Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

V. Čeponis: „Labai smagu, jog į komentatoriaus kėdę žengia talentingas jaunimas“

2019 06 19 Erikas Petrikas/SKM.LT

Nuotr. autorius: Saulius Čirba

Prasidėjus vasarai – prasidėjo ir Sostinės krepšinio mokyklos (SKM) stovyklos, kurios po truputį įgauną pagreitį. Į stovyklą Balsių progimnaziją atsakyti į vaikų klausimus ir pabendrauti su vaikais atvyko Lietuvos rinktinės žaidėjas Mindaugas Kuzminskas, krepšinio komentatorius Vaidas Čeponis bei netikėtai atvykęs buvęs tuometinio Vilniaus „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas Saulius Kuzminskas.

BF6O1209

Puikūs vaikų klausimai sukėlė šypsenas stovyklos svečiams/Nuotr. autorius S. Čirba

– Pastaruoju metu į Lietuvos rinką žengia vis daugiau komentatorių (ypač krepšinio). Kaip vertinate Lietuvos komentatorių lygį? Kokių patarimų galėtumėte duoti jauniesiems komentatoriams arba žmonėms, kurie siekia būti tokiais?

– Būtų neetiška kritikuoti, patarinėti kolegoms, bet aišku, aš irgi jaučiu konkurenciją, nes ateina daug talentingo jaunimo, o tai yra tikrai labai smagu. Mano patarimas – stengtis kuo labiau gilinti krepšinio žinias. Prieš rungtynes susitikinėju su treneriais prie derinių lentos, bet aišku, visko būna, kartais suklystu, ne taip traktuoju vieną ar kitą situaciją.

– Žiniasklaidoje buvo minima, jog Paulius Valinskas gali būti vienas kandidatų prisijungti prie Vilniaus „Ryto“. Kaip pačiam atrodo, ar vis dėlto Pauliui reikėtų dairytis komandos užsienyje?

– Manau, kad Paulius per šį sezoną padarė pažangą. Ypač gerai žaidė antrąją sezono dalį „Lietkabelio“ komandoje, tačiau aš spėju, jog „Žalgiris“ jo nesusigražins, nors jis labai daug dirba, yra labai greitas, gerai veržiasi arčiau krepšio, bet šį sezoną nestabiliai atakavo iš tolimojo nuotolio, taip pat Pauliui reikėtų gerinti gynybą. Manyčiau, kad Pauliui reikėtų tokios komandos, kurioje kaip šiemet bus suteikiama daug žaidybinio laiko, panašiai kaip buvo Panevėžio „Lietkabelyje“.

– Kaip vertinate pokyčius „Ryto“ administracijoje – į ją žengė buvęs tuometinio „Lietuvos Ryto“ žaidėjas Rolandas Jarutis. Kokį impulsą šis žmogus gali atnešti komandai?

– Šį žingsnį vertinu tikrai teigiamai. Julius Sarapinas taip pat atliko nemažą darbą, tačiau jau seniai pažįstu Rolandą, jis turi ne tik daug administracinių, bet ir daug vadybinių sugebėjimų. Manau, jog jis pasiūlys daug įvairių idėjų, nes „Rytui“ tikrai reikia stiprinti vadovybės korpusą. Greitai turėtų būti išrinktas ir naujas klubo prezidentas, o tokia komanda kaip „Rytas“ tikrai gali surinkti didesnį biudžetą ateinančiam sezonui ir galiausiai gali bandyti mesti rimtesnį iššūkį Kauno „Žalgiriui“.

– Kokia jūsų nuomonė apie „Žalgirio“ projektą Prienuose? Jei jis gyvuos, tai ar jis galėtų ilgai tęstis, ar vis tik tai būtų trumpalaikis planas, kol neįsikiš Virginijus Šeškus?

– Matyt „Žalgirio“ vadovai ir treneriai nori, jog talentingas jaunimas žaistų kartu, vienoje komandoje, o nebūtų išmėtyti po skirtingas komandas. Pavyzdžiui Gytis Masiulis žaidė Klaipėdos „Neptūne“, P. Valinskas žaidė Panevėžio „Lietkabelyje“. Manau, jog „Žalgirio“ tikslas būtų tas, jog jaunimas kuo anksčiau susižaistų bei tuo pačiu daugiau minučių praleistų aikštėje. Jau Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) yra šiek tiek per žemas lygis, kad jaunimas atskleistų visą savo talentą, o komanda Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“), manau, būtų tinkamas variantas.

BF6O1439

V. Čeponis atsakinėjo į jaunojo žurnalisto klausimus/Nuotr. autorius S. Čirba

Naujienų sąrašas