Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

SKM pranešimas dėl NVŠ kompensacijų spalio–gruodžio mėn.

2018 01 12 SKM.lt

Nuotr. autorius: Saulius Čirba

Sostinės krepšinio mokykla 2017 m. spalio–gruodžio mėn. negavo pakankamai neformalaus vaikų švietimo (NVŠ) krepšelių, kurių užtektų visiems mūsų moksleiviams.

Dėl ženkliai Vilniaus mieste išaugusių NVŠ programų ir jose dalyvaujančių vaikų skaičiaus, savivaldybė šiemet sumažino kvotas didiesiems NVŠ teikėjams.

Spalį mūsų krepšinio mokyklai buvo skirta apie 40 proc. mažiau krepšelių nei buvo prašoma, lapkričio ir gruodžio mėn. savivaldybė padidino kvotą ir krepšelių trūko 150 moksleivių.

SKM bandė gelbėtis iš nedėkingos situacijos ir po tėvelių bendruomenės apklausos nutarė visas gautas NVŠ lėšas po lygiai paskirstyti visiems vaikams, kad nė vienas mokseivis nebūtų nuskriaustas ir gautų kompensaciją treniruotėms.

Tad spalio mėn. visiems SKM moksleiviams buvo skirta 10 Eur, o lapkritį ir gruodį – 13,5 Eur NVŠ kompensacija.

Tačiau keletas tėvelių buvo itin nepatenkinti, negavę viso 15 Eur NVŠ krepšelio, ir šį SKM sprendimą apskundė miesto savivaldybei.

Savivaldybė įpareigojo mūsų krepšinio mokyklą tėveliams, kurių vaikai yra įtraukti į NVŠ registrą, pritaikyti pilną 15 Eur krepšelį.

Pagal savivaldybės nustatytas kvotas spalio mėn. į registrą SKM buvo leista įtraukti 960 vaikų, o lapkritį ir gruodį – 1352 vaikus.

SKM gerbia šį savivaldybės sprendimą, kuris yra teisiškai pagrįstas. Tačiau mūsų organizacijai tai labai skausmingas sprendimas.

Kompensuoti šias lėšas iš tiesų yra sudėtinga: reikėtų atimti suteiktas kompensacijas iš tėvelių, kurių vaikai nebuvo įtraukti į NVŠ registrą, ir tuos pinigėlius perduoti tėveliams, kurių vaikai buvo NVŠ registre. Arba pritaikyti kompensacijas iš savų SKM lėšų, tačiau reikėtų apie 9000 Eur. Tiek laisvų lėšų SKM neturi.

Tačiau savivaldybės sprendimą reikia vykdyti ir tėveliai, kurie pageidauja gauti NVŠ kompensacijos skirtumą, turėtų atvykti į SKM būstinę Kalvarijų g. 129 ir pateikti prašymą dėl 3–8 Eur lėšų grąžinimo.

Mes patikrinsime, ar vaikas buvo įtrauktas į NVŠ registrą, ir kompensaciją išmokėsime biure arba užskaitysime už kito mėnesio treniruotes.

Labai tikimės tėvelių supratingumo ir palaikymo šioje sudėtingoje situacijoje.

Naujienų sąrašas