Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Stiprinama Vilniaus krepšinio piramidė

2020 05 01 SKM.lt
Su krepšininkais Fabijoniškių gimnazijoje dirbs Vilniaus „Ryto“ sistemos treneriai
Nuotr. autorius: Saulius Čirba/SKM.lt

 

Sostinės krepšinio mokykla (SKM) toliau prisideda prie tvarios Vilniaus krepšinio piramidės kūrimo.

Geriausia Lietuvos krepšinio mokykla, bendradarbiaudama su Vilniaus Fabijoniškių gimnazija, jau nuo artėjančio rugsėjo perspektyviausiems sostinės moksleiviams pasiūlys ypatingas treniravimosi ir mokymosi sąlygas.

„To Vilniuje dar apskritai nebuvo arba buvo labai seniai. Labai džiaugiamės, kad Fabijoniškių gimnazija ir SKM yra tos organizacijos, kurios imasi lyderystės ir iniciatyvos, talentingiausiems Vilniaus krepšininkams sudarant kokybišką galimybę mokytis ir sportuoti. Tai bus mokymosi ir sporto bazė, kurioje moksleiviai gaus kokybiškas mokytojų ir trenerių pamokas. Jiems bus sudarytas lankstus treniruočių ir pamokų tvarkaraštis, skiriamas ypatingas mokytojų ir trenerių dėmesys. Mūsų tikslas – išauginti išsilavinusius ir profesionalius krepšininkus, kurie garsintų Vilniaus „Ryto“ ir visos Lietuvos vardą“, – sako SKM įkūrėjas Andrius Čerškus.

Pirmieji šią galimybę jau artėjančiais mokslo metais išbandys gabiausi 2005 ir 2009 m. kartos krepšininkai.

Su krepšininkais dirbs „Ryto“ sistemos treneriai Mindaugas Noreika, Karolis Čyžius ir kiti puikią reputaciją pelnę krepšinio specialistai. Krepšinio klausimais konsultuos krepšinio ekspertas, SKM sporto konsultantas Rūtenis Paulauskas.

Fabijoniškių gimnazija yra viena iš dviejų mokyklų Lietuvoje, kuri įgyvendina sporto ir sveikatinimo pedagoginę sampratą.

„Norime toliau plėtoti sporto judėjimą mūsų gimnazijoje ir Vilniaus mieste. Manome, kad bendradarbiaudami su Sostinės krepšinio mokykla galime pasiekti pakankamai gerų rezultatų. Mūsų, kaip gimnazijos, užduotis – sudaryti moksleiviams kuo geresnes ugdymo proceso ir treniravimosi sąlygas, kad jie galėtų siekti sportinių aukštumų. Administracija, mokytojų kolektyvas ir visa gimnazijos bendruomenė yra neabejinga sportui. Manome, kad aukštas sportinis meistriškumas dera su geru mokymųsi. Tikime sportuojančiais vaikais. Norime jiems padėti gauti kuo geresnius pamatus ir moksle, ir sporte“, – teigia Fabijoniškių gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Linas Janulionis.

Pasak trenerio K. Čyžiaus, bendradarbiavimas su Fabijoniškių gimnazija į krepšininkų ugdymą leis pažvelgti kompleksiškai ir suteiks visiems naujų galimybių:

„Krepšininkai dirbs rytinėse treniruotėse, kur bus tobulinamas jų individualus meistriškumas. Vakarinėse treniruotėse bus šlifuojami komandiniai veiksmai. Sporto ir pamokų tvarkaraštis sudėliotas taip, jog moksleiviai turėtų pakankamai laiko atsigauti po fizinio krūvio – nusiprausti, pavalgyti ir pasiruošti laukiančioms pamokoms, – atkreipia dėmesį K. Čyžius. – Į treniruotes bus įtraukti ir kitų sporto šakų elementai, kurie padeda visapusiškai ir tolygiai lavinti visas besivystančio sportininko raumenų grupes. Dar vienas svarbus projekto akcentas – nuolatinis trenerių ir mokytojų bendradarbiavimas.“

Planuojama, kad ateityje į šį projektą įsitrauks vis daugiau amžiaus grupių, o artimiausi darbo vaisiai bus matomi jau po kelių metų.

2005 ir 2009 m. gimusių krepšininkų grupės 2020–2021 mokslo metams jau beveik suformuotos. Norintys prisijungti prie šio projekto, kviečiami užpildyti motyvacinę atrankos anketą.

KANDIDATŲ ATRANKOS ANKETA 

Susisiekta bus tik su atrinktais kandidatais.

Prašymai dėl priėmimo į Fabijoniškių gimnaziją priimami iki gegužės 31 d.

 U15 SKM I Drakonai 2020

Naujienų sąrašas