“ krepšininkai – Eurolygos jaunių atrankos čempionai!

2020 02 09 SKM.LT

Nuotr. autorius: Rokas Lukoševičius

Vilniaus „Ryto“ jauniai savo potencialą įrodė triumfuodami jaunių Eurolygos atrankoje. Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusiame finale Edvino Justos auklėtiniai sekmadienį 84:63 (19:19, 21:17, 23:16, 21:11) nugalėjo Arvydo Gronskio treniruojamus kauniečius.

FOTOGALERIJA I

FOTOGALERIJA II

Po dviejų kėlinių „Ryto“ jauniai buvo priekyje 40:36, o po didžiosios pertraukos padidino apsukas. Ketvirtajame kėlinyje sostinės krepšininkai atlaikė visus varžovų bandymus sugrįžti į rungtynes ir šventė pelnytą pergalę.

Ji „Ryto“ jaunimui atvėrė duris į jaunių Eurolygos finalinį turnyrą, kuris gegužę vyks Eurolygos finalo ketverto metu Kelne (Vokietija).

Vilniečius į priekį vedė po 25 taškus surinkę Augustas Marčiulionis ir Ąžuolas Tubelis (37 naudingumo balai). Abu krepšininkai pateko į simbolinį penketą, o Ą. Tubelis pripažintas jaunių Eurolygos atrankos naudingiausiu krepšininku.

B21W2757

Ketvirtajame kėlinyje traumą patyrė „Ryto“ legionierius iš Graikijos Andreas Kalogiros. Iki nemalonaus epizodo puolėjas spėjo pelnyti 11 taškų ir atkovoti 12 kamuolių. Komandos draugų padedamas jis kartu su vilniečiais aikštės centre atsiėmė iškovotą taurę.

„Ryto“ jaunių komandoje netrūko ir Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) akcentų. Trofėjumi kartu su komandos draugais džiaugėsi vidurio puolėjas Matas Mačijauskas, o čempioniškame trenerių štabe kartu su E. Justa ir Gintautu Regina darbavosi Mindaugas Noreika ir Karolis Čyžius.

Tai antrasis kartas per tris metus, kuomet „Ryto“ jauniai triumfuoja Eurolygos jaunių atrankos turnyre. 2018 m. šį turnyrą laimėję „Ryto“ krepšininkai triumfavo ir finaliniame turnyro etape Belgrade. Pirmąjį kartą prestižinį jaunių turnyrą vilniečiai laimėjo dar 2012 m. pavasarį.