Skambinkite: 8 679 24 419
Rašykite: info@skm.lt

Vaikystės ledai ir netikėti vaikų prisipažinimai meilėje

2013 01 31 Ieva Dirmaitė, SKM.lt
T. Gaškas šį sezoną debiutavo SKM kaip darželinukų treneris ir šiuo metu treniruoja jau 4 Vilniaus darželių vaikus.
Nuotr. autorius: R. Dačkaus

Sausį rubriką „Trenerio portretas“ užbaigsime pokalbiu su šio sezono SKM debiutantu, darželinukų treneriu Tomu Gašku, kuris iš pažiūros gali atrodyti griežtas, tačiau dažniau būna santūrus ir rimtas.

Nors didelės trenerio patirties Tomas dar nespėjo sukaupti, vis dar kaupia teorinę Lietuvos edukologijos universitete (LEU), studijuodamas kūno kultūros specialybę, bet kiekviena diena, treniruojant mažiausius SKM krepšininkus, yra, pasak Tomo, iššūkis ir kantrybės išbandymas, su kuriais kol kas sėkmingai jam sekasi susidoroti.

Kokius 10 dar nežinotų faktų iš savo gyvenimo mums atskleidė SKM treneris T. Gaškas?

1. Namai. Pradėjus pokalbį apie trenerio namus, T. Gaškas prasitaria, kad kadaise teko išgyventi ir kraustymosi nepatogumus. Tačiau kraustytis toli nereikėjo – mat kai Tomas dar buvo moksleivis, jo šeima persikraustė iš namo, kuriame gyveno, į namą priešais. „Gimė jaunesnis brolis ir reikėjo didesnės erdvės“,- šypsosi SKM darželinukų treneris.

Nepaisant to, kad T. Gaškas prieš du dešimtmečius gimė Lietuvos sostinėje, čia užaugo ir mokėsi, tačiau visos vasaros praleistos svetur, už Vilniaus ribų.

„Vasaromis stengiuosi pabėgti iš miesto, tad dažniausiai nelieku Vilniuje. Nuo vaikystės visas savo vasaras praleisdavau Švenčionėliuose, pas senelius kaime, kuris yra netoli Ignalinos. Kai užaugau, dažniau su draugais būname netoliese esančiame kaime, Pasiauriuose, kur paprastai ilsimės prie ežerų“,- su džiaugsmu išvykas pas senelius prisimena Tomas.

Tačiau savo gimtajam miestui T. Gaškas neabejingas: „Vilnius mane žavi ne tik tuo, kad jis yra šalies sostinė, bet ir dėl to, kad čia visada atrasi kur nuvykti ar nueiti, ką pamatyti, nesvarbu, kokiu oru. Manau, kad Vilnius yra Lietuvos jaunų žmonių galimybių miestas“.

2. Rėksnys. Vaikystėje, pasakoja Tomas, nebuvau didelė bėda, bent jau neatsimenu, kad toks būčiau buvęs. Tačiau darželyje ir mokykloje Tomo vardą auklėtojos ir mokytojos gerai įsiminė. 

[foto_2]
T. Gaškas nuo vaikystės daug laiko mėgdavo praleisti gamtoje.
Nuotr. iš asmeninio albumo

 

„Mama pasakojo, kad kai dar vaikščiojau į darželį, buvau labai didelis rėksnys, labai daug verkdavau. Tai kai jau pagaliau išėjau į mokyklą, mama sakė, kad visos darželio auklėtojos labai apsidžiaugė tuo“,- juokiasi SKM treneris.

Mokykloje Tomas, pasirodo, užėmė šnekoriaus ir komentatoriaus pareigas: „Mokykloje daug kalbėdavau, vis viską komentuodavau – ir mokytojas, ir šiaip nevengdavau kokį juoką suskelti, kad bent klasėje linksmiau būtų, o dėl to dažnai po pamokų gaudavau ilgą moralą nuo mamos“.

Tomas juokais prisipažįsta, kad visgi pažymių knygelėje vietos pastaboms dar tikrai likdavo, nes nors buvo mokykloje nenuorama, į mokslus žiūrėjo atsakingai ir mokėsi gerai.

3. Avinas. Treneris savo gimtadienį švenčia balandžio mėnesį, tad, remiantis zodiaku, Tomas gimęs po Avino zodiako ženklu. Sakoma, kad šio ženklo žmonės išties yra labai užsispyrę ir įveiks visas kliūtis, siekdami savo tikslų. O ar SKM treneris irgi turi šią savybę?

„Mano charakteris visiškai atitinka zodiako ženklo apibūdinimą. Esu ir užsispyręs, ir principingas. Dažniausiai tas mano užsispyrimas išlenda, kai susidūria dvi skirtingos nuomonės – mano ir kažkieno kitokia nuomonė. Taip jau nutinka, kad dažniausiai bandau įrodyti savo tiesą. Žinoma, kartais ir mane galima perkalbėti. Kartais tai sugeba padaryti ir mano auklėtiniai“,- kalbas apie charakterį patvirtina T. Gaškas.

4. Skautas. SKM darželinukų treneris jau penktus metus iš eilės turi vieną vasaros tradiciją – su draugais pastovyklauti prie ežero, įsikūriant su palapinėmis. Paprastai per vasarą tokias išvykas, sako Tomas, surengia mažiausiai šešiskart. „Taip atitrūkstu nuo miesto, pailsiu. Su valtimi paplaukiojam, pažvejojam, gamtoje pabūname, pagrybaujam, kepsnius kepame“,- vardija stovyklavietės užsiėmimus Tomas.

Pasak Tomo, poreikis tokioms išvykoms užsiliko dar iš mokyklos laikų, mat kai dar mokėsi mokykloje, stovyklauti prie ežero vykdavo ir ilgesniam laikotarpiui, kartais net pusei mėnesio. „Dabar taip ilgam ištrūkti neišeina, nes visgi yra darbai, pasitaiko asmeninių reikalų arba seneliams reikia padėti, tai ši tradicija lieka savaitgaliams dažniausiai“,- ramiu balsu sako treneris.

Kiekvienos tokios išvykos akcentas – ežero apėjimas. Mat, anot Tomo, su draugai neišvyksta iš pasirinktos vietos tol, kol neapeina viso ežero. Kadangi dažniausiai stovyklavietėms renkasi netoli kaimo esantį Pasiaurio ežerą, tai  žino šią vietovę kaip penkis pirštus.

5. Krepšinis. Pats krepšinį lankyti SKM treneris T. Gaškas pradėjo būdamas aštuonerių. „Mano mama buvo plaukimo trenerė, brolis Marius žaidžia krepšinį, aš žaidžiau, matyt, iš šeimos atėjo tas noras susieti savo gyvenimą su sportu. Ko gero, mamos iniciatyva abu ir palinkome į tą krepšinį“,- krepšinio atsiradimą savo gyvenime prisimena buvęs Vilniaus krepšinio mokyklos (VKM) auklėtinis.

Tomo teigimu, jam nebuvo baisu eiti į pirmąją treniruotę, nes į ją keliavo kartu su draugu. Vėliau komandos draugai, šypsosi Tomas, man vis sakydavo, kad į „Lietuvos rytą“ tai netinku žaisti, bet štai į Vilniaus klubą „Perlas“ tai tiksiu.

  [foto_6]
T. Gaškas užbaigė Vilniaus krepšinio mokyklą ir dabar studijuoja kūno kultūrą LEU.
Nuotr. iš asmeninio albumo

„O aš nuo penktos klasės ir turėjau vaikišką svajonę apie tą „Perlą“, norėjau jame žaisti. Nesusiklosčius palankioms aplinkybėms man, kaip žaidėjui, vis dėlto nemaniau, kad kada nors dirbsiu treneriu. Tačiau kai gavau pasiūlymą pradėti treniruoti SKM darželinukus, net širdis suspurdėjo“,- krepšinio trenerio karjeros pradžios prisiminimais dalinasi T. Gaškas. 

6. Piršlybos. Darželinukų treniruotėse būna ne tik krepšinio, bet kartais ir daug juoko, kurį sukelia vaikų pokštai. „Kartais tiesiog išgirdęs kokią nors frazę negali nenusijuokt“,- šypsosi vieną nuotykį su savo auklėtiniu prisiminęs SKM treneris.

„Prieina kartą prie manęs vienas mano auklėtinis. Jis, tiesa, ne lietuvis yra, tačiau ir lietuviškai pakalba. Tai priėjęs man sykį ir sako: „Treneri, aš jus myliu. Treneri, ar jūs būsit mano žmona?“. Tai labai linksmai nusijuokiau. Tokių įvairių pokštų bent jau kartą per mėnesį tai tikrai susilaukiu“,- linkteli galvą T. Gaškas.

7. Pipirai. SKM darželinukų treneris Tomas Gaškas šiuo metu treniruoja mažuosius pipirus, kuriems yra nuo ketverių iki septynerių metų. Kasdien treneris turi po 4 treniruotes mažiesiems SKM krepšininkams ir dirba keturiuose darželiuose – „Jurginėlyje“, „Švelnuke“, darželyje „Rūta“ ir „Papartis“. 

[foto_5]
Štai tokį trenerio portretą dar vasarą nupiešė T. Gaško auklėtiniai.
Nuotr. iš asmeninio albumo

 

Tomas turi beveik 110 auklėtinių ir vaikų skaičiumi tik per plauką atsilieka nuo kito SKM darželinukų trenerio Gedimino Bražionio, su kuriuo, tiesa, oranžiniu kamuolį dalinasi krepšinio aikštelėje Lietuvos edukologijos universiteto komandoje „Šviesa“.

T. Gaškas sako, kad kelias į vaiko širdį pasiekiamas per kantrybę ir bendros kalbos atradimą, kas ne visada būna lengva: „Galbūt ne visada iš pirmo karto, bet po truputį susipažįsti su vaiku, pradedi bendrauti. Bet gana greitai radau su savo darželinukais bendrą kalbą. Iki šiol gražiai sutariame, stengiasi jie manęs klausyti“.

8. Šienas. Vienas ryškiausių SKM trenerio prisiminimų iš vaikystės, susijęs su kaimu ir ledais. Mat Tomas visada noriai padėdavo seneliui nudirbti ūkio darbus, su laiku išmoko ir šieną grėbti bei rišti, o senelis visada atsilygindavo gardžiais ledais.

„Prisimenu, mano mylimiausi ledai vaikystėje buvo vaisiniai ir karameliniai, nes būtent tokiais ledais už pagalbą kaime man atsilygindavo senelis. Kai buvau dar visai vaikas, mano pareiga būdavo sunkvežimy sukrautą šieną sumindyti, kad jis sugultų ir nebūtų išsipūtęs. Labiausiai už viską patikdavo, kai jau visą šieną sukrauni į sunkvežimį, su pusbroliu užsilipti ant to šieno kupetos ir važiuoti namo. Vėjelis švelniai pučia...“,- atvirai apie šienapjūtės ypatumus pasakoja T. Gaškas.

9. Sniego kalnai. Laisvalaikiu SKM treneris daugiausiai laiko praleidžia gamtoje, tačiau poilsis vis vien paprastai suijęs su sportu: „Laisvalaikį gana aktyviai mėgstu leisti, tai vasarą smagu su baidarėmis paplaukioti, jei esu mieste, tai renkuosi dviratį. Kartą su draugu buvome numynę beveik iki Kernavės, o žiemą pamėgau kalnų slidinėjimą“.

Neseniai iš Anykščių, kur nenulipo nuo slidžių bene savaitę, grįžęs T. Gaškas priduria, kad reikia derinti pasyvų sportą su aktyviu, tačiau pastaruoju metu SKM trenerio dienotvarkė dažniau būna labai intensyvi.

  [foto_4]
T. Gaškas studijų slidinėjimo kursuose Anykščiuose.
Nuotr. iš asmeninio albumo

10. Du veteranai. SKM darželinukų krepšinio trenerio autoritetai krepšinyje daugeliui lietuvių ir europiečių gana gerai žinomi krepšininkai veteranai – Šarūnas Jasikevičius ir Rimantas Kaukėnas.

Pasiteiravus trenerio, kokios šių žaidėjų savybės jį žavi, Tomas atsakė: „Pirmiausia tai dėl to, kad jie iš tikrųjų yra lyderiai, tiek komandoje, tiek už jos ribų. Taip pat abu yra pasitikintys savimi, nesvyruojantys žaidėjai. Tačiau nors ir patinka Rimantas Kaukėnas, kaip tikras vilnietis visada sergu už savo namų komandą – už „Lietuvos rytą““.

 

Naujienų sąrašas